Szerző Téma: Világítótorony  (Megtekintve 4487 alkalommal)

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:Világítótorony
« Válasz #60 Dátum: 2014. Július 28. - 15:16:51 »
A hajókban sajnos igazad van, nekem is letörtek már alkatrészt. A kivitelezés az más tészta, már tervezésnél igyekszem a terveket a úgy alakitani, hogy a technikai lehetöségemre szabom (itt az anyagiakat is figyelembe veszem,már amikor).
Valamit kinek milyen az "igénye" ezt ne érsd félre. Anno makettezéssel keztem igy magammal szemben igen magasak az elvárások. Bár ezzel a toronnyal rendesen túl lőtem a célon,sok időbe,nem kevés munkával jár és még nincs készen,valamint iszonyú nagy is lett. Ha jól számolok egy bála 100mm hungarocell fog belemenni a talpazatba. plusz egy szál 1" deszka de lehet, hogy kettő. Ehez még suly is kell ami két darab 12v olom (riasztó) aksi lesz.  Lehet,hogy Sry lesz igaza ideglenes felállitási engedélyt kell majd beszerezni ha valahova elviszem. Fotómaratásra nem vagyok felszerelkezve.
Nagyábból abból dolgozok ami a kezem ügyébe esik és alkalmas a célra, néha a szemetesből vadászom ki az anyagot.Pl:sörös doboz vagy müanyag flakon vagy kidobot esernyő. Elvem szerint egyszerre csak egy dolgot csinálok,ha lehet.Ugyan ezt jól felrugtam.Nézlek is ,hogyan készitet tömegben a modelleket,na ez nekem nem megy.

Néző közönségnek pedig mindig viszünk tolóhajót. Olcsó, sok alkatrész nincs rajta, némi ötlettel nagy bulit lehet vele csapni.

Ha van időd itt érdemes szét nézni:http://forums.airbase.ru/viewforum.php?id=91


Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Világítótorony
« Válasz #61 Dátum: 2014. Július 28. - 22:42:42 »

     Szia Skeleton az Forums Airbaseból nagyon sokk fényképet találtam az épülő hajóimból és sokk rajz is van ezek az Oroszok nagyon fel avanzsíroztak a modell építésben már nagyon régen a repülőnél is fel fedeztem na de ki miből tud igaz építeni náluk a szétváláskor sokk lehetőség volt őket nem lehet le pipálni ha csak felülmúljuk őket,tudod azért van sokk modell bele kezdve mert így jobban el áll a flunér ha már testben van táblába hamar tönkre megy elcsavarodik pláne ha nem jó helyen tartjuk de így mindig van új csinálni való most is a meghajtáshoz bele kezdtem a kis esztergámon kardánokat csinálni kell vagy öt hajóba és mindegyikbe kettő, de ezenkívül több repülőt is csinálok meg javítom őket hogy tudjak repülőzni lásd a You-tubén ( cinegeIII.a lejtőn ) még a házunkat is látni rajta további jó munkát holnap pihenek Zsórira megyek fürdeni szia Szamiel.

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:Világítótorony
« Válasz #62 Dátum: 2014. Július 29. - 22:43:30 »
Üdv.

Most jötek az aproságok ablakkeret, egy kilincs az ajton, valamint a lakatpántok a bejárati ajton.
Hiányzik: a tető taposó lapocskák, villámháritó, a diszgömb, széljelző, egy bedeszkázott ablak amiből egy hajlitót cső log ki
meterologiai gömb, egy szolár panel, és pár tábla az ajtó környékén, valamint a teljes elektronika, valamint hogy a fenébe fogom az egészet majd egybe fogni, rögziteni. Ezen még agyalok egy kicsit.






Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:Világítótorony
« Válasz #63 Dátum: 2014. Július 29. - 23:06:55 »
És igy keztem el:













Ezen a képen látszanak a tervezés utánni már kivágott alkatrészek a háttérben fel állitva.


A törzs belsö szerkezete palánkolás előtt:


A két trepni közzötti rész 5mm széles 3mm vastag lévekkel palánkolva.






Korlát készitése:










Az üvegház felépitése plexi háromszögekből:






A folytatást meg már láttátok.


Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Világítótorony
« Válasz #64 Dátum: 2014. Július 30. - 11:00:22 »

       Szia Skeleton hát a hosszú kúpos részt én is hasonlóan csináltam ,a rézpálcákat
              hogyan és mivel tudod össze forrasztani milyen cín,milyen páka használattal                   
              mert nekem nem nagyon megyen még a nagy újamtól nagyobb pákával sem.
              Már ott tartok hogy hegesztő pisztollyal forrasztatom meg csak jó lenne már
              és készen lennének a dolgok mert addig áll a hajó építés ( a lapátkerekes hajók )
              pedig már vízre akartam tenni őket de csak sikerül sajnos azokat pillanat                       
              ragasztóval nem jó csinálni mert ott nagyobb erőnek vannak kitéve a lapátok.
              Mert ahogy meg forrasztottad a korlátokat már úgy jó lenne nekem is igaz a                 
              tolóhajón valahogy sikerült na de még majd próbálkozok,valamikor a hatvanas           
              években az acél drótot is össze forrasztottam a repülő futóművének most meg               
              a réz ki fog rajtam további sikeres munkát neked szia Szamiel.

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:Világítótorony
« Válasz #65 Dátum: 2014. Július 30. - 11:33:53 »
Üdv.

Réz forrasztásra több féle modszer létezik, én három félét használok.

1, Gyantás cin ezt leginkább elektronikára.

2, Forrasztóviz 30% sósav (ipari) és cin van benne feloldva, annyi cint kell belerakni amig elnyeli. Ecsettel felviszed és már lehet is forrasztani. Olcsó de macerás elkésziteni.

3, Degufit forrasztó zsir ebben van cin. Rákened felhevited, majd dörzsivel letisztitod. Sokszor kis alkatrészeknél önmagában is elég.  Majd nem mindent belehet vele cinezni, nagyon jó anyag, viszont két nagy hátránya van 250g kiszerelésben 5000.- felet van az ára, valamint a forrasztás után alaposan lekell mosni szappanos vizzel mert a vissza maradó fekete anyag nagyon savas és az dolgozik tovább. Bár melyik viz-fütés szerelvény boltban kapható.

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Világítótorony
« Válasz #66 Dátum: 2014. Július 30. - 12:23:19 »

      Üdv. Skelton hát igen az első kettőt hallottam a kis vezetékekkel nincs gond itt a           
           vastagabb rézzel amihez lehet hogy a sósavas dolgot kéne csinálni én a fűtés                   
           boltba négyezerért vettem folyatószert és hozzávaló cínt de azzal sem sikerült                 
           mert a páka nem melegíti fel annyira. Azt mondták hogy ezer fok kell hogy meg
           follyon pákával meg annyit nem lehet na mindegy kisérletezni kell úgy látom igaz
           a fiam hegeszt és azt mondta hogy meg csinálják de nem tudom mikor nem jó                       
          sokat várni inkább kínlódok és nem kell másra várni üdv.Szamiel.

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:Világítótorony
« Válasz #67 Dátum: 2014. Július 30. - 12:54:20 »
Na lényeget meg lehagytam! Ezzel forrasztok:http://www.onlineszerszam.hu/dremel/index.php?dremel_versatip_forrasztopaka_20006&kat=44&id=5  Öngyulytó palackról tölthető.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Világítótorony
« Válasz #68 Dátum: 2014. Július 30. - 16:51:35 »
Mind a két torony nagyon szépen sikerűlt!  :o
Gratulálok a mind kettőtöknek.  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Világítótorony
« Válasz #69 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 21:47:38 »
Sziasztok  hát hogy teljesebb legyen egy ki házikót csinálok hogy eltakarja az akkut így nem kell
         fel fordítani csak le emelem és be vagy ki lehet kapcsolni azért már távirányítósra nem akarom
         meg csinálni  üdv.Szamiel.

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Világítótorony
« Válasz #70 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 21:52:51 »




     Sziasztok a három kép amit csináltam Szamiel.

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Világítótorony
« Válasz #71 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 14:10:15 »


    Sziasztok egy kép a kis agregát vagy villany bódéról üdv.Szamiel.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Világítótorony
« Válasz #72 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 17:17:49 »
Nekem nagyon tetszik a mű, Pista bá!  ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Világítótorony
« Válasz #73 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 21:38:52 »

    Szia Attis hát olyan amilyen én csináltam ennek is örülök ha az Ózdi versenyen
          működni fog és világít hogy el ne tévedjenek a hajók Üdv. Szamiel.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Világítótorony
« Válasz #74 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 18:51:18 »
Szia szamiel!

Ez így van, saját kezed munkája amire büszke is lehetsz, mert tényleg szép!  ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com