Szerző Téma: HK-600GT 3D Electric helikopter épül  (Megtekintve 2573 alkalommal)

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Dátum: 2015. Július 30. - 09:09:36 »
Sziasztok!

Elkezdtem építeni egy HK-600GT 3D Electric helikoptert, gondoltam megosztom veletek.

Egyelőre csak a váz van meg, belül üres, de majd alakul az. :)


Üdv, Zoli

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #1 Dátum: 2015. Július 30. - 09:19:22 »
A helikopteres múltamról annyit, hogy még kezdő vagyok, tavaly kezdtem el szimulátoron (ahogy illik). Aztán lett készítve egy szintén HK, de 450-es helikopter.  :)

A vezetése még mindig koránt sem tökéletes, viszont már úgy gondolom mind a 4 irányban (háttal, jobbról, balról, szemből) képes vagyok irányítani.  ::)

Sokak állítása szerint a 600-as sokkal stabilabb, tanulni is jobb lesz vele. Minőségileg biztos vannak jobbak, ahogy már olvastam is róluk, de anyagilag ennyi van jelenleg. Arról nem is beszélve ha a tanulási folyamatba hiba csúszik, a kár sem lesz akkora.  :o
Üdv, Zoli

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #2 Dátum: 2015. Július 30. - 22:05:56 »
Szia!

Nekem már első látásra tetszett ez a heli! ;)
Nagyon kiváncsian várom hogyan épűl meg és milyen lesz a levegőben! :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #3 Dátum: 2015. Július 31. - 17:43:16 »
A heli fő alkatrészei nagyjából összerakva érkeztek, de ahogy ajánlják apró darabjaira szedtem és raktam össze csavarrögzítővel.

Minőségileg sajnos ennek is vannak hiányosságai (nem egy Align). Kapásból hármat fel is sorolnék, amiket azzal kellett kezdeni hogy rendeltem belőlük újat.

1.) A swasplate egyik kis gömbjét nem lehetett meghúzni, meg volt szakadva a menet. Vagy legalábbis sérült volt és csak forgott benne. Gondoltam bele ragasztom, de inkább nem variáltam és jött az új.


2.) A főrotor egyik kis összekötője törött volt. Először észre se vettem, csak furcsa volt hogy ez az egy nagyon könnyen lecsúszik. Aztán láttam. Csomagra árulják, szóval most van belőle jó pár plusz.


3.) A farokrotor egyik oldali összekötője szintén törött volt. Egy műanyag betét van benne, ami forog. A külső aluminium rész meg néhány tized milliméter, el is engedte még összerakás előtt. (Szerintem a lyuk se középen volt, mert csak az a fele volt nagyon vékony.)


Ezek cseréje után már van egy jó vázam (remélem).  :D
Üdv, Zoli

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #4 Dátum: 2015. Július 31. - 22:33:45 »
Szia!

Hmmm, akkor volt rajta nem kevés gyári hiba....  :-X
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #5 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 16:46:30 »
A heli fő alkatrészei nagyjából összerakva érkeztek, de ahogy ajánlják apró darabjaira szedtem és raktam össze csavarrögzítővel.

Minőségileg sajnos ennek is vannak hiányosságai (nem egy Align). Kapásból hármat fel is sorolnék, amiket azzal kellett kezdeni hogy rendeltem belőlük újat.

1.) A swasplate egyik kis gömbjét nem lehetett meghúzni, meg volt szakadva a menet. Vagy legalábbis sérült volt és csak forgott benne. Gondoltam bele ragasztom, de inkább nem variáltam és jött az új.


2.) A főrotor egyik kis összekötője törött volt. Először észre se vettem, csak furcsa volt hogy ez az egy nagyon könnyen lecsúszik. Aztán láttam. Csomagra árulják, szóval most van belőle jó pár plusz.


3.) A farokrotor egyik oldali összekötője szintén törött volt. Egy műanyag betét van benne, ami forog. A külső aluminium rész meg néhány tized milliméter, el is engedte még összerakás előtt. (Szerintem a lyuk se középen volt, mert csak az a fele volt nagyon vékony.)


Ezek cseréje után már van egy jó vázam (remélem).  :D

Szia. Megreklamaltad az alkatreszeket? En a helyedben irnek nekik. Nem volt meg veluk sose problema, gond nelkul kicsereltek mindent
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #6 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 08:52:11 »
Nagyon szép a heli, gratulálok hozzá. Legyen sok örömed benne!

Nekem nincs tapasztalatom a HK gépekkel, de ha megengedsz egy tanácsot:
A "kritikusabb" helyen lévő alkatrészeket (pl.: snapperek, tolórudak, farokmechanika egyes darabjai, kereszttengely) érdemes lehet Align-ra cserélni idővel.

Aztán pedig hajrá, várjuk a gép épülésének, és élményeidnek további részleteit!

üdv,

Béla


T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #7 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 21:40:04 »
Nem reklamáltam semmit. Igazából nem is egy nagy értékű alkatrészek, egyszerűbbnek tűnt újat venni, mint esetleg vissza küldeni vagy bizonygatni tényleg rossz. Bár ilyet még nem is csináltam.

Hallottam már hogy érdemes bizonyos alkatrészeket komolyabbra cserélni. Lehet az lesz majd a vége, először lássuk mi lesz így belőle.  :)
Üdv, Zoli

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #8 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 08:26:15 »
Nem reklamáltam semmit. Igazából nem is egy nagy értékű alkatrészek, egyszerűbbnek tűnt újat venni, mint esetleg vissza küldeni vagy bizonygatni tényleg rossz. Bár ilyet még nem is csináltam.

Hallottam már hogy érdemes bizonyos alkatrészeket komolyabbra cserélni. Lehet az lesz majd a vége, először lássuk mi lesz így belőle.  :)

Szia!

A hibás alkatrészeket nem kell visszaküldeni, sem bizonygatni, nem szoktak kukacoskodni, ha egyértelmű a hiba.
Képet, esetleg videót kérnek a hibás alkatrészről. Amint elfogadják a reklamációt, rögtön jóváírják az összeget, vagy küldik az újat, attól függ, hogy melyik kártalanítási módot kéred.
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #9 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 10:04:00 »
Szia!

A hibás alkatrészeket nem kell visszaküldeni, sem bizonygatni, nem szoktak kukacoskodni, ha egyértelmű a hiba.
Képet, esetleg videót kérnek a hibás alkatrészről. Amint elfogadják a reklamációt, rögtön jóváírják az összeget, vagy küldik az újat, attól függ, hogy melyik kártalanítási módot kéred.

Helló!

Rendben, köszi! Legközelebb lehet élek majd vele. :)
Üdv, Zoli

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #10 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 15:00:00 »
Megvan a helihez a motor és a szabályzó is.  :)

Motor: RotorStar Helicopter - 4956-1250kv

Szabályzó: Hobbyking YEP 120A LV



Mint minden más modellnél, most is azzal kezdtem hogy a csatlakozókat újra forrasztottam, mert volt már negatív tapasztalatom a gyári forrasztásokkal nem is egyszer. (Repülőben motorleállás a levegőben, forrasztási hiba miatt.)

A motor beszerelésekor azonban az örömöm hamar elmúlt. Lehet csak én voltam figyelmetlen, de eszembe se jutott mérni mekkora hely van a heliben a motornak, és mekkora is maga a motor. Itt derült ki ugyanis, hogy a 49 mm átmérőjű motort kellene valahogy berakni a 47 mm széles vázba. >:(



Némi gondolkodás után arra jutottam, hogy kicsit kivágok a vázból a motor melletti résznél, és úgy már be fog férni. Így is lett.



Most a kérdés bennem, hogy vajon mennyit gyengült így a váz. Elvileg ezt még bírnia kellene, de lehet mellé húzok fémből merevítőket két oldalról.
Üdv, Zoli

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #11 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 22:28:17 »
Szia ferenczikSF!

Szép nagy motor kerül bele, lesz kraft! :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #12 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 12:30:43 »
Ráadásul 13-as pinion-t kaptam csak rá méretben (a 10-es vagy 11-es helyett), szóval fog pörögni. :D

Elég lesz kisebb fordulaton is üzemeltetni a motort ugyanakkora rotorfordulatért, csak lehet így meg nem lesz olyan nyomatékos.
Üdv, Zoli

Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #13 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 13:06:38 »
Van egy 12-es pinionom, ami a 700-ason volt, és lecseréltem ferde fogazásúra, ha gondolod odaadom szívesen.
T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető ferenczikSF

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK-600GT 3D Electric helikopter épül
« Válasz #14 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 22:14:28 »
Köszi! Ráér még. :) Először ha kész majd kiderül így mit csinál.
Üdv, Zoli