Szerző Téma: La Mouette gőzbárka  (Megtekintve 53291 alkalommal)

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #15 Dátum: 2015. December 17. - 21:38:09 »
Szia Viktor!

Majd szólj amikor a próba úsztatás lesz.  ;)
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #16 Dátum: 2016. Január 08. - 10:38:08 »
Elkészült a gőzmotor. Részletek, képek és talán egy videó, a hétvége folyamán.  :D
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #17 Dátum: 2016. Január 08. - 21:12:12 »
Elkészült a gőzmotor. Részletek, képek és talán egy videó, a hétvége folyamán.  :D

Várjuk! ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #18 Dátum: 2016. Január 08. - 22:00:40 »
Tehát! A gőzmotor alkatrészeit az itthon fellelt anyagokból készítettem el, Dremel, állványos fúró (amit egy x,y irányban mozgatható satuval marógéppé alakítottam:



és egyéb kézi szerszámokkal készítettem el.
A megmunkálás során elengedhetetlen a precíz, pontos munka mert a tized mm-ek is sokat jelenthetnek. Emiatt volt például hogy a gépvázat egy elcsúszott furat miatt az egyik henger talpát pedig 3x gyártottam újra. A gép alkatrészei a csavarkötéseken kívül lágyforrasztással vannak rögzítve. Aki ilyenre adja a fejét feltétlenül szerezzen be M2-es menetmetszőt és fúrót. Utóbbiból ha lehet többet is mert nagyon könnyen törik.
A főtengely csapágyazása 3x10x4-es golyóscsapágyakkal lett megoldva.





A csőcsatlakozások személyautó kerekének szelepcsöcséből alakítottam ki, erre majd egy biciklipumpához kapható motorszelepes tömlőről fogok hollandert nyerni. Na ez lehet hogy kicsit bonyolult ezért itt egy kép:



A lendkerék egy régi videómagnóban volt de a lyukakat már én fúrtam rá.
A bejáratást motorolajjal és akksis fúró segítségével végeztem, majd levegővel végeztem. Az eredmény a várakozásaimnak megfelelő lett. elég erős és szépen jár, indul, mindkét irányba.

https://www.youtube.com/watch?v=Rfx5rJA8u6k

Az elkövetkezendőkben a kazánt és a gépet és egyéb elemeket kell összekötnöm, aztán tesztüzem következik de persze csak az asztalon hajó nélkül.

Folyt. köv.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #19 Dátum: 2016. Január 09. - 17:56:57 »
Nagyon szoper Viktor!  :o :o :o
Már irigylem....   ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #20 Dátum: 2016. Január 09. - 20:51:12 »
Nagyon szuper.Ilyen tipust még nem láttam. A függőleges oszlopból -rés vezérléssel - vagy hogy kapja a nyomást ? :D

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #21 Dátum: 2016. Január 10. - 09:30:49 »
Nagyon szuper.Ilyen tipust még nem láttam. A függőleges oszlopból -rés vezérléssel - vagy hogy kapja a nyomást ? :D

Hello!
Tulajdonképpen igen, résvezérlésű. Itt egy animáció a működési elvéről

http://www.animatedengines.com/oscillatingsteam.html
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1088
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #22 Dátum: 2016. Január 14. - 12:51:55 »
Heló Viktor!
A mozgatható satut honnan szerezted be?
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #23 Dátum: 2016. Január 15. - 11:30:35 »
Heló Viktor!
A mozgatható satut honnan szerezted be?

Hello. Már jópár éve vettem. Anno a vaterán találtam. Most is van sok eladó magyar oldalakon is "kereszttengelyes gépsatu"-ként keress rá!
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #24 Dátum: 2016. Január 15. - 19:04:23 »
Üdvözletem!

Az elmúlt napokban sem tétlenkedtem. Éppen ellenkezőleg, rengeteget dolgoztam az épülő gőzhajóm gépészeti részén. Nagyon lassan tudtam haladni, mert törekedtem a lehető legprecízebb és legesztétikusabb megmunkálásra. A végeredmény pedig éppen olyan lett mint azt vártam, az évekig tartó kísérletezés meghozta gyümölcsét és tegnap este fél tíz körül a gőzgépem életre kelt! A végeredmény pont olyan lett ahogy a nagy-könyvben meg van írva. Egy két apró módosítást még végezni kell rajta. A tömítéseket gumiról klingeritre fogom cserélni, a kazán tetejének burkolatát kijavítom mert a hőtől felkunkorodott, a fő gőzvezetéket kenderspárgával fogom szigetelni. A kazán oldalát egy helyen megégettem és az alján a lakk is lepattogzott de ezt így hagyom mert szerintem ettől csak patinásabb. Felfűtés kb 6-7 perc, űrtartalom kb 4,5 dl, 3 bar állandó üzemi nyomás. Csalódott vagyok a hollanderek miatt mert sajnos a biciklitömlőkre már aluból gyártják őket, úgyhogy ez van, pedig a képen réz volt de ez jött. Biciklis boltban is csak ilyet tudtak volna adni.

Külön szeretnék szót ejteni a MAGUS feliratról. Valamikor, évekkel ezelőtt találtam egy régi beszáradt lapos ecsetet aminek a sörtéit rézlemez fogta körbe és ezen volt ez a felirat, vagyis ez a márkája. Na már akkor láttam magam előtt hogy milyen jól fog kinézni a kazán oldalán. Oda is került és még jelentéssel is bír A GÉP A MÁGUS, vizet alakít forgó mozgássá!  :) Na persze ez csak egy erőltetett magyarázat a névre de szerintem jól hangzik.

Videó sajnos egyelőre nem készült de hamarosan lesz az is. Addig is íme pár kép:














Az elkövetkezendőkben végzek egy merülőpróbát (remélem nem szó szerint merülőpróba lesz  :D ) lefogatom a kazánt a hajótestben és elhelyezem az elektronikát. A tönkcsövet is rövidebbre kell vágnom mert a gépet is lejjebb tettem 10mm-rel a tervezettnél az alacsonyabb súlypont miatt.
Szóval folyt. köv.....
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #25 Dátum: 2016. Január 15. - 19:21:46 »
Szia Viktor!

Háááát, mit is mondjak...  ::)
Le a kalappal, szép munka!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Öreg kezdő

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 223
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #26 Dátum: 2016. Január 15. - 21:56:36 »

        Ahój Viktor!

    Gyönyörködve nézem a képeket és gratulálok. Kívánom hogy minél előbb egy hasonlóan szépen kivitelezett hajóban működjön!

         Üdv.: Öreg .....

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1088
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #27 Dátum: 2016. Január 18. - 10:14:12 »
Köszönöm a hasznos tanácsot!

Tényleg gyönyörű lett, jó lenne minél hamarabb egybe látni a vízen.
Gratulálok!
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #28 Dátum: 2016. Január 19. - 17:46:01 »
Üdvözletem!

Sajnos videóval még mindig nem tudok szolgálni de egy kicsit ma is haladtam. Egy szemeteszsákba csomagoltam a hajót és belepakoltam a gőzgépet meg az elektronikát. Az elemtartóba természetesen raktam 4 db ceruzaakksit is. Így végeztem a merülőpróbát a kádban. Az eredmény pozitív lett. A test peremétől a legalacsonyabb ponton is kb 3 cm a víz szintje és ha kb 45 fokos szögben döntöm még akkor sem akar felborulni. Egy kicsit viszont jobbra dől és a tat is magasan van de ezt majd a tat valamelyik sarkába helyezett ólommal fogom orvosolni. Kezdhetek mindent fixre szerelni és kitalálni hogy a működtető rudazatok hogyan is helyezkedjenek el. A szervók így lesznek beszerelve egymás mellett mint a képeken. Menetirány szerint jobbról balra, síp, kormány, írányváltó szelep.



Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #29 Dátum: 2016. Január 19. - 19:11:58 »
Szia Viktor!

Nagyon szép lett a bárka is!  :o :o :o
Gratulálok!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com