Hajómodellezés > Vitorlás hajók

Benjamin W. Lathan: Az új projekt.

(1/4) > >>

Manópapa:
Mint azt a Holland kikötői őrhajónál jeleztem, az új projekt ez lesz. :)

Amit erről a hajóról tudni kell, ez egy klasszikus kétárbocos schooner. Eredetileg ez az alaptípusa a ma már világhírű Blue Noose-nak.





Az építés menetét, mivel ez egy speciális technikát igényel, igyekszem a lehető legjobban dokumentálni.
Nem lesz gyors folyamat, hiszen a rendelkezésemre álló rajzokból is több mint két hét volt, mire használható dokumentációt csináltam.
Ezek az alap rajzai:





Üdv Mindenkinek :)
Manópapa

BK_Attis:
Szia Manópapa!


Nagyon szép projekt!  :o :o :o
Érdeklődve várjuka folytatást. :)

kispikkely:
Szia Manópapa!

Nekem is nagyon tetszik, szép hajó lesz! :)
Én figyelemmel kisérem az építést. ;)

Manópapa:
Üdv Mindenkinek :)

Akkor vágjunk bele.
Mint jeleztem, ez egy szokatlan építési technikát igénylő hajó, ezért az első lépés a kormánylapát elkészítése.



Az anyaga, és ez igaz a gerinc és a bordák anyagára is, 30 mm vastag hársfa padlóból szeletelt 7 mm vastag csíkokból áll.
Miért hársfa és nem fenyő, vagy rétegelt lemez?
A hárs csomómentes, könnyebben csiszolható, és ami a lényeg, nem látszik a szálszerkezete.

A rajz:



Az eredeti, nyomtatott rajzot használom sablonnak, erre csak az építés ellenőrzéséhez van szükség.

Az épülő gerinc:



Mint a képen jól látható, 4 szelet van összeragasztva hozzá.
Egyenlőre csak a külső kontúr lett kivágva, illetve a gerinc hossza is csak a kormánylapátig tart.
A hátsó traktus, utólag épül majd hozzá.

Folyt. köv:

Üdv Manópapa :)

Manópapa:
Hogy miért a kormánylapát volt az első lépés.





A már kialakuló félben lévő gerinc.
Jól látható, hogy utólag elég macerás lenne befűzni a helyére, a zsanérozásáról már nem is beszélve. :)

S hogy miért kell az általam készített rajz?



Így lehet ellenőrizni, hogy mennyire dolgoztam pontosan.

Holnap kell még szeletelnem néhány 2 mm vastag lapot a hársfából a gerinc továbbépítéséhez, illetve zsanéroznom is kell.

Folyt. köv: Manópapa :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése