Szerző Téma: Légcsavar centírozás  (Megtekintve 1089 alkalommal)

Nem elérhető Erick

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Légcsavar centírozás
« Dátum: 2015. Július 23. - 20:02:30 »
Sziasztok!

Nem tudom igazából hova férne be ez a kérés, így ide raktam. Keresnék olyasvalakit, akinek van egy megbízható légcsavar centrírozója, és rám szánna a drága idejéből 4db Aeronaut carbon légcsavar kibalanszolásához szükséges időmennyiséget.... :D A saját épített centrírozómban nem bízok, és a drága légcsavarokat nem szeretném elrontani. Miskolc és környéke előnyben!

Köszönök szépen bármilyen segítséget! Esetleg jó minőségű, kipróbált balanszoló beszerzési linkek is jöhetnek! :D

Nem elérhető Feri320i

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 97
Re:Légcsavar centírozás
« Válasz #1 Dátum: 2015. Július 24. - 01:35:28 »
Mekkora légcsavarokról van szó?
Nekem van egyensúlyozóm, kölcsön adom ha gondolod.
Én a 250-es quadom rotorjait azzal egyensúlyoztam ki.
Üdvözlettel
Hajdu Ferenc
B.A.Z.megye-Sajószentpéter
+36204037676

FPV 250 Quadcopter
RC Airboat Mocsárjáró

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Légcsavar centírozás
« Válasz #2 Dátum: 2015. Július 24. - 10:46:00 »
Én egy egyszerű, bár időigényes módszerrel szoktam. egy méteres 10x10es fenyőléc egyik végét befogom a satuba, másik végére felrakom a motort a légcsavarral és meghajtom úgy 1/3 gázon. a motor alá a fenyőlécre CD lemezből vágtam egy darabkát (tükörnek). Erre rávilágítok egy lézermutatóval és figyelem a 2-3 méterre lévő falon a mintát amit rajzol. ha az egy pont vagy egy 3cm-es vonal, akkor jó. ha hosszabb vagy egy 8as forma akkor teszem rá a szigetelőszalag darabkát az egyik tollra. Aztán újra próba. Ha ezzel megvagyok akkor megjelölöm egy alkoholos filccel azt a tollat amire a szigetelőszalagot raktam és leveszem róla, majd a másik toll kilépő éléből egy darab csiszoló vászonnal el kezdem addig leszedni az anyagot amíg nem lesz ismét jó.

Nem elérhető Erick

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Légcsavar centírozás
« Válasz #3 Dátum: 2015. Július 24. - 14:31:14 »
Ezek 10x5-ös carbon csavarok. Ehhez kellene valami balanszoló... :) Nekem winchester mágnesekkel van készítve egy centrírozó, de nem bízok benne, mert lehet, hogy a tengelye is mágneseződik, az meg elrontja az egészet... :D