Szerző Téma: Kyosho TF2 Spider (átépítés)  (Megtekintve 4379 alkalommal)

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #15 Dátum: 2014. Május 25. - 21:36:39 »
Üdvözletem Uraim!

 :) :) :) :) :) :) :) :)
Fülig ér a szám!!!!

Ma szinte egész nap tudtam csinálni az autót. Sikerült olyan állapotba hozni hogy tudtam menni vele pár kört (egy akksit lemerítettem   :P ). Még nincs teljesen készen, sok apró dolog van amit még meg kell csinálni, finomítani kell. Ilyen pl az első hajtás is. sajnos nem volt időm elmenni szíjat venni. A motortartó lemeznek is hiányzik még két felfogatási pontja, kasznitartók, a telók és a lengőkarok bekötési pontjai sem véglegesek még. De nem tudtam megállni hogy ne próbáljam ki. És hát hogy is mondjam  -  QRVA JÓ LETT!! Nagyon megy ez a kocsi. Igaz, a csak hátsó kerék miatt az irányítása komoly kihívást jelentett de az már most látszik hogy egy nagyon gyors, nagyon erős és mégis jól irányítható autó lesz belőle. Kb 20 percnyi autókázás után a motor épp hogy langyos volt, a fentebb említett áttétellel. Sebesség van bőven, néha már féltem hogy odacsapom valahova és darabokra törik. Úgyhogy abba is hagytam amíg nem késő. Azt már most látom hogy az autónak a spur lesz a gyenge pontja mert eléggé lágy anyagból van. Úgyhogy ebből be kell szereznem még párat. Valamint kerül a hátsó szíjhoz is feszítő mert már most nyúlt annyit hogy én lazának mondanám. Persze ez extrém helyzet volt mert minden erő csak a hátsó kerékre esett mind gyorsításkor mind pedig fékezéskor.

Jöjjenek a képek:









Ez a mai nap mérföldkő volt az autó építése során és ettől féltem a legjobban de minden úgy működött ahogy azt elterveztem.
Jóleső elégedettséggel megyek aludni.

Jó éjszakát!
Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #16 Dátum: 2014. Május 25. - 22:40:28 »
Szuper! ;)
A következő autózáson már láthatjuk? :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #17 Dátum: 2014. Május 26. - 16:57:44 »
Szuper! ;)
A következő autózáson már láthatjuk? :)

Úgy tervezem, hogy addigra hadra fogható lesz.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #18 Dátum: 2014. Május 27. - 22:16:10 »
Sziasztok!

Ma is birizgáltam kicsit az autót. Véglegesítettem a kormányművet, elkészítettem az állítható futóművek felső lngőkarjait, megerősítettem a spur kereket, lefestettem a kihajtásokat mert eléggé ütött kopottak voltak, szétszedtem és kipucoltam a csapágyakat. Holnap megyek szíjakat rendelni, azok megjönnek csütörtökre, úgyhogy hétvégén jön a végleges összeszerelés.  :)

Üdv.: Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #19 Dátum: 2014. Május 27. - 22:29:54 »
 :o :o :o

Lehet hogy egy újj bajnokot avathatunk majd?  ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #20 Dátum: 2014. Május 31. - 18:37:10 »
Sziasztok!

Megrendeltem a szíjat az autóhoz. Egy hosszabbat és egy rövidebbet is mert nem tudom mennyit fog nyúlni és melyik lesz a legjobb. Mivel csak keddre várható, hogy megérkezik és ma olyan szép idő volt, nem hagyhattam ki hogy ne teszteljek egy kicsit. Csináltam rá első szíjat egy hosszabból elvágtam és az üvegszál erősítést meghagyva átlapolással összeragasztottam. De csak fél órát bírt. De nem baj mert ez idő alatt is sok hasznos információra tettem szert. Adtam neki keményen, gondoltam ha valami elromolhat az most tuti el fog romlani. De semmi, csak gyorsul és kapar és megy és kanyarodik ahogy kell. Szinte tökéletes.
A kormányzás és a futóművek tökéletesek. A hajtás tökéletes. De! Erőteljes gyorsítás közben húz jobbra. Ez vajon mitől lehet?
A motor még mindig nagyon jól viselkedik, nem melegszik (fél óra után is épp hogy langyos volt).Az akkuban pedig még mindig volt 7.9 V Pörög mint az állat és bivaly erős. Hirtelen kigyorsításnál komoly feladat egyenesben tartani pedig már hajtott mind a négy kerék. Lehet, nagyobb pinion kéne bele akkor kezesebb lenne.


Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #21 Dátum: 2014. Május 31. - 20:44:59 »
Jól haladsz, gratulálok!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #22 Dátum: 2014. Június 01. - 19:12:56 »
Hali!

Már a finish-ben vagyok  :)  Ma délután készen lettem az al- és felvázzal. Huhh rettentő mocskos munka kimarózni a könnyítéseket. Már csak két szíjfeszítőt kell kreálnom. Aztán újból darabokra szedem megtakarítom és jöhet a készre szerelés.
Mostmár ki merem jelenteni, hogy szombatra készen lesz.

Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #23 Dátum: 2014. Június 04. - 07:50:09 »
Sziasztok! Hétfőn megérkeztek a szíjak az autóhoz. Végül is a 495-ös lett a megfelelő méret. Tegnap készre szereltem és autókáztam is vele kb 20 percet.  Ez idő alatt sem nyúlt annyit az első szíj hogy szükséges legyen a szíjfeszítő, úgyhogy egyenlőre nem lesz rajta. Aztán szétszedtem és megmostam minden műanyag alkatrészét. Ma összerakom és ezzel kész. Este rakok fel képeket.
Ja, és úton van felém egy garnitúra szivacs kerék is.

Üdv: Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #24 Dátum: 2014. Június 04. - 16:42:48 »
Szia Viktor!

Várom képeket!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #25 Dátum: 2014. Június 04. - 21:34:22 »
Egy tipp az alvázhoz. (Bár lehet mát túl vagy rajta.)
Kend be pillanatragasztóval a vágott felületeket, így ellenállóbb lesz ütközésnél, nem fog szétrepedni a karbon.
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #26 Dátum: 2014. Június 04. - 22:32:52 »
Mélyen tisztelt Hölgyeim és Uraim! Nagyon nagy örömömre szolgál, hogy bejelenthetem, az autóm elkészült! Had mutassam be önöknek az utóbbi két heti munkám eredményét, a (nem is tudom hogy minek nevezzem) Kyosho TF2 Spider-emet!   :)











Köszi Czira a hasznos tippet. Alkalmazni fogom.

A kerekeket csak a fotók kedvéért tettem rá. Az alváz alsó felülete nem olyan szép mint a felső. Mivel a karbon lapnak csak az egyik oldala van fényesre polírozva (vagy mittom én mit csinálva). Csiszoltam én mint a bolond, meg lakkoztam is de nem lett olyan mint a gyári felület. Gondoltam, akko úgy maradsz, úgysem látszol. Kivéve amikor tetőn lesz az autó  :D ;D :) . Na de reméljük ilyen ritkán lesz. Bár tegnap sikerült csinálnom vele egy duplaszaltót egy úthiba miatt. Azt hiszem nem kell mondanom hogy még az ütő is megállt bennem. De szerencsére nem lett semmi baja. Még a futómű sem mászott el.
Az elektronika helye sem biztos , hogy végleges. Az akksi lefogatása eredetileg polifoam tekercset hivatott összefogni.  ;) . A lökhárító tartó 1mm-es karbonlemezből készült (eredetileg 1:1 rally autó hátsó szárnya volt amíg ketté nem tört egy boruláskor) . Eléggé vékony így gyengébb mint az alváz. Úgy voltam vele, inkább ez a darab törjön mint az alváz mivel a legyártása kb 10 perc.

Hát ennyi.
Persze van még tervben egy két módosítás amik időközben adódtak de most jó lesz így is. Pl. a gyári servo saver eléggé lötyögős. Van is itthon állítható rugós csak át kell alakítani ami nem lesz egyszerű ezért most nem bonyolódok bele.

Minden jót!
Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #27 Dátum: 2014. Június 04. - 23:10:39 »
Nagyon nyerőnek néz ki az autó Viktor!  ;)
Gratulálok!  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #28 Dátum: 2014. Június 05. - 19:01:48 »
Megjöttek ma a szivacs kerekek. Háát, nem tudom hogy jó választás lesz e  ??? Van itthon egy kis darab parketta alátét szőnyegem azon próbáltam és nem az igazi. Szokták ezeket is kenni tapadásnövelővel? Lehet hogy majd a Sweep lesz a nyerő. Szombaton kiderül.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Kyosho TF2 Spider (átépítés)
« Válasz #29 Dátum: 2014. Június 05. - 19:16:30 »
Ez így van, a szombati teszt mindent megmutat..... ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com