Rc modell repülőgépek > Vitorlázórepülés

MPV-22/R Hattyú Mig Pali Bácsi vitorlázoja.

(1/3) > >>

skeleton:
Üdv.

Ez egy hosszabb történet lesz. Kezdeném a gép történetével, igy lesz majd kerek a dolog.

Emlékeztető:

  Az eredeti "Hattyú"-t 1941-ben terveztem, amikor is két változatban
két módozatban megépitettem úgymint, egy füles szárnyút 1800mm fesztávval lejtőmenti-
 és egy V szárnyút 1900mm fesztávval sikföldi repitésre, illetve versenyekre. Sajnos az
eredeti tervrajz a háborúban megsemmisült.
  2006-ban Bácskai Sándor, illetve Siklósi István modellező barátaim megkeresésére és
inspirálására - a soha nem muló emlékezetemből - megrajzoltam, majd megépitettem a "Hattyú"-t.
Tekintettel arra, hogy rádió irányitás volt a cél - a szükséges kellékek miatt - növelni kellet
 a fesztávot a szárny eredeti mélységének megtartása mellett, 2500mm-re. A továbbiakban mind a
forma, mind arány és épitéshez szükséges anyagok tekintetében hű maradtam az 1941-es "hattyúm"-hoz.

A gép és a tervezője:




A képeket nem én készitettem.

Mivel rendesen megtetszet a formája és a nagysága igy lementetem a gép rajzait. És ez igy is maradt egy darabig amig az egyik
munkakapcsolatban meg nem látta egy lézervágó. Sikerült rábeszélnie, rajzoljam meg a gépet vágásra készre. A naggya el is készült és az első verzioval meg kerestük a tervezőt, mit szólna a gyártáshoz. igy engedélyt kaptunk rá. És itt jönn a történetben a nagy csavar, a lézervágó kérése az volt,hogy " legót " kell készteni a gépből ami egy rendesen áttervezett gépet takar. Lehető legtöbb alkatrész lézerrel elkészithető és minimális mühely munkával összerakható legyen. Valamint a Pali bácsival való egyeztetésnél balansz vezérsikos megoldás lett kérve.
Igy kezdödőt a rajzolás:



























Legközelebb az prototipus képei következnek.

BK_Attis:
Szia skeleton!

Ez valami csoda szép!  :o :o :o

Pintyoke:
Gyönyörű!

Tapsi:
Csatlakozom, műremek.

skeleton:
Üdv.

Egyenlőre folytatnám még rajzokkal, valamint egy kis videoval.

Ma rendereltem, lehetne több képet is,csak időm nincs rá.


És a video. Ez az animácio a szárny épitést mutatja be csak egy kicsit eltoltam a mozgásokat igy csak egy része igaz.

https://www.youtube.com/watch?v=YZxDEqQX4lk&feature=youtu.be

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése