Helikopterek > Elektromos helikopterek

Align T-Rex 450

(1/1)

czmorekb:
Sziasztok!

Ennek a típusnak nem volt még itt témája, így nyitok egyet, mert most javítok egy ilyen gépet, ami szerintem nem mindennapos hibajelenséget produkált...én legalábbis eddig nem találkoztam hasonlóval.
Gondoltam megosztom itt, bővüljöün a tapasztalatok sora.

A gép egy T-Rex 450 SE, egy kezdő helis ismerősöm hozta hozzám. A hibajelenség, amit produkált a következő:
Normális bootolás után a motor felkapcsolástól számítva kb. 1-1,5 perc után a leállt és a szabályzó rendellenesen meleg volt, emellett nagyon rázkódott az egész heli.
Amikor a gépet padon járatva kipróbáltam arra lettem figyelmes, hogy miután a motor megállt, a szabályzó mellett a farokszervó (Hitec HSG 5084MG) háza is rendellenesen meleg volt.
Ezt követően, hogy kizárjam a hibát okozó részegységet, először is a szabályzót egy vevőhöz csatlakoztatva járattam a motort az asztalon. Nem tapasztaltam rendellenességet, a szabályzó egyáltalán nem melegedett, és a motor is simán járt.

A következő lépésként a szabályzót ismét a heliben lévő vevőhöz csatlakoztattam, és így is járattam a motort az asztalon (a szervók, és a giró is be volt dugva a vevőbe). Ekkor terhelés nélkül járatott motor nem állt le ugyan, de a szabályzó érezhetően melegedett.

A következő próba alkalmával a motort visszatéve a helibe ismét padon járattam a gépet, de a farokszervót (ami ugye melegedett) kihúztam a giróból. Így járatva a helit simán járt végig a motor, nem áltt meg, és a padra rögzített heli sem rázkódott. Ezek után örömmel tapasztaltam, hogy 5 perc járatás után a szabályzó még csak kézmeleg sem volt. Ebből úgy tűnik számomra, hogy a farokszervó megy a kukába...

Jelenleg itt tart a projekt, majd jelentkezem ha megvolt az új farokszervóval a próbarepülés...

czmorekb:
Kicsit sokáig tartott a farokszervó beszerzése, de az új szervó beszerelése megoldotta a problémát. A gép a próbarepülések során jól teljesített, így most már a gazdája tanulgatja a lebegést vele. :)

ferenczikSF:
Érdekes jelenség, nem hallottam még ilyet. De mindig tanul az ember. :)

czmorekb:
Igen, fogós hiba volt. Sokat agyaltunk rajta a többiekkel, hogy mi lehet az ok...

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése