Szerző Téma: Mig 29 By stunci  (Megtekintve 6198 alkalommal)

Nem elérhető stunci

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 39
Mig 29 By stunci
« Dátum: 2015. Március 02. - 00:54:50 »
https://www.youtube.com/watch?v=FXCtxqF6esA
https://www.youtube.com/watch?v=rxSe-gOlJOw ezt a repülöt fogom most újra meg építeni ez a gép még az ösidökben ki let vonva a hadrendböl, ezért most van rá egy kis anyagi háterem, és ujra m,eg csinálom, izelitő ként egy pár kép a mostani állapotrol.https://plus.google.com/u/0/107006604181982440367/posts/9z8ZPvdSrEM?pid=6121398358755773106&oid=107006604181982440367
Disgráfiában szenvedek, ne köteked a Helyes írásomal, mert nem érdekel :) ugyse egy irodalmi fórumon vagyunk :)

Nem elérhető stunci

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #1 Dátum: 2015. Március 02. - 09:33:35 »
Szasztok, elöször is had mutatkozak be :) stunci vagyok.
Na akor ezzel is meg volnánk.  ezt a gépet még 2011 ben vágták ki 3D cnc habvágoval, Nagyváradon,
Anno 8-9 darab került magyarba, nálam volt 3 eböl 1 darab lett meg épitve, és most kerül megépitésre.
most lesz rá idöm és anyagi háterem is, akkor lássuk az első pár fotot
A képet az RcPilot.hu tárolja.

A gép törzse 100 milis lábazati hungarocelböl van ki vágva 8 tagbol, A szárny és a többi apró alkatrészek is eböl az anyagbol van kivágva,
A második képen látszik az hogy hol fog elhelyezkedi az elektronika, pontosan a vevő és a szabályzok.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
ezen a képen ott van a sablonja a 2 fuvó csönek, azt egy fa darabol esztergáltam, az inpeler amit tervezek bele az 2 DB, 50 Milis inpeler lesz
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31823__Dr_Mad_Thrust_50mm_10_Blade_Alloy_EDF_3300kv.html

Ö lesz az inpeler 650 gram tolóeröt tud egy szükitöcsövel bizom bene hogy azért ezt a tolóeröt el tudom érni, az elöző gép az 110 Gram környékén mozgot. Mondjuk ebe a gépbe nagyobb aksit tervezek ezért a suly biztos hogy nem fog meg állni 1800 gram alatt, és itt jön majd a dillemám a jetek általába 60 % tolóerővel kell rendelkezzen, na ez a határon fog mozogni. mivel ugyebár nem padlogázon akarom üzemeltetni
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
Az aját egy 160 gramos üvegel be kellet vonom mivel ez a gép hasra szállos lesz, igy elégé meg kel erösiteni a 2 szivó csatornát, az elözö gép tapasztalatai alapján, ez pont elegendő neki, de ami hibát el követem az előzőn ezt most ki fogom küszöbölni.
Éspedig a belépő éleket le kell üvegezni, mivel nagyon ovatosan kel vele landolni ezért ha netán tul futok és nagyobb a fű akor is laposan kel le tenem,
pont ezért a belépő élek elég könyen sérültek.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

A képet az RcPilot.hu tárolja.
 A szárnyakon a kormány felületeket egy Makett alapján vágtam ki.
a csürőket elég kicsinek tartom, de nem fog akasztani mert az elöző gépen a magassági kormánylapátok voltan Y kötve és jol müködött.
a másik amiért ezen a téren nyugodt vagyok az ivelő/féklapot is tudom használni csürőnek, ugyanis mindegyiknek külön szervoja van, igy a kormányfelületekböl lesz böven.
Az elöző gépen nem volt oldalkormány, nem is igényelte a gép, ezen valojába csak azért csinálok hogy legyen egy kicsit eredeti :)
a HK lehet kapni mikro servot 6 mili széles, igy pont bele illik a vezérsikba :)
és igy jol néz ki, csak ezért csináltam.

Disgráfiában szenvedek, ne köteked a Helyes írásomal, mert nem érdekel :) ugyse egy irodalmi fórumon vagyunk :)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #2 Dátum: 2015. Március 02. - 09:48:21 »
Szia stunci!

Nagyon tetszik, szép gép lesz és szépen építed!   ;)
Várom a folytatást! :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #3 Dátum: 2015. Március 02. - 10:11:14 »
Szia Stunci

Vág még ez Mihály Nagyváradon gépeket?

András
20/943-6455

Nem elérhető stunci

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #4 Dátum: 2015. Március 02. - 11:08:45 »
szerintem nen :( fel hagyott az egész modellezésel
Disgráfiában szenvedek, ne köteked a Helyes írásomal, mert nem érdekel :) ugyse egy irodalmi fórumon vagyunk :)

Nem elérhető stunci

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #5 Dátum: 2015. Március 02. - 11:25:25 »
de mikor látam hogy fel adta a mihály, akkor meg kerestem egy két magyarországi 3d habvágost, hogy valaki fojtaná e itthol, hát azt inkább nem ecsetelném, még nekem kelett volna fizesek azért hogy a prototripust oda adjam és, és boldog lehetem volna hogy foglakoznak vele, és ezek után én nem látam értelmét, enyit a hazai üzletemberekröl, lehet togy nem jó helyen jártam a gépel, de mostmár anyira nem is izgat
Disgráfiában szenvedek, ne köteked a Helyes írásomal, mert nem érdekel :) ugyse egy irodalmi fórumon vagyunk :)

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #6 Dátum: 2015. Március 02. - 15:47:08 »
És egyet rejtegetek én  itthon :-) a törzs összeállításáig jutottam, az szárnyak szana és széjjel... Nem adtam túl rajta ez is a bakancslistámon van...  Nézem Stunciét.. azok legalább elkészülnek :-)

Hajrá!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #7 Dátum: 2015. Március 02. - 21:13:58 »
Szia stunci!

Lehet, hogy Én vagyok a figyelmetlen...   ::)
Terv rajzot van rólla?   ??? ??? ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető stunci

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #8 Dátum: 2015. Március 02. - 23:48:53 »
Na ma is haladtam egy kicsikét.
 A hejére került az fügöleges vezérsik :)
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
és hogy azért legyen bene egy kis izgalom is :) az ernyőtartó is müködni fog :) igaz hogy ernyő nélkü,l de ki fog nyilni , és egy fékszárnyként fog üzemelni, szerintem jelentéktelen lesz a fékező erö :) de legalább jol fog kinézni. anak a rudazatát is be szereltem ma
A képet az RcPilot.hu tárolja.
Disgráfiában szenvedek, ne köteked a Helyes írásomal, mert nem érdekel :) ugyse egy irodalmi fórumon vagyunk :)

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #9 Dátum: 2015. Március 03. - 08:31:29 »
A Zenn tulaja is épített ilyen technológiával jetet, neki egy orosz srác vágta. Keresgéltem neten, de nem igazán találtam senkit, aki most adna el ilyen gépet.
20/943-6455

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #10 Dátum: 2015. Március 03. - 11:00:49 »
Szia  stunci

Olvastam, hogy a csűrőn aggódtál. Nekem van egy F-15-ösöm és azon is elég kicsinek találtam a csűrőt. De azért megcsináltam a rajz szerint. És végül is elégnek bizonyult. Meglepő módon még kis sebességnél is irányítható volt.
Hozzá kell tennem hogy nem impelleresre építettem hanem toló motorosra. És a rajzzal ellentétben nem robbanó motorral hanem  elektromotorral. Bár ha nem impeller akkor mindegy. Mert hát ezeknek az adja meg az igazi ízét...

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető stunci

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #11 Dátum: 2015. Március 03. - 11:56:58 »
2 Db 50 es inpeler fogja tolni. Az elöző gépemen nem volt csürő csak a magasságim volt be mixelve és töléletesen müködött, az A10 vs Mig 29 videon jol látszik hogy azért a fordulékonyságal nem vot semi baj,  Ma voltam berlinbe, meg vetem a 3 milis acél rudat a magassági tengelyhez, ugyhogy most a magassági kormány megépítése következik, az egy kicsit macerássab :) de ne agodjatok nem fog ki fogni ki rajtam :)
Ezt a gépet ha minden igaz akor ismét fogják vágni Györben, enek a gépnek a tervei alapján.
Disgráfiában szenvedek, ne köteked a Helyes írásomal, mert nem érdekel :) ugyse egy irodalmi fórumon vagyunk :)

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #12 Dátum: 2015. Március 03. - 21:08:30 »

Nem elérhető stunci

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #13 Dátum: 2015. Március 03. - 22:43:27 »
ezt a mihály csinálta anno
azért tete fel mert gondolta nagy üzlet vann bene, már akor is mondtam neki hogy ez csak zsebpénznek jó. de nem hite, igy nem jöt neki ösze és aba hagyta az egészet
Disgráfiában szenvedek, ne köteked a Helyes írásomal, mert nem érdekel :) ugyse egy irodalmi fórumon vagyunk :)

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:Mig 29 By stunci
« Válasz #14 Dátum: 2015. Március 04. - 08:39:27 »
Ezt a gépet ha minden igaz akor ismét fogják vágni Györben, enek a gépnek a tervei alapján.

Ez érdekelne. Szólj, ha van valami fejlemény vágás ügyben!
Addig is várjuk az építési beszámolódat!
20/943-6455