Szerző Téma: Rc Bruder Schaeff HR 16  (Megtekintve 4448 alkalommal)

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Rc Bruder Schaeff HR 16
« Dátum: 2010. Október 10. - 15:25:23 »
Erről lenne szó, kb 3 hosszú hónapomba telt. De rengeteget gondolkoztam rajta, tervezgettem. Az összkép igen hatásos.





















Az utolsó pillanatban, épp az összerakás előtt tudtam venni még bele egy bábut is, az így készült  ;D























Záróbeszédként írok róla egy keveset.
Az alap elgondolás az volt, hogy vezetékessé csinálom, mert amikor ásni fog, úgy is egy helyben marad. De a mozgást távirányítóval akartam megvalósítani. Amikor először ránéztem, mondom ebbe nem fér bele megfelelő számú csatorna, meg se próbálok belegyömöszölni 8 csatornás vevőt. Tudom vki megépítette távirányítósra, de én annyi pénzt nem akartam áldozni rá. Elég kicsi a hely, egy megfelelő csatlakozó és akksi is alig fér el benne. Az alap funkciót, hogy menjen előre hátra azt tudja RC-ről. Így fel tud állni a trélerre. A rádió távirányítónak 7.2 V 2.4 Ah, az összes többinek a távirányítóból megy a 3.6 V 4.8 Ah feszültség. Így elég sok a játékidő áll rendelkezésre.
Végszóként Kritizálást nem fogadok el, mert elég sokat vesződtem vele, ha tudnád így is mennyibe volt, rengeteg kisérletezés, a tudás mögötte, az időráfordítás...
Hát a nehézséget egy kicsit fokozva, meg engem fényesítve, a távirányítóba 43 szál vezeték van, különböző hosszúságú, az árokásó karról 8 szál vezeték jön le, távirányítóról kapcsolható a felső villogó, a belső villágítás és a külső, meg a karon lévő ásást segítő lámpa is. De azt akartam, hogy vezeték nélkül is, amikor megy RC-vel, akkor is tudjon villogni, és a probléma ott volt, hogy ha távirányítón be van kapcsolva, és úgy kapcsolom rá a fülkénél is, akkor dupla áramot fog kapni ... egy egyszerű kapcsolással és kapcsolóval ezt sikerült ki is küszöbölnöm.
Már csak szépítgetnek kell, jobban összeilleszteni, vmi összefogatást találni. A lyukakat betömni, lefesteni.
Még megpróbálom a karokat erősebbé tenni. Remélem sikerül is.

http://www.youtube.com/watch?v=czPwlKX6c4o

http://www.youtube.com/watch?v=6w6GCmsHm1I

http://www.youtube.com/watch?v=0_dnKM4XrUE

Az építésrő...
felhasznált motorok...
Szereztem 9grammos szervókat, ezek elég kicsik, és még erősek is. Könnyűek is, de nem lényeg, mert repülőkhöz vannak ezek, áruk kb 1100-1500 Ft körüli darab árakon vannak. Nah ebbe az árokásóba kapásból 8 kellett bele. Én úgy kezdtem, h szétszedtem őket, elektronika minusz, a potmétert kiiktatni, h körbe tudjon forogni, a legfelső fogaskerékről a "bütyköt" levágni, így az is körbe tud forogni !  A motorra sima két szál vezetéket forrasztottam. A szervó kimenő fogaskerekébe belecsavartam és ragasztottam egy 3as menetesz szárat. Kész is a motor, akkor most jöhet a "hidraulika" . Az egy darab réz cső, amibe pont belemegy a 3as szár. Obiba lehet venni, kb 200 Ft 1 méter. Abból levágsz egy megfelelő hosszúságú darabot, amennyit kell, h mozogjon. Az egyik végére ráforrasztottam egy 3as anyát. A másik végére merőlegesen egy 3as csövet, abba egy 3as rúd, amit le kell fogatni, pl a karhoz .Fontos ! h a menetes szár kisebb legyen, mint a réz cső. Igen, ha ezt megépíted, akkor jön a bibi... Mert nagyon nagyon erős lesz, de nagyon lassú is.  Kb 10 másodperc 1 cm . Nagyon nagyon lassú, de tuti, h bármit megemel, vagy megmozgat. Erre én kitaláltam, h kiveszek a szervóból egy fogaskereket, és így más sokkal gyorsabban forog, de jóval gyengébb lett ! De ! még így is elég erős ahhoz, h ezt a mini árokásót mozgassa teljesen élethűen. Még a karok gyorsasága is megfelelő. Erősnek is erős, csak nekem némi fennakadást okozott, h ez a piros kar, a kanállal a végén, tehát a legutolsó kar az árokásón, nem ugyan olyan, mint a JCB 3cx legutolsó kara. Az sokkal jobb kivitelezés, gyárilag, oda egyenes cső is jó, de ehhez a piros karhoz meg csuklós megoldás kellett. Ezáltal ott nagyon sok erő elvész, meg össze-vissza bicsaklik. Erősen gondolkozok rajta, h ezt a pirosat is átalakítom olyanná, vagy mint az igazin, az a "duplatengelyes" alábicsaklós megoldással.
Nah igen, így leírva elég könnyű, de sok-sok tervezgetés és még több idő áll mögötte.
A lánctalpakat egyszerű szervó hajtja. Úgy értem, h ugyan olyan kicsi, de azon csak annyi lett alakítva, h körbe tudjon forogni.
A tolólapot mozgató szervó meg még egyszerübb, abból csak az elektronika lett kivéve.
A fülke forgást egy nagy fogaskerékkel oldottam meg, annak a kisebbik párját rögzítettem a szervóra, így tud körbeforogni. Nah és itt jön még egy kis okosság! Én nem akartam, h ne tudjon körbe forogni, egyszer se, és megálljon egy ponton. Én azt akartam, h legalább 3x körbeforogjon, és csak utána "akadjon" meg. Ezt meg is tudtam valósítani. Egy csavarral, és 2 anyával. Most már 4x körbe forog.
Amikor készítgettem, készítgettem, gondoltam rá, h majd eladom 45ezer Ft-ért, de itt az utolsó fázisokba, amikor már csak össze kellett rakni, arra gondoltam, h megtartom, ha már ennyit szenvedtem vele. De azért várok ajánlatokat, lehet győzködni :P ;D
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #1 Dátum: 2010. Október 10. - 15:41:26 »
Ez nagyon komoly!  :o Gratula!
70-381-95-97

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #2 Dátum: 2010. Október 10. - 16:32:52 »
Köszike 8)
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #3 Dátum: 2010. Október 10. - 17:08:59 »
Haladtam a géppel is. Bár csak festettem, meg javítottam a karokon.
A festés tovább tartott, mint gondoltam, szinenként 2-3 réteg, köztük 1-2 nap >:( + matt lakk ???
De a képek beszéljenek magukért 8) Várok komikat, hogy mit szúrtam el :-*
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #4 Dátum: 2010. Október 10. - 19:55:06 »
Az a pottyantós klotyó nagyon ott van. Tiszta scale... ;D
70-381-95-97

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #5 Dátum: 2010. Október 10. - 21:49:09 »
A gépkezelő direkt nyitva hagyta, SZELLŐZTET ::)
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #6 Dátum: 2010. Október 10. - 22:32:29 »
Grat!  ;)

Nagyon ott van.  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #7 Dátum: 2010. Október 10. - 22:42:25 »
Köszi. Én nagyon az élethűségre utazok  :D
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #8 Dátum: 2010. Október 22. - 23:56:46 »
Elnézést, látom a KÉPFELTÖLTÉS.HÚÚÚÚNAK ANNYI !!!  kössz szépen...

A képek itt találhatóak !!!

http://rcpilot.hu/gall/auto/1343/20100905225502/bruder_schaeff_hr_16.html
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

compcenter

  • Vendég
Re:Rc Bruder Schaeff HR 16
« Válasz #9 Dátum: 2010. Október 23. - 07:26:40 »