Modellépítés, szépítés > Ötletek, tippek-trükkök

Szerszámok és egyéb szükséges, hasznos kiegészítők.

(1/10) > >>

filger:
Kedves tapasztalt modelllezők!

Én még csak pár hete ismerkedem a modellezés örömeivel, rejtelmeivel és buktatóival. Az már számomra is egyből kiderült, hogy ez egy komplex hobby és talán ezért is szippantott magába ez a miliő. Persze azt is mondhatnánk, hogy a tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetni, ugyanakkor más témákban az újoncok számára is sok-sok hasznos irányelvet találni a fórumon. Szerelgetni kell, a kérdés, hogy melyek a jó szerszám ismérvei? Kimondottan szerszám topicot viszont nem találtam. Tanácstalan vagyok e-téren (is), mivel még nem szereztem be a megfelelő felszerelésemet. Érdekelne pl. hogy mit, milyet, honnan, mennyiért érdemes beszerezni kezdésként. Mi az amire mindenképp szükség lehet egy későbbi szerelésnél, tuningolásnál. Minden érdekel ami szerszám: csavarhúzó, csipesz, fogó, mérőeszközök, tartók, táskák, szortimerek stb.

Szepi:
Szia!
Én nitrós lévén (még a legelején) meg kellett vennem  egy start készletet ami nélkül nem ment volna az autó.
Aki elhamarkodottan vesz nitrós autót az jól megszivja ha nem ért hozzá.
Jelen esetemben 77000 ft volt az első autó, örültem mint majom a farkának jó ár meg minden.
Majd szólitott a fiatal (boltos) emberünk hogy ha menni is akarsz vele kell hozzá start készlet.
+20db ezres:Üzem anyag, izzító, töltő flaska,gyertya/kerék stb kulcsok,Elemek/akkuk.
de ez tényleg az alap.
Én használok még Imbusz kulcs készletet,ragasztókat,sniccer,forrasztót, gyorskötöző,fecskendő,voltmérő,villáskulcsok, akku töltő, fogók, öngyújtó,rongy,
légszürő olaj,tisztító spray,kopó alkatrészek.
Ez csak egy része egy alapfelszerelés,Nitróhóz.

djdobo:
Ez egy nagyon jó téma felvetés.
Én kb 4 éve helikopter modellezem, meg kóstolgatom a repülőzést is.

Egy dolgot mondhatok, illetve ajánlhatok, h ha tehetitek akkor mindig a jobb minőségű szerszámot, eszközt vegyétek meg, mert az kifizetődőbb.  ;)

Egy példa az én esetemben:

Először vettem HK-ás snapperfogót, ami már az elején elhajlott, s így azt rendeltesészerűen nem lehetett használni, pedig csak 1000 Ft volt., így meg kellett vennem az Align-ost, ami már töb ezerbe fájt, de stabil fogó.

Ennyit szerettem volna!  :)

Tapsi:
Megbízható rádiós kapcsolat, zavarmentes, megfelelő hatótáv.
Balanceres töltő, szintén megbízható terhelhető akkumulátorok.
Ha nem repül, vagy nem megy, az csak nekem fáj, de, ha lezuhan, az lehet, hogy másnak is. ;D
Tényleg nagyon jó téma, mert Józseffel egyetértve nekem is csak később esett le, hogy a kezdő szettel sokra nem megyek.

filger:
Köszi Srácok! ;)

Az már ugye biztos, hogy ne noname szerszámot koptassunk ill. ne amortizálja a szeretett modellünk csavarjait mondjuk (egy ledarált fejű csavar elég bosszantó tud lenni). De mint mondottam zöldfülű kezdő vagyok (nincs semmi célszerszámom) hova menjek vásárolni? Webshop, személyesen modellboltba, vagy ugyanazt a minőséget keressem egy szerszám szaküzletben? Kezdő autóskén mivel szerelkezzek fel tapasztalatotok szerint mi az optimális, mi a szükséges nélkülözhetetlen cucc? Konkrétan hány féle, milyen méretű csavarhúzó, villáskulcs, milyen fogó(k), csipesz ill. bármi, ami szükséges? Ja és mi az amit soha nem fogok használni?

Előre is köszönöm a tapasztalatokat! :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése