Szerző Téma: NAPFOGYATKOZÁS 2015.03.20.  (Megtekintve 503 alkalommal)

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
NAPFOGYATKOZÁS 2015.03.20.
« Dátum: 2015. Március 19. - 19:42:23 »
Ha az időjárás kegyes lesz, talán látható lesz a napfogyatkozás!!!

Budapestről nézve a fogyatkozás helyi idő szerint 9 óra 39 perckor kezdődik. A fogyatkozás maximuma 10 óra 48 perckor 58,4%-os takartsággal fog tetőzni, 40° magasan a horizont felett. A fogyatkozás vége a fővárosból nézve majdnem szinte délben, 11 óra 59 perckor fejeződik be. Ezektől az értékektől csak néhány perc eltérés lesz tapasztalható az ország más területein, és a fogyatkozás mértékében is csak minimálisak az eltérések (a nyugati határszélen valamivel nagyobb mértékű lesz a fogyatkozás, délkelet felé haladva pedig kisebb). Ekkora mértékű részleges napfogyatkozás a Kárpát-medence térségében utoljára 2011. január 4-én volt látható.Érdemes lesz megfigyelni, mert a következő ehhez mérhető részleges napfogyatkozás Magyarország területéről legközelebb 2022. október 25-én várható, és az is csak 32%-os lesz. A 21. század második felében lényegesen szerencsésebb lesz hazánk a napfogyatkozásokat illetően, hiszen 2075. július 13-án gyűrűs, 2081. szeptember 3-án teljes, 2082. február 27-én több mint 90%-os részleges, és 2093. július 23-án ismét gyűrűs fogyatkozást nézhetnek meg az akkor élő szerencsések.

Figyelem! Biztonságos szűrő használata nélkül ne tekintsünk a Napba a fogyatkozás idején sem! Azonnali vakság lehet a következménye.

forrás : IDŐKÉP