Szerző Téma: Kyosho TF2 Spider (átépítés)  (Megtekintve 4382 alkalommal)

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Dátum: 2014. Május 18. - 20:08:43 »
Sziasztok!

Már említettem nektek, hogy belevágok  egy robbanós autó "elektromosításába". Egészen pontosan egy Kyosho Pureten Spider- ből  fogok építeni egy TF2 Spidert. Mivel ez egy elég régi modell sajnos alkatrész nem nagyon van hozzá, e-bay en is csak kevés és szinte arany áron. Nagy szerencsémre a fontosabb alkatrészek az elektromos autóhoz megvannak. Régebben egy csere útján került hozzám egy nagy doboznyi rc autó alkatrész (többek közt a Tamiya TA02-m darabokban amit sikerült összeraknom és ma is azzal autózok, valamint egy kettévágottt CC01 amit szintén megjavítottam). Sok alkatrészt mai napig nem sikerült beazonosítanom, hogy milyen autóból származhatnak. Ezek között az alkatrészek között voltak ennek az autónak az alkatrészei is, a dobozával együtt. Úgy érzem hogy a TA02 már kevés nekem, mivel az inkább a játékautók felé kacsintgat, és a buta futómű, a kemény műanyag áttételházak és a rengeteg fogaskerék miatt nem igazán lehet belőle többet kihozni. Ezért úgy döntöttem belevágok egy szíjas on-road autó építésébe. Végre sikerült találnom egy donor autót a TF2 höz, bár az egy robbanós alváz. Viszont a Kyosho ugyanazt az autót kiadta robbanósban és elektromosban is némi változtatással. A két autó első és hátsó futóműve megegyezik tehát tökéletes alap.

A két autó:







Az autót úgy fogom átépíteni, hogy ha úgy van kedvem vissza tudjam alakítani robbanósra. Vagyis a meglévő alkatrészeken nem módosítok. Amit le kell gyártanom : alváz, felváz, spur-tengely és annak a tartókonzolja, motortartó.

A donorautót darabokra szedtem és megtakarítottam:





Az alkatrész-bázis:



Nos! Úgy vagyok vele, ha már lúd akkor legyen kövér! Nemrég sikerült szereznem karbon lapot, ami kb 2.5 mm vastag. Eldöntöttem, hogy az al- és felváz valamint a rugótornyok ebből készülnek majd.
A mai munkám eredménye: (lesznek rajta kikönnyítések is de először legyen meg mindennek a helye)









A karbon elemek körvonalát barkács lombfűrészgéppel vágom ki, a könnyítéseket majd Dremellel fogom kimarni.

Amint azt láttátok van jópár db szíjjam is. De persze, hogy pont olyan nincs ami kellene. A hátsó kis szíj rendben van, viszont az elsővel bajban vagyok. Kb 500-as méret körüli kéne. Van valami ötletetek arra hogy hogyan tudnám meghatározni a szíj pontos hosszát ha adott a két tengely távolsága illetve a szíjkerekek átmérője?

Egyenlőre ennyi! Folyt. Köv.

Üdv: Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #1 Dátum: 2014. Május 18. - 20:14:38 »
Ja! És egészen véletlenül van hozzá itthon egy garnitúra CVD-s féltengely is. Természetesen ezeket is megkapja a gyári kutyacsontok helyett. Az erőforrás egyenlőre egy 19*2T- s Kefés Team Orion SV2 Formula lesz benne. A TA- ban már kipróbáltam, bitang kis moci!  :)
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #2 Dátum: 2014. Május 18. - 20:40:15 »
Hello.
Eddig nagyon tetszik! Már most látszik, hogy nem csapod össze.
Az ékszíj hosszát én egy db madzaggal mérném le, úgy, hogy felteszem az ékszíj helyére és szorosan megkötöm.
Azután levágom, lemérem. Szíjfeszítőt meg úgyis raksz, nem?
Sprint 2 szíjam van, csak fogalmam sincs az mekkora.
Kíváncsian várom a továbbiakat.

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #3 Dátum: 2014. Május 18. - 20:56:18 »
Természetesen lesz feszítő az első szíjon. Sőt, egy vezetőgörgő is kell mivel itt a motor kb 45 fokos szögben a spur előtt van elhelyezve. Emiatt a szíj beleérne felülről a motorba. Rákeresek hogy mekkora Sprint szíj. Hátha jó. Most látom hogy van ahol fogszámot adnak meg.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető hunbat

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #4 Dátum: 2014. Május 19. - 08:53:59 »
Üdv!

Nem akarok reklámozni, de Miskolcon az SKF csapágy boltban vettem múlthéten keresztbordás szíjat. Ha jól rémlik 3mm-enként vannak a fogak, majdhogynem olyan fogszámot kérsz amilyet akarsz, és olyan szélesre vágják amilyenre kéred. Árban pedig olcsóbb, mint modellboltból a gyári. De itt is körül lehet nézni: http://www.hajtastechnikabolt.hu/Keresztbordas_szijak/Metrikus_osztasu_fogasszijak/HTD_3M_profilu_fogasszijak-MutatAlap
CalcRC progiban pedig van szíjhossz számító is, de azért érdemes ellenőrizni, hogy jó-e.

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #5 Dátum: 2014. Május 19. - 09:01:47 »
Köszi Hunbat! Hasznos info! Persze én sem akartam gyárit venni, főlrg kísérletezés miatt nem. Ezt a calcrc-t megnézem. Hol van ez az SKF csapágybolt? Csapágyakat is vennem kéne.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető hunbat

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #6 Dátum: 2014. Május 19. - 09:46:51 »
Ő lenne az. Mondjuk csapágy szempontból határeset. Az újgyőri főtéren csapágyban nagyobb sikerrel jártam, főleg ha kisebb, spécibb kell.
http://www.dunainvent.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=91&Itemid=30
Miskolc Vörösmarty 130.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #7 Dátum: 2014. Május 19. - 19:59:55 »
Hmmm, na ez egy érdekes projekt!  :o :o :o
Figyelemmel kisérjük.  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető hunbat

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #9 Dátum: 2014. Május 20. - 09:20:33 »
Még egy apróság, ha nem csak teremben akarod használni javaslom, hogy az alvázon a difik alatt vágj 1-1 nagy lyukat.
TA-04-be nekem bement egy kavics és beakadt oda. Mire észrevettem már kukás volt a szíj és majdnem a szíjkerék is...
Hátsónál én mindenképp vágnék, ahogy az eredeti vázon is van.

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #10 Dátum: 2014. Május 20. - 14:14:39 »
Természetesen ki lesz vágva elöl is meg hátul is ahogy a gyárin. Meg lesz még rajta könnyítés, pl: a motor alatt és az akksi alatt. Ha minden jól megy holnap el tudok menni szíjat venni úgyhogy fogok tudni haladni vele. Csapágy szettet találtam az e-bay - en, gumi porvédős 2600 huf. Csak az kb 2 hét még ideér. De szerintem megéri várni rá. Amik benne vannak azokat kipucoltam de egy kicsit lógnak és zúgnak. Ahogy Tek kollega írta, " játszani még jók".
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #11 Dátum: 2014. Május 20. - 21:39:06 »
Sziasztok!

Ma volt egy pár óra szabadidőm este így ma sem tétlenkedtem és tudtam haladni a TF2 projecttel.
Elkészült a hátsó rugótorony. Az elsőt nem kellett legyártanom mivel abból is találtam egy karbon darabot a dobozban. Emellett még van két műanyag is. Itt megemlíteném, hogy szinte minden olyan alkatrészből ami törhet van egy, de van amiből két garnitúra tartalékba. Gondolok itt, lengőkarokra, C elemekre, kerékagyakra, rugótornyokra.
Készítettem karboncsőből távtartókat a gömbfejek alá. A karboncsövet itthon találtam egy virágcserépben a virág mellé szúrva!  :) Szerintem a virágnak megfelel egy hurkapálcika is.   :)
Lassan annyi szén lesz a kocsiban, hogy télen fűteni lehet majd vele.  :D

Egy jótanács  ha karbonnal dolgoztok! Vegyetek fel védőszemüveget, maszkot, hosszúújjú ruhát és egy kesztyű sem árt. A karbon megmunkálásakor az apró szálak ugyanúgy tudnak szúrni mint az üveggyapot, és irritálja az orr-nyálkahártyát. Én ezeket az óvintézkedéseket nem tettem meg és még most is vakaródzok mint aki bolhás.











Kiméregettem és kivágtam a felváz körvonalát is de az még csak ki van nagyolva ezért arról még nem csináltam képet.

Folyt. köv. talán holnap....

Üdv.: Viktor.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #12 Dátum: 2014. Május 20. - 22:02:10 »
Szia Viktor nagymester!  ;)

Nagyon profi, tetszik!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #13 Dátum: 2014. Május 21. - 21:31:01 »
Köszi Attila! Bár ezt a megszólítást kicsit túlzásnak érzem de azért jól esik!  :)

Ma is haladtam:







Valahogy így fog kinézni ha készen lesz. Természetesen a meghajtó tengely konzolja még csak ideiglenes, a végleges aluból fog készülni. Most már látni, mi hogy fog elhelyezkedni. Az akku nagyjából az autó hossztengelyének feléhez kerül ami remélem jó hatással lesz a súlyelosztásra. A felső szíj jelen állás szerint beleér az aksi felső sarkába emiatt az amúgyis tervezett vezetőgörgőt máshova kell majd elhelyeznem.

Kicsit számolgattam is:
 
Belső áttétel: 2,21
Spur: 90 t
Pinion: 25 t
Akku fesz.:7.4 v
Motor fordulat: 27000 (Team Orion SV2 Formula 19*2)
Kerék átmérő: 62
Végáttétel: 7.4
Sebesség: 40 km/h

Szerintem ez így bőven elég lehet szőnyegre. Még lehet hogy sok is.

Várom az észrevételeket, kritikákat.

Üdv.: Viktor
 

Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #14 Dátum: 2014. Május 22. - 20:50:17 »
Nekem tetszik!