Szerző Téma: Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.  (Megtekintve 3509 alkalommal)

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #15 Dátum: 2015. Február 17. - 21:24:49 »
Ma meghozta a futár az új töltöt. :D
Alapos mérlegelés után, mivel fontos és jó tanácsokat kaptam, hoztam meg a döntést.
A pénzügyi határok, a rendelkezésre álló táp, a teljesítmény figyelembe vétele után az X120 -ra esett a választás. Amint lesznek tapasztalatok le fogom írni.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #16 Dátum: 2015. Február 17. - 21:47:33 »
Nem szeretem a multitöltőt, mert, ha betojik, akkor nincs töltőm.
3db. töltőt használok, egyszerre 3 akkut töltök, ha kell.

Ez bizony lényeges szempont! :)

Bizony ám...  ;)

Lehet, hogy kicsit tudatlan vagyok, de mi az a multitöltő, illetve ti milyen töltőre gondoltok ezen név alatt?


Esetleg ezek azon valakik, akik pl. a madaras teszkóban a polcokat töltik fel?
Tudod, multitöltők......!  Bocs az off-ért!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #17 Dátum: 2015. Február 18. - 00:04:27 »
Imax B6-ot /beépített tápos/ használok és egy Turnigy naon olcsót illetve van egy noname balanszeres a kezdetektől. Az első 7 éve hibátlan az utóbbiak pedig 3-4 évesek. A szerény igényeimet kielégítik. A noname és a Turnigy átalakított számítógép tápról üzemel, néha pedig az autó akksiról, az autó akksi azért megadta magát :-) Voltak kedves modellező kollegák, akik az Örösi rendezvény után segítettek elindulni anno :-).. szemezgettem ilyen több aksit egyszerre megoldó csodával, de nem vágtam bele. Ha ezek elpukkannak majd lehet, hogy választok ilyen kompakt megoldást.

Érdekelnének a tapasztalatok engem is.

Nem elérhető filger

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 102
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #18 Dátum: 2015. Február 18. - 06:02:53 »
Nem szeretem a multitöltőt, mert, ha betojik, akkor nincs töltőm.
3db. töltőt használok, egyszerre 3 akkut töltök, ha kell.

Ez bizony lényeges szempont! :)

Bizony ám...  ;)

Lehet, hogy kicsit tudatlan vagyok, de mi az a multitöltő, illetve ti milyen töltőre gondoltok ezen név alatt?


Esetleg ezek azon valakik, akik pl. a madaras teszkóban a polcokat töltik fel?
Tudod, multitöltők......!  Bocs az off-ért!!!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Én valami ilyesmire gondoltam, és azt hiszem Bazsicáéknál láttam Tiszaújvárosban:


A madaras teszkós emberek akikről te beszélsz, ők a polcszervízesek vagyis, ha elromlik egy polc, megjavítják.  ;D ;D ;D
Üdv,
Gergő
Turnigy 1/16 Brushless 4WD Racing Buggy

Nem elérhető Öreg kezdő

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 222
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #19 Dátum: 2015. Február 18. - 15:00:28 »
             Ahoj !

       Csatlakozva Tapsi véleményéhez én sem rajongok /nincs is/ a multi-aksitöltőkért.Mezei töltőim vannak ugyan, de leginkább /és már leírhatom mert nem

       gyártják ,így nem tekinthető reklámnak!/ a PIKO modellvasút tápegységét használom egy-egy áram és feszmérővel kombinálva.Mechanikus túláramvédelme,

       és szeléncellái mindent kibírnak, véletlen polaritásváltás ellen egy GEN 51-el védekezem.

           Üdv.: Öreg .....

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #20 Dátum: 2015. Február 18. - 19:26:56 »
Hello.
Ismerem ezt a trafót, nagyon strapabíró darab, nekem is van egy a sufniban.
Lehet, hogy elő is kotrom a vasúttal együtt. :D

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #21 Dátum: 2015. Február 28. - 15:41:33 »
Írok akkor egy kicsit az én tapasztalataimról töltő ügyben.
Nekem először egy Accucel-6-os töltöm volt, majd utána egy Imax B6 (eredeti). Az utóbbit azért vettem, mert olyan szép Subaru kék volt!  ;D ;D ;D ;D ;D

A két töltő alapvetően ugyanaz, legalábbis én nem vettem észre különbséget a kettő között.
Mindkettő 50W-os volt, akkor még a 2-3 cellás akkukhoz elegendő volt.

Azután vettem egy Turnigy Mega 2X200W-os töltő, mert 6 cella 5000mAh-s akkukhoz az előzőek igen halványak voltak és nem feltétlenül a max. 2A töltőáram miatt, hanem a kicsi "balanszoló áram " miatt.
Ezen 50W-os töltők olyan 100mA-el balanszolnak max. Amíg új az akku elviselhető ( 1-1.5 óra ) időn belül megcsinálja a töltő, de majd később amikor kezdenek szétcsúszni a cellák, akkor a balanszidő miatt fog kihullani a haja a modellező kollégának, mire azzal végez a töltő 5000-6000mAh-ás akkunál, legyen az csak 2-3 cellás.   

Mit ahogy tapasztaltam, hiába vettem meg a 2x200 W-os töltőt, az csak 100mA-el balanszolt.
Ez a töltő "fel lett okosítva" a Cheali szotverrel, amivel lényeges több funkció volt elérhető ( belső ellenállásmérés, log stb) , pontosabb lett a töltés, de balanszolási időt nem oldotta meg.

Erről a szotfverről itt is olvashattok: http://rc-miskolc.emiter.hu/rc-miskolc/index.php/bevezet

vagy ha rákerestek erre: Alternatív open-source firmware szavakra gógli barátunk segítségével, nagyon jó leírások és megvalósítási lehetőségek vannak, pl. a balanszoló áram növelésére, de ezek mind kísérletező kedvet, a töltő alapárán felül egy kis befektetést és némi hozzáértést igényelnek.

Tapasztalatom szerint - és mint ahogy azt leírták hozzáértő modellezők is- a nagyobb teljesítményű Turnigy töltők is csak 100mA-el balanszolnak, hiába a 2x200W vagy a 2X400W a teljesítmény. 

Szóval 2X200W-os Turnigy töltőm a fenti szoftverrel frissítve is sokáig kínlódott a balanszolással az 5000mAh-ás akkuknál, hiába "töltött" fel 95-96%-ra kb. 30-40 perc alatt, kb. még 20-30 percig balanszírozott.
Ezt untam meg és utána vettem Hyperion töltőt.

Na ha valamit töltőnek lehet nevezni akkor ez az (azért ne kövezzetek meg emiatt)  ;D ;D ;D ;D
Tudom, hogy nem az olcsó töltők közé tartozik, sőt...

Viszont ezzel nem kell kínlódni, szoftverezni, majd kalibrálni, aztán ellenállásokat cserélni, hogy legyen normál balanszoló áram ( 500-700mA )
Beállítod az akku tipúsát, töltőáramot és mehet is.

Most konkrét töltési időről nem írok, mert az függ az akku méretétől, hány C-vel töltünk, viszont a balanszolási idő kevesebb mintegy a harmadára vagy kevesebb időre csökkent.
Pl. az általam használt 2650 mAh-ás akkuk, kb 40. perc alatt töltődnek fel ( balanszidővel együtt ) úgy, hogy 1C-vel töltöm és átlagban 1500mAh megy vissza bele. Ahogy figyelgettem a ( mert jelzi a töltő, hogy mikor tölt és mikor balanszol ) olyan 800-1200 mA-el kezdi a balanszolást és ez természetesen folyamatosan csökken. ( Az 50W-os HK-s töltőknél ez 100mA max..... )

Mivel én az helim 12 cellával repül ( köszönhetően a duo töltőnek ) szinkronizálva tölthető a 2 db 6 cellás akku. Magyarul teljesen egyforma szintre tölti fel mind a 12 cellát.

Ezen Hyperion a töltők beszerezhetőek 250W és 2X500W-os teljesítmény határok között több módozatban, ami azt hiszem minden igényt ki tud elégíteni.

A legerősebb változata a Hyperion EOS720i Superdou3-as 2X500W, ami csatornánként 20A-el tud tölteni 6 cellás akkut. Ezzel - megfelelő tápellátás esetén, ami a szükséges áramon kívül min. 24V-os feszültséget is igényel - akár 8 db 5000mAh-s akku is tölthető vele egyszerre ( párhuzamos porton. ), vagy 2db 5000mAh-ás akku 4-4C-vel. 



 
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #22 Dátum: 2016. Január 10. - 16:31:11 »
Ha már Cheali Charger firmware, meg olcsó kínai töltők, öröm, hogy van lehetőség a balansz áram megnövelésére akár 4-500 milliamperre is.

http://file.emiter.hu/file/Modellezes/Cheali/Tuning/HK_es_TURNIGY_TOLTO_BALANSZ_tuning_javitott.pdf


Elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1068
  • Lakhely:Kengyel
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #23 Dátum: 2018. December 02. - 12:16:21 »
Sziasztok!

Turnigy Accucel-6 50W . 6-éve nyúzom, nagyon megvagyok vele elégedve. Bár emlékszem sokan inkább az imax-6 ajánlották.
Sztem semmi különbség nincs a kettő között.
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #24 Dátum: 2018. December 02. - 23:17:03 »
Én az ISDT töltőket ajánlom, ultrapici méret, nagy töltőáram, a 14 amperes verzió 45-50 dollár körül megvásárolható, és kisebb mint 10x10cm.

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #25 Dátum: 2018. December 02. - 23:18:34 »
kiegészítés: a balanszolást nem árt kalibrálni, ehhez kell egy adapter, ami könnyen elkészíthető, ha van kéznél usb-soros átalakító.

Elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1068
  • Lakhely:Kengyel
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #26 Dátum: 2018. December 03. - 15:23:58 »
kiegészítés: a balanszolást nem árt kalibrálni, ehhez kell egy adapter, ami könnyen elkészíthető, ha van kéznél usb-soros átalakító.

Ezt melyik töltőnél ajánlod?
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető feket663

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 133
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #27 Dátum: 2018. December 03. - 16:42:02 »
Az ISDT-nél, de ott legalább lehet, a imax klónoknál leginkább csak firmware frissítéssel lehet megoldani.

Elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1068
  • Lakhely:Kengyel
Re:Ki milyen töltőt használ és miért? Kérdések, tapasztalatok.
« Válasz #28 Dátum: 2018. December 03. - 16:47:37 »
Köszönöm!
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr