Szerző Téma: X-UAV SKUA építése  (Megtekintve 3344 alkalommal)

Nem elérhető Blériot

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 195
  • Kamikaze
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #15 Dátum: 2015. Január 25. - 20:35:14 »
Remek felvétel, és a gép is nagyon tetszik.

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #16 Dátum: 2015. Január 25. - 22:31:58 »
Köszönöm, igyekszem majd még jobb felvételeket is készíteni, főleg, ha megépül a tervezett 3 tengelyes gimbal...

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #17 Dátum: 2015. Február 22. - 16:46:22 »
A gimbal még mindig nincsen kész, viszont kicsit állítottam a súlyponton az orra irányába, szerencsére teljesen eltűnt a repüléséből a hajlam a bebukásra. Kezd olyan méltóságteljesen repülni, mint ahogy egy ekkora méretű gépnek illik.

http://youtu.be/-Ds4EU18Dg8

Sajnos az orrán lévő búra igen erőteljesen rombolja a képminőséget, hamarosan le is pucolom róla.

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #18 Dátum: 2015. Február 22. - 18:42:34 »
Szia. Szépen stabilan repül, jó gép. Tényleg nem jó a buborék, néha kapcsold be az ablak törlőt
 A félkör íves árnyék kimondottan zavaró.Jó nagy helyetek van repülésre  nem úgy mint nálunk.
 És még egy pozitív dolog : egyszer anno a Tyukod megverte fociban a nagy Fradit.

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #19 Dátum: 2015. Február 22. - 20:05:01 »
Szerencsére ez a földterület egy haverom családjáé, aki szintén reptet, méghozzá elég nagy méretű gépekkel, így nem volt nehéz kialakítani egy felszállópályát :)

Amúgy történt még egy módosítás, a könnyebb használhatóság végett:

A szárnyakba és a törzsbe beapplikáltam egy egy RS232 csatlakozót, így nem kell a szervókábelek csatlakoztatásával kínlódni, hanem, amikor a helyére tolom a szárnyat, már meg is történik az elektromos csatlakozás. Talán oldalanként 160 forintot megért a kényelmem. Az üzembiztonságról pedig az gondoskodik, hogy a 9 pólusú aljzat mindössze egy szervó jelét viszi át, tehát minden érre 3 érintkező jut, talán nem lesz baj. Ezt a megoldást a vitorlázó gépemen is használom, ott kevesebb érintkezővel is üzembiztosan működik már egy jó ideje (ott két szervó van a szárnyban)



Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #20 Dátum: 2015. Február 25. - 17:03:15 »
Mai mérési eredmények:

Egy kb 50%-os töltöttségű 4 cellás akkuval 50%-os gázállás mellett 4,4 amper (miközben a gép már 35 %-nál tud egyenesen repülni), teljes gáznál 28,6 amper a fogyasztás a földön mérve, remélhetőleg a levegőben még kevesebb lesz :)
Elég lesz elfogyasztani a két 5000 mAh-s párhuzamosan kötött akkumulátort... ;D

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #21 Dátum: 2015. Március 09. - 11:24:53 »
Az első repülés a beépített ardupilot vezérlővel. A kissé szeles időben nagyon érződött a légsebesség mérő hiánya.

http://youtu.be/1vi8fraFIq8

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #22 Dátum: 2015. Május 03. - 00:11:24 »
Mostanra jutottam el addig, hogy fel tudtam tenni egy igaz csak két tengelyes gimbalt a gép orrára, illetve felkerült a légsebesség mérő is. Az már most látszik, hogy ezt a gépet se a szépségéért fogják ellopni... A gimbal vezérlésnek egy újabb fajta 3 tengelyes vezérlőt választottam, főképp az ára miatt, ez a STorM32 panel, főképp az ára miatt, de meglepően könnyen beállítható, van egy configure tool eszköz, amivel nem kell törődni a tengelyekkel, stb, csak a megfelelő időben szépen megmozgatni a gépet a kamerával együtt, és a gyorsulásmérők adatai alapján mindent beállít. Egyedül a motorok erején vettem kicsit feljebb, egyelőre a PID értékeket nem piszkáltam. Eddigi szereplése alapján mindenképpen ajánlom ezt a vezérlőt, főképp, hogy csak 20 dollár körüli összegbe kerül, én az aliexpressen szereztem be.

Még egy érdekesség a gimballal kapcsolatban, hogy fixen van rögzítve a homlokfalra, mindössze a roll motor alá van egy vastagabb gumi alátét rakva, a földi teszteken elegendőnek tűnt, a levegőben meg majd kiderül, minden esetre fel vagyok készülve, ha esetleg szükséges a komolyabb rezgéscsillapítás.





Kicsit megszívatott az ardupilot vezérlő... Mivel már jó régen kellett programozgatni, ezért szimplán elfelejtettem leállítani azt a paramétert, ami a gáz állapotát figyeli, ezért ez a kis butuska APM azt gondolta, hogy éppen baj van, ezért körözés módra kapcsolt, és konstans fordulaton elkezdte pörgetni a légcsavart. Én már azt gondoltam, hogy a jóféle Kontronik szabályzóm, ami modellezésem kezdete óta szinte minden gépemben megfordult már, és számtalanszor forrasztgattam a vezetékeit, most jutott el az élettartama végére. Szerencsére kipróbáltam úgy is, hogy a robotot kiiktattam a vevő és az ESC közül, és csodák csodája hibátlanul tette a dolgát. Innen már éreztem, hogy enyém a nap, már csak a 200 körüli paramétert kellett átböngészni és kikapcsolni ezt a fajta failsafe üzemmódot...

Elnézést, ha kicsit hosszú voltam, illetve a nagy méretű képekért is!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19591
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #23 Dátum: 2015. Május 03. - 07:48:33 »
Szia feket663! 

Nagyon szuper lett, látom a gimbal is felkerült!   :o :o :o
Esetleg 16-án hozod? :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19591
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #24 Dátum: 2015. Május 03. - 07:51:44 »
A kép méretezés meg nem gond. :)
Azt megszoktuk oldani, köszönjük gzax mester!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #25 Dátum: 2015. Május 03. - 09:10:33 »
Köszönöm az átméretezést, ígérem, most már tényleg meg fogom tanulni a dolgot.

Ha nem jön semmi közbe, természetesen fogom vinni hozzátok is!!!

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #26 Dátum: 2015. Május 25. - 18:41:07 »
A repcsi elrepült tőlem, hamarosan az új gazdit fogja boldogítani. Az eladás oka: sajnos nekem nincs lehetőségem golfpálya simaságú kifutópályán repkedni, nagyobb fűben meg nem tudott felszállni a gép, eldobni meg nem lehetett. A hétvégi találkozón is csak 50%-a volt sikeres a felszállási kísérleteknek. Ha már a levegőben volt a gép, álomszerűen repült, csak odáig nehéz volt eljutni...

Egy rossz minőségű felvétel búcsúzóul, Sajóörös felett. Sajnos az árammérő nem működött jól, emellett az adómodulom is megnyúvadt, a kamera meg tiszta dzsuva a propeller által lekaszált fűtől...
Egyedül a robot és az osd működött rendesen :)

https://youtu.be/EokmdnFQlTY

Megrendeltem az utódját, ami egy 1,9 méteres Skywalker lesz!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19591
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #27 Dátum: 2015. Május 25. - 18:46:17 »
Szia feket663.

Köszönjük a videót! :)
Sok sikert az új gazdájának. :)
Reméljük az új gépet is megmutatod itt a fórumon. ;)
Építés, tapasztalat stb. :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:X-UAV SKUA építése
« Válasz #28 Dátum: 2015. Május 25. - 20:48:23 »
Természetesen! Remélem, hogy hamar összeáll minden, és gyorsan be tudom repülni.