Rc modell repülőgépek > Kisérleti repülők

Repülő Béka

(1/3) > >>

kalazoli:
A repülő béka ötlete a Mezőnyárádi Békafőző Fesztivál apropójaként adódott.
A faluban lakók annak idején békét is ettek és a falu lakóin rajta maradt a
"békások" jelző és ennek apropóján kezdtél el a Hal és Békafőző fesztivált, melynek
én  részese voltam a rokonsággal. A főzés közben a focipályán pár modell repíté-
sével szórakoztattam a családot. Mivel a modellek között volt repülő mókus, boszorkány,
melyek nagy sikert arattak, igy a sógoromnak támadt az ötlete, hogy a következő
fesztiválra csináljak egy repülő békát.

Mivel én is szeretek habból dolgozni, mert egyszerű és olcsóbb is minta balza, ezért ebből készítettem
el a békát.

kalazoli:
Méretét adta a depron lap nagysága, így 80 cm széles és 1 méter hosszú lett,
melyet 6 mm-es depronból készítettem.
A terv elkészítése után kivágtam az alkatrészeket, az első lábakat csináltam meg
futóműnek, amit 3 cm vastag habbal erősítettem meg, hogy merevebb legyen.
A repülő vezérlése delta rendszerű. Akinek nincs programozható rádiója, ő egy
V-mix-es megoldhatja az irányatást.



A kormányfelületet 5 cm-rel a test fölé emeltem, hogy megóvjam a sérüléstől
és 8 fokba van állítva  az ún. törzslaptól.


Összeállítva így néz ki. Hátul nem kerék, csak csuszka van, ami megemeli a gépet, megvédi
a sérüléstől a fel és leszállások alkalmával. A csuszka felülete üvegszüvet-műgyantával van
megerősítve. Ez majd a későbbi képen látható lesz.


kalazoli:
Az alaplapot két 4x2-es széncsővel merevítettem, amit egyszerűen UHU-Por-ral ragasztottam
a lap felületére. Először kétkomponensű epoxival próbálkoztam, de az csavarás hatására
levált a depron felületéről. Az UHU azóta is tart, pedig már volt pár keményebb földet érésem.

A kormányfelületek mozgatását 2 db. 9 g-os szervó látja el. A kormányfelületek mozgatható
rögzítését műanyag zsanérok látják el. Ezeket epoxi géllel ragasztottam be, az nem keményedik
ki teljesen, rugalmas marad. A szervó vezetékeket meg kell hosszabbítani, mivel a vevő, a szabályzó
és az akku, az orrészben van. A vezetékek a széncsövek mellett futnak, melyeket műanyag
ömlenyragasztóval, más néven ragaccsal rögzítettem.

kalazoli:
A gép teste oldalnézetből tulajdonképpen egy egyenes vonalakkal határolt szárnyprofil.
A vonalát 2 cm vastag habanyag adja, arra van ráragasztva a 6-os depron. A belső
szerkezetről nincs képem, de az egész így néz ki a végén.


A belsejéről, ami látható majd csinálok még képet.

kalazoli:
Ezen a képen jobban látható a gép keresztmetszete.


Az orrész alatt van egy ki duncs, mert nem fért bele a 2200-es akku, valamint a
motortató is stabilabb.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése