Szerző Téma: ViCK mini dlg  (Megtekintve 4114 alkalommal)

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
ViCK mini dlg
« Dátum: 2014. Július 07. - 21:59:34 »
Sziasztok Kedves fórumtagok!

  Aki még nem hallott volna róla, vagy nem ismerné, annak szeretném bemutatni az én kis repcsim a ViCK mini dlg-t!

A modell néhány paramétere:
Fesztáv: 755mm
Hossz: 600mm
profil: MH-32
Ajánlott felszállósúly: 90-110gramm

A modell viszonylag egyszerűen összeépíthető, alacsony elektronika igényű 2db 2.2 grammos szervó,300 mah es egy cellás akkumulátor kell bele. Ezzel a configgal akár egy nap végig dobálható!
Az alkatrészek laser és cnc vágással készültek. A szárny bevonása színezett csomagolószalaggal történik, ez biztosítja a szárny strapabíróságát, hogy elviselje a nagy fokú terhelést amit a dobások okoznak. A modell jóval strapabíróbb mint balsa építésű társai! Jó start technikával akár 33 méteres startmagasság is megdobható! De beszéljenek a képek és a videók! :)








Eddigi legjobb időm, és elért magasságom:

és még néhány:



Elérhető startmagasságok:


Még néhány kép:



http://rcpilot.hu/users/3829/23584/b_201406092206009069.jpg


Végül néhány videó:
http://youtu.be/tbRqMC9Lk80
http://youtu.be/berC6zTrU1E
http://youtu.be/kI3SCdlJ1DU
http://youtu.be/QF7q3LEvZ1A

Bármi kérdés van, ne habozzatok feltenni! :)

Üdv!

Csabi
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 08. - 06:37:44 »
Szia Csabi

Ugyan nem vitorlázóztam eddig de nagyon klassz kis gép.
Hol lehet hozzá jutni és mennyiért?

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 08. - 07:20:14 »
Szia!

4900ft a kit, bevonószalag 450ft, igény esetén a belevaló is megoldható.
Posta 630 bubis borítékban csak a kit. Ha szalag és egyéb megy mellé akkor valamennyivel több a posta.
Személyes átvétel Budapesten, újpestközpontban lehetséges.
További infó facebook/vickminidlg, vickminidlg@gmail.com, telefonon 0630/3124954,vagy itt a forumon pü.ben. :-)

Üdv!

Csabi
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #3 Dátum: 2014. Július 08. - 11:17:04 »
Szia Csabi!

Nagyon szép kis dig, gratulálok hozzá! ;)
Piszkálja a fantáziám...  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #4 Dátum: 2014. Július 08. - 12:03:41 »
Szia Attis!

Az a jó ha piszkálja!  Ki kell próbálni aztán gyakorolni és ősszel eljönni Kisújszállásra a Vick mini dlg versenyre, mert olyan is lesz ám!

Üdv!

Csabi
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #5 Dátum: 2014. Július 08. - 19:59:44 »
Szia Attis!

Az a jó ha piszkálja!  Ki kell próbálni aztán gyakorolni és ősszel eljönni Kisújszállásra a Vick mini dlg versenyre, mert olyan is lesz ám!

Üdv!

Csabi

Még minden elképzelhető!  ;)
A rendezvényre nagyon szeretnék elmenni, nem vagyunk olyan messze.  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #6 Dátum: 2014. Július 09. - 18:45:40 »
Hajrá hajrá! :)

Akkor legyen némi infó a versenyről, hátha mások is kedvet kapnak!

Versenyfelhívás!

A Kisújszállási Lövészklub Modellező egyesületének nevében, szeretnék meghívni minden kedves ViCK mini dlg tulajdonost egy kis versenyzésre!
 
 A verseny Kisújszálláson, ez év őszén 2014 Október 4.-én a Füleki Lajos emléknap: Repülőmodellezők Baráti Találkozóján kerül megrendezésre itt: https://goo.gl/maps/kCT77


Kiváló reptér, családias jó hangulat garantált! Minden nevező vendégünk egy nagy tányér babgulyásra a jobbik fajtából! A városban nagyon szép gyógyfürdő működik, azt is érdemes meglátogatni, van minden amitől ellazulhat az ember! Mellette csónakázó tó található, ami hajómodellezésre is alkalmas, hisz ott szokott lenni a Kumánia vándorkupa tolóhajóverseny. Továbbá szálláslehetőség is van a fürdővel egybeépített hotelben.
www.kumania.hu

A versenyszabályzat az alábbi linken megtekinthető, letölthető, hogy lehessen rá készülni!
https://drive.google.com/file/d/0Bx31jsXIphdiQm81ZWFtOE00c28/edit?usp=sharing

Jó lenne ha minél többen lennénk, egyszóval ne féljen senki a nevezéstől ! A cél: hogy játsszunk és repüljünk együtt egy jót!

 ViCK re fel! Kezdődhet a termikvadászat! Lehet készülni a versenyre! :)

http://www.kisujmodell.eu/
https://www.facebook.com/kisujmodell
Szálláslehetőségek itt megtekinthetők.
http://www.kisujszallas.hu/index.php?id=645&type=static_content&maintype=tourist
 A legolcsóbb szerintem a Móricz Zsigmond Gimnázium Kollégiuma, de érdemes informálódni az árak felől.

Jelentkezés, információ:

Kőszegi Csaba (csabesztattoo)
Itt a forumon, pü.-ben.
vickminidlg@gmail.com
tel.:+3630/312-49-54
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #7 Dátum: 2014. Július 09. - 21:24:08 »
Szia Csaba!

Nagyon szépen köszönjük a meghívást! ;)
Meg kérlek ha lehet a rendezvényeknél is osztd meg légyszíves ezt az eseményt.  :D

Köszönöm.
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #8 Dátum: 2014. Július 09. - 21:41:14 »
Szia Csaba!

Nagyon szépen köszönjük a meghívást! ;)
Meg kérlek ha lehet a rendezvényeknél is osztd meg légyszíves ezt az eseményt.  :D

Köszönöm.

Megtörtént! :)
 Továbbá Ha valaki tud olyan repülős, vagy modellezős megmozdulásról, ahol esetleg a repcsijeimel szívesen látnának, kérem jelezzen! Ha nincs túl messze, szívesen ki standolnék pár kit no meg a Gyerek, és az Asszony társaságában :D Styroman kupán is kint voltam, meglepett a sok érdeklődő! Jókat beszélgettünk, és jó néhány ViCK is elröppent. :)

Üdv!

Csabi
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #9 Dátum: 2014. Július 09. - 21:46:44 »
Szia!

Szívesen látunk minden Borsodi RC Modell fórumos rendezvényünkön!   ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #10 Dátum: 2014. Július 09. - 21:52:49 »
Szia!

Szívesen látunk minden Borsodi RC Modell fórumos rendezvényünkön!   ;) ;) ;)

Ezt örömmel hallom, és élni is fogok a lehetőséggel, amit előre is köszönök! :)
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #11 Dátum: 2014. Július 20. - 09:02:34 »
Dunakeszi reptér aug.16 DLG baráti találkozó!!

http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,3593.0.html

"Üdv Mindenkinek örömmel jelenthetem be hogy augusztus 16 (szombat) napon dlg baráti találkozót tartunk a Dunakeszi reptéren ! Nem rendezvény , így semmilyen költséggel nem jár . a találkozó célja hogy ötleteket és technikákat osztjunk meg egymással , nincs méretkorlátozás igy jöhet bárki akár mini dlg-vel vagy ! akár 1.5m kompozit géppel is . mivel ez egy baráti találkozó így ételről , italról mindenkinek magának kell gondoskodnia ! szeretném hogy hozzászólásban jelezzétek ki jönne !. a találkozó mondjuk 10-11 órakor kezdődne és hát addig tart ameddig érdemes maradni ,hogy elkapjuk a jó termikeket. rosz idő esetén vagy változik az időpont , vagy elmarad ( ezt már nem én döntöm el ) tehát várom a jelentkezéseket. üdv"________

Ha valakit érdekel akár néző szintjén ez az esemény , akkor a fenti link en bővebb információt talál !

Üdv !

Csabi
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #12 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 19:52:30 »
Sziasztok !

A dlg találkozó óta lázban égek. Sica volt olyan jófej, hogy párszor eldobhattam a dlgjét. Úgy döntöttem építek magamnak egy nagy dlgt is, de bemelegítésnek előtte készítek egy tunning ViCK et!

Mi lesz a változás, és mi volt ami inspirált ? Ma elővetem az apogeem aminek a szárnya műgyantával és 25grammos üvegszövettel van borítva. kb egy éve nem repültem vele . Azóta javult a dobó technikám,  és meglepett a masina. A merevebb szerkezet,vékonyabb profilnak,és az áramvonalasabb orrnak köszönhetően, megy mint a rakéta! 35 métert szélcsendben simán megdobtam vele, ha nem többet.

Szóval, készítek egy üvegszövet borítású vick szárnyat, és ha már lúd legyen csűrős.
Ma előkészítettem a habmagokat, az eredeti merevítést beleragasztottam a zsanérhelyre kapott egy csík letépőszövetet, belépőre egy kis 25ös üveg csíkot, aztán holnap megy a vákumba!  Kap majd oldalanként egy egy réteg 25ös üveget +-45fokban a csűrők dupla réeget kapnak majd, bár ekkora felületen szerintem nincs jelentősége, csak így a sarkok kevésbé lesznek sérülékenyek. A dobótüske támasz utólag lesz felragasztva de nem rtgeltlemez lesz, hanem carbon lap. Az orr le lesz kerekítve, és kap egy réteg üveget, vezérsíkok szintén elvéknyítva, üvegezve lesznek elkészítve.

A tuning lényege, hogy bárki meg tudja majd csinálni aki kedvet kap hozzá.
Hamarosan jönnek a képek,  és a berepülés után kiderül, hogy javul e valami :-) 
Elsősorban kiváncsi leszek a szárny súlyára, melyik bevonat lesz súlyban nyerő. Hisz egy dolog a merevebb szerkezet,  és a nagyobb startmagasság, ha a túlságosan megnőtt felületi terhelés miatt romlik a modell teljesítménye.

Folyt.köv.

Üdv
Csabi
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #13 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 19:53:17 »
Helló hallóó Mindenki!

 Nos hát voltak történések itten kérem szépen, tanulságokkal, meg miegymással...
Tegnap bezsákoltam a szárnyakat, aztán nagy nehezen végre ma délután lett, kibonthattam a meglepit.
Menet közben már biztos voltam abban, hogy a viszonylag vastag pvc lemez amit Mylar-nak használtam nem lesz a legjobb...
A celofán előnye hogy tökéletes élzárást lehet vele csinálni, mivel jól idomul, így a porszívós vákuumozáshoz inkább azt ajánlom. Na szóval: hazaértem és nekiugrottam kibontani a csomagot. Amit sejtettem beigazolódott. A szárnyvég kerekítésénél sajna nem tudod a lemez a belépőre simulni, pedig direkt úgy csináltam mindent ahogy Pasky-tól hallottam. No de nem lett nagy baj, egy kis javítgatással orvosoltam a problémát, vékonyabb mylar beszerzése folyamatban. A felület egyébként gyönyörű lett! Ahogy a nagy könyvben meg van írva, talán egy pici gyantát még itathattam volna le, de jóvanez most.. :) Egyébként azért vettem annak idején pvc lemezt, mivel ahhoz elméletileg nem tapad az epoxy, és nem tapad kérem szépen gyönyörűen levált a felületről, csak vastag és szarul idomul.
Csomagbontás előtt:
Jah, és az van, hogy az ikeás vákuumzsákot használom továbbra is, csak most nem porszívóval szívattam ki a levegőt, hanem a kis vákuum kompresszorommal, méghozzá a zacsi saját önzáró szelepén keresztül. A zsák végig megtartotta a vákuumot nagyon szupi volt.

Az előkészítésről néhány szót írnék:
A habmagokat ugye megcsiszoltam, beleragasztottam a merevítőt, üvegcsík belépőre, letépőszövet a zsanér helyre. Leszabtam a Mylart. Pasky trükkjét alkalmaztam: Kilépőnél egyenesre vágtam és egy tesa csíkkal összefogtam őket, így szét lehetett nyitni mint egy könyvet. Az üvegeket ezeket használva sablonnak, egy darabból vágtam ki, csűrőkre plusz egy-egy csíkot. Aztán gyanta bekever, szivacshengerrel fölhengereztem a milarra az üvegeket, egy dupla rétek retyópapírral leterítettem, összecsuktam, és áthengereztem, hogy a fölösleges gyantát eltávolítsam. Aztán a habmagon bekentem a belépőt és a zsanért a kiürült hengerrel gyengéden átmentem a magon is. Aztán beigazítottam a belépőt a mylarhoz rácsuktam a fölső részt és egy egy tesa csíkkal rögzítettem aztán irány a vákuum! Mikor leszívattam egy műanyag lappal átsimogattam a felületeket. Kilépőtől húztam a belépő felé a lapot, hogy a fölös gyanta oda menjen inkább. aztán ennyi..

Akkor bontsuk ki a csomagot:



itt már felszínre kerültek a hibák, ami a későbbiekben orvosolható...
Körbe vágtam gyorsan és lemértem:

Hát nehezebb mint a ragasztószalagos verzió, de számítások szerint, ha ügyes leszek 100-105 gramm körül megáll.

Aztán kivágtam a csűrőket. Na az a helyzet, hogy még sohasem csináltam letépő szövetes zsanérozást, így az első szárny csűrőzése szívás volt. Kurvamerev lett a zsanér alig bírtam mozgásra bírni, míg a következőnél már rájöttem a fogásokra és sokkal szebb és jobb is lett.



A trükk a következő volt: Először is felragasztottam egy csík tesat amire kirajzoltam a csűrőt. A szárny alsó részén van a zsanércsík, tehát a felső részénél átvágtam a habot és a szövetet a letépőig. Itt megjegyezném, hogy ez a letépő szövet olyan kurva erős, hogy csak ollóval tudtam vágni a sniccert kiröhögte. Szóval: lehet érezni mikor a kés a szövethez ér. Aztán most jön a trükk: Megfordítod a szárnyat és egy vonalzó mellett, egy én félgömb tűreszelő hegyével párszor megkaristolom a csuklópontot. Lás csodát a csűrőt lehet hajtogatni. A kormányfelületet visszahajtva a szárny alljára egy
kis csiszolópapírral, vagy gömbreszelővel árkot mélyítünk az állórészbe, hogy a kormányfelület tudjon majd felfelé mozdulni. ezután a mozgórész most átvágott élét kb 45 fokban le törjük, így már a csűrő tud majd fölfelé mozdulni. Ez a kis árok és a letörés látszik a fotókon.
 
Szép lett a felület, a kilépő a vaku miatt látszik görbének :)

Aztán megcsináltam a szervó fészkeket és a kábel csatornát, a csavarok helyét kireszeltem nagyobbra, amit majd microballonos epoxyval töltök fel és abba fúrok lyukat a csavaroknak.
 
Aztán a szárnyfeleket összeragasztottam:

Amíg köt, levákumoztam a vezérsíkokat is. A trükk, hogy profilosra csiszoltam őket, hogy a starthoz kevesebb korrekció kelljen majd, így elméletileg magasabbra megy.

Most készülget az orrtőke, amit szép formásra fogok csiszolni, és kap majd egy réteg öveget :)
Szóval eddig ennyi!

Folyt.köv.

Üdv!
CSabi
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)

Nem elérhető csabesztattoo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:ViCK mini dlg
« Válasz #14 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 19:53:56 »
Hell Mindenki!

Folytatódik a történet!
Még tegnap este összeállott és le üvegeződött az orrtőke, szépen lekerekítettem az áramvonalasság jegyében, hátha ez is hozzátesz majd minimum 25 centit a startmagassághoz  :D

A 25 centiről jut eszembe egy vicc: Bárpult egyik végén szőke maca, másikon jóképű úriember üldögél. Fickó küld egy italt a nőnek, mire a nő vissza küldi egy papír fecnivel, amire a következő van írva: Sajnálom, de csak akkor fogadok el idegentől italt, ha minimum van egy porse-ja, a bankszámláján 10 millió, és a farka 25 centi. Pasi visszaküldi neki a cetlit a következő válasszal: Igaza van hölgyem... Nem én vagyok az embere, A garázsban egy lamborgini, és egy ferrari parkol, a számlámon 100 millió dollár van, és a világ legszebb nője kedvéért sem vágatnék le 5 centit a farkamból.


Na vissza a témához: Kibontottam a vezérsíkokat is. Szépek lettek, csak a súlya nem tetszik. A hiba tudom hol lett elkövetve. Egy: lehetett volna könnyebb anyagot választani, kettő celofánnal borítottam őket így először a balsa lett lekenve, így gondolom beszívott némi gyantát mielőtt leitattam volna a felesleget. Az igazi az lett volna, ha ha jól elcsiszolom a balsát, ami esetemben nem volt egyszerű, egy vezérsíkot el is törtem. Aztán választottam egy picit merevebb vezérsíkot, ami meg ugye nehezebb is.


Itt látható ahogy a celofán szépen leválik a felületről. Trükkös anyag, mert csak az egyik oldalához nem tapad a gyanta! Azt, hogy melyik az a következő képen állapítható meg. tiszta száraz kézzel fogjuk lazán a mutató és a hüvelyk ujjunk közzé a celofánt és húzzuk meg rajta az ujjainkat amelyik oldalon tapadást érzünk az a jó nekünk.



Leszélezve, zsanér kivágva. Ez ismét szívás volt picit, mert előre ketté volt vágva a balsa, a gyanta befolyt és.... Na de megoldódott egy kis ügyeskedéssel és türelemmel.


7.42gramm... Ennek felével is meg lehetne oldani... Mindegy ez most marad így, majd megnézem, hogy mennyi súly kell az orrába, és ha sok akkor csinálok könnyebbet. Az üres sárkányszerk. mutat eddig 85 grammot ami elektronika belemegy az még plusz 18.3gramm. Ha cakkli pakkli 102 ben megáll öröm és bódottág!

Folyt.köv.
Dobd fel, repülj minél tovább, minél magasabbra!  Nekem ez jön be :-)