Szerző Téma: Quadrocopter a'la HK  (Megtekintve 3306 alkalommal)

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #30 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 20:26:08 »
Én a következőket csinálnám:

Vennék egy ilyen vázat:

http://www.ebay.com/itm/Useful-HJ-MWC-X-Mode-Alien-Multicopter-Quadcopter-Frame-Kit-E0Xc-/400698002617?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item5d4b764cb9

A váz hátsó részét mondjuk az alsó panelen levágnám, és gyártanék annyival hosszabb távtartókat, hogy beférjen a kívánt akku, ezt követően a levágott rész helyére üvegszálas lemezből vágnék egy ugyanolyan széles, csak hosszabb lemezt, amit 4 db rövidke távtartóval rögzítenék az eredeti vázhoz (vagy ha van 3d nyomtatós ismerős, akkor vele nyomtattatnék megfelelő méretű és furatokkal ellátott lapot, ami lehetne egy darabból is).
Nekem legjobban ez a keménydobozos akku tetszik, főképp az ára miatt:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__15521__Turnigy_5000mAh_4S1P_14_8v_20C_hardcase_pack.html

Ehhez alakítanám át a vázat.

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #31 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:02:29 »
Az irányítás 433MHz lesz. Ehhez videónak milyen frekit ajánlanátok? 5,8 jó, ... DE a hullámhossz rövidsége miatt minden tereptárgy összemérhető vele, így azok viszont zavarhatnak!
1,2?
2,4?
vagy 2W-al jó lesz ott az 5,8?
II.Kiss Endre

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #32 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 16:08:30 »
Mégis minek? Mire számítasz, hogy milyen messze mész vele? ha haladsz akkor van mondjuk 10 perc repidőd. ha vissza is akarsz érni akkor ez kb 2km-t jelent. Eddig ellát a 2.4es irányítás meg az 5.8as videó is.

2W? uram atyám. 600mW. de riányított antennával még a 200mW is elég.

ha sok súlyt rápakolsz még a 10 perced sem lesz meg. nehogy csalódás érjen. Apró lépésekkel előre.

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #33 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 00:39:49 »
Bocsánat de privát levelet másolok
"videónak jó az amit kinéztél. a 600mW csak irányított antennával tudja biztonságosan a 3km-t. szóval vagy a diversity-s vevőt veszed meg és veszel hozzá rendes antennákat (adóra CL, vevőre egy SP + egy irányított helix) vagy a 2000mW-osat kell megvenni "
És ugye a 2000mW az 2W,de gondolom ezt itt nem kell leírni:)  Most tényleg valami emeletes baromságot írtam???? :/
Vagy most már nem jó amit kinéztem? Zavarná a 433MHz-es jelet? De akkor a 2,4-et is zavarta volna még jobban... nem értem
II.Kiss Endre

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #34 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 09:06:22 »
Szia! semmi gond.

nem, nincs ellentmondás.
ha több mint 3km kell, akkor vagy irányított antennával a 600mW, vagy körsugárzóval 2W.
ha 2km-re tudsz elmenni max, akkor elég a 600mW körsugárzóval, vagy irányítottal 200mW.
Persze megveheted a 2W-oast és akkor nincs gond, csak a multikoptereknél minden szaros gramm súly számít.

Jó a 433-as irányítás, én csak azt mondtam, hogy emiatt ne vegyél, mert nem valószínű hogy meszebb jutsz, mint a normális 2.4es irányítás hatótáv határa.

Csak meg akarlak kímélni a feleslegesen pénzköltéstől és csalódástól. Először ne verd magad költségekbe, építs a meglévő technikáidra és nézd meg mi a gyenge pont, aztán azt fejlesztgesd.
Építs egy ardu-s quadot, tegyél rá telemetriát és küld el az akksi kapacitás feléig, majd kapcsolj RTL-be és nézd meg meddig jutottál.

Elég bonyolult dolgot feszegetsz, nem sok embernek van igazi tapasztalata a multikopteres távolsági repülésben.

Ja, a telemetriál vagy 433-on vagy 915ön vagy 868-on mennek. 915 kilőve a mobil szolgáltatók miatt. 433 szintén, ha később ilyen irányítást akarsz. ha jó a 2.4 akkor maradhat.


Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #35 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 19:11:24 »
Az a helyzet, hogy egy flysky távirányítóm van, aminek a gyári modulja éppen ha üti az 1 km-t :/
Ezért mindenképpen vennem kell egy másik modult bele. A frsky az jó,meg van telemetria,de most akadt egy olcsóbb 433MHz-es páros. Konkrétan az orange rls párost 9000ft-ért vettem postával. A frsky drágábbra jön ki szerintem, de lehet, hogy mellé fogtam  :(
Kell a 3 km mindenképpen, és nem szeretnék irányított antennát, mert ha a robot vezet, és olyan helyre megy, ahol nem látom az élő képet, akkor gyakorlatilag haszontalan az egész. Persze gsm alapúra tervezem a végét, de az még messze van :)
Köszönöm az eddigi rengeteg segítséget , de nem tudjátok, még mennyit fogok kérdezni  ;D
II.Kiss Endre

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #36 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 07:30:07 »
Szóval így hogy 433MHz lesz az irányítás, melyik videó sávot ajánljátok ?
II.Kiss Endre

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #37 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 08:47:04 »
Az 1.2 jobb lenne, de le fogja ültetni a GPS-t mivel nem fogod tudni elég távol rakni egymástól. az 5.8 2W-jó lehet, de nagyon kell neki a rálátás. fák mőgőtt, földközelben nagy távolságban kaput neki.

ha el tudod valahogy úgy helyezni, hogy legyen köztük vagy 20cm akkor inkább 1.2

mit értesz azon hogy gsm alapú? a videójelet streameled fel a netre?


Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #38 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 16:16:55 »
Sokat gondolkodtam, és mintha úgy rémlene, hogy rövid hullámon kisebb teljesítménnyel elérhető ugyanaz a hatótáv, mint alacsonyabb frekvencián :-\ Csak ugye mint írtam a rövid hullámhossz hátránya, hogy minden összemérhető vele, így minden zavar ...
Nem tud valaki valami hozzávetőleges hatótáv számítást különböző frekvenciákhoz?
Találtam elég részleteset, de mire azt végig bogarásztam, és olyan sok összetevős volt a dolog  ::) Valami körülbelüli kellene nekem.

1,2 GHz-nél milyen teljesítmény kell, a 3 km eléréséhez?
20 cm-re az antenna és a GPS kell hogy legyen.. Az antennát nem lehet vezetékesre megoldani, és az lényegesen megkönnyítené az elhelyezést, mert 20cm az elég sok egy ilyen kis gépen, még akkor is, ha valószínűleg 550-es váz lesz.
2,4GHz-el mi a baj hogy így el lett vetve? Egyébként nem szeretnék azt, mivel nem találtam csak 433 és 915MHz-es párost a programozáshoz . A 915 ugye kiesett, és ha távirányítót és ezt is szeretném egyszerre használni, akkor visszakerül a régi 2,4-es adó.

Gsm.. hát még messze van. Nem tudom, milyen lehetőségek vannak ezen a téren, de kettő alap irányt látok, hogy a lesugárzott jelet tolni fel, vagy magáról a gépről. Ezért írtam hogy ha a gépről megy, akkor igazából mind1 a videó adó hatótávolsága. Ez még messze van, először repüljön arra amerre mondom neki, és lássak is ebből mindent  :)
A lényeg majd az lenne, hogy hívásra lehessen a kamera képét látni a készüléken.

Lassan majd át lehet nevezni a topikot, mert be kell látnom, hogy a HK-s anyagokból nehéz egy precíz gépet építeni ilyen célra  :(
Gondolkodom a néven ...

Nagy nehezen vissza igazolt a paypal(1 heti bankhoz rohangálás) , szóval megindulnak a rendelések hamarosan  ;D
Szép időt,jó repülést ;)
II.Kiss Endre

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #39 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 20:47:04 »
Ilyen motort használt már valaki?
http://www.rctimer.com/product_575.html

Tetszik, csak ha teljesen ki akarom használni a hatékonyságát, akkor  6 cella kellene :/
meg ugye elég nagy propellerek ..
II.Kiss Endre

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #40 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 14:26:09 »
Ez egy 500as 2kos quadra bitang vagy. Vagy 200g felesleges suly, amit inkabb akkuba rakd ra. Ráadásul akkora legcsavar kell rá, ami tuti nem fér ra.

A kisebb frekihez nagyobb teljesitmény kell, viszont nem nyelődik el olyan könnyen. Én 7kmt repultem egy kinai 500mWnak bemért adóval+ emese előerősítővel. Anélül kb 1.5W kéne.


A gsmes feltoltesnek akkora lagja van, hogy az alapján nem tudsz vezetni.

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #41 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 16:24:21 »
Akkor eddig még mindig a tarot a nyerő :)

1,5W 1,2 GHz
a gsm-es kép alapján nem szeretnék repülni, az csak arra szolgálna, hogy az állatokat, területet láthassam, ha akarom bárhonnan, mert csak meghívom, és küldi a képet, nem is kell videó, elég a kép.
II.Kiss Endre

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #42 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 10:01:29 »
Sziasztok!

Régen írtam, de itt fű alatt azért alakulnak a dolgok :)

Kamerának gondoltam :
http://www.banggood.com/SupTig-Gopro-Hero2-Waterproof-Sport-HD-Camera(With-AV-Cable)-p-908572.html

Rendeltem aug 15-én, és azt írja, hogy célországba elküldve, meg reggelre meg is jelent a magyar posta oldalán. Nem tudom, ez mennyi időt jelent még, de nekem szimpatikus ez a banggood :)
II.Kiss Endre

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19538
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #43 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 10:41:59 »
Szia!

Nagyon kíváncsi vagyok a kamerára!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Quadrocopter a'la HK
« Válasz #44 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 14:13:48 »
Jelentem megérkezett a kamera  8)

Valamikor teszek fel képeket, illetve minta videót, csak szereznem kell microsd->sd átalakítót, mert azt sajnos nem találom :(
Ami jött a csomagban:
2 akksi + elég sok kiegészítő

Gopro asszem 1-2 kompatibilis tok, és tartozékok
egy hdmi kábel
egy usb kábel
driver kicsi cd-n
egy videó kábel tvéhez
egy kis nejlon zacsi hordozni
némi öntapadós kétoldalú cucc
na meg a kamera :D
Az elredetileg AV kábel, ami szerintem csak V :D az a tv-hez kapcsolva elég gagyi fekete fehér képet ad, viszont a hdmi az oké lenne, ha nem lenne a tv-m elmebeteg :/
A laptopot is arra szoktam kiterjeszteni hdmi-n keresztül, és ott is kell neki egy 5 perc, mire összeáll, addig csak villogtatja a hátteret. Ezt csinálja itt is, de a kép az szép és színes
1080p 30fps
lefelé pedig 30/60
Amint időm engedi teszek fel mintavideót, és akkor minden kiderül ;)

Az fpv-s élőképhez a hdmi-n keresztül szoktak hozzá jutni? mert szervócsatis kábel az nincs benne, vagy eddig legalábbis nem került a kezembe :( pedig azt hittem lesz

II.Kiss Endre