Szerző Téma: La Mouette gőzbárka  (Megtekintve 53292 alkalommal)

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #45 Dátum: 2016. Február 16. - 21:00:29 »
Haladok. Elkészült a gáztartály rögzítőpántja. A pánt az egyik oldalon csak egy csappal rögzül, ezt felfelé kihúzva oldalra hajtható. Így könnyen és gyorsan lehet tartályt cserélni. Legyártottam két lábrácsot is amiknek gyakorlati haszna ugyan nincsen, viszont szerintem sokat dobnak az összképen. Kapitány úr fenekébe került egy 3mm-átmérőjű csap ami a padon lévő furatba passzol így nem tud leesni a helyéről.















Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #46 Dátum: 2016. Február 16. - 21:04:34 »
Szia Viktor!

Nagyon ott van!  :o :o :o
Szép, nagyon szép munka. ;)

Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #47 Dátum: 2016. Február 17. - 21:15:05 »
Elkezdtem a hajótestet előkészíteni a festéshez. Mikor elkezdtem építeni a hajót még úgy terveztem hogy csak gittelve lesz kívülről és arra megy rá a festék. Ám többen ajánlották, hogy vonjam be üvegszövettel mert az összetartja a leceket. Belátom igazuk van és ha már ennyi időt és energiát fordítok rá, nem szeretném ha egy-egy léc felpattanna itt ott mert ezek javítása nagyon bonyolult lenne. Viszont! régebben már dolgoztam üvegszövettel és műgyantával és nincsenek kellemes tapasztalataim vele. Számomra nagyon nehéz volt a felületre simítani. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy ehelyett üvegszálas gittet használok, mivel sokkal könnyebb vele dolgozni. Valóban nem annyira sűrű mint az üvegszövet de szerintem ez is elég lesz. Erre majd jön még egy réteg műgyanta is. A munkát az előző gittréteg csaknem fáig való visszacsiszolásával kezdtem ami nem kis porral járt. Majd vékonyan átkentem az egészet. Első ránézésre egész jó az eredmény.







Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #48 Dátum: 2016. Február 17. - 21:45:17 »
Szép, igényes aprólékos munka. Gratulálok.
 De szegény kapitány urat jól bekukiztad- nem lett volna valami humánusabb megoldás ???
 ;D ;D

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #49 Dátum: 2016. Február 18. - 12:30:32 »
Viktor! Ez a MOTIP üvegszálas kitt neked mennyire vált be? Mert én is használtam már ezt is és a nem üvegszálasat is. Az üvegszálassal eléggé megkínlódtam, mert sehogyan sem tudtam jól elsimítani. Igazából oda volt jó ahol vastagabb gittelés kellett és aztán még a simával tudtam finomítani a felületet. Az üvegszövet viszont a kész felületre ment rá. Vékony 120-as üveg és híg poliészter gyanta. Ez olyan híg mint a víz, könnyen kenhető ecsettel, Varga Zoli ebből gyártja a csónakokat, tőle szoktam venni. 1-2 óra alatt köt. (vagy ahogy bekevered) Ezután még kapott a felület egy sor szórógittet, majd csiszolás és amikor már szép lett a felület akkor festettük. Én kaptam egy kis segítséget az üvegszövetezés után egy karosszériás barátomtól.

Találtam egy leírást. Valahogy ezt mi is így csináltuk.

"Alapozás után ha nagyobb sérülést látsz, azt késtapasszal kell javítani. Ha rendesen megkötött, megcsiszolod, mert a felülete borzalmas tud lenni, majd szórókittel töltöd a felületet. Ez egyrészt eltünteti a karcokat, másrészt láthatóvá teszi a nagyobb sérüléseket, amiket még késtapasszal (vagy kittel) javítani kell. Ha úgy látod, hogy van ilyen, akkor ott kittelsz, majd vársz, megcsiszolod az egészet (a szórókitt felülete is eléggé rossz, nem lehet ráfesteni) és újra lefújod szórókittel. Ha úgy gondolod, hogy már jó a felület, akkor utoljára vizesen célszerű csiszolni, mert úgy finomabb felületet lehet produkálni és nem marad rajta annyi por a csiszolás után. A por- és zsírmentes felületet meg lehet festeni, úgy lesz igazán szép."

Az én hajóm belülről csak gyantával van kikenve, kívülről pedig a fent leírtak szerint van kezelve.

Minden használat után gondosan szárazra van takarítva a hajó és két nagy kukazsákba csomagolva tárolom, hogy a por ne lepje, de azért egy kis szellőzést hagyva a csomagoláson. A hajó kb 14 éve készült. A gondos használat ellenére azóta néhány nagyon vékony repedés keletkezett. Ezek a hajszálnál ugyan vékonyabbak, de ha nagyon figyelmesen nézi az ember akkor láthatók.

Szépen haladsz a munkával. Csak gratulálni tudok. Gondolom hamarosan meg is lesz az első éles próba.

 Látva a munkádat engem is ösztönzöl. Az én hajómon is kell egy nagyobb karbantartást végezni.
 :D
 
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #50 Dátum: 2016. Február 18. - 14:14:04 »
Én ezzel a gittel nagyon jól tudtam dolgozni. Természetesen a felület egyenetlen lett de ezt még csiszolni fogom és erre jön még egy réteg normál gitt amivel kialakítom a megfelelő felületet. Csak eztán fogom festeni.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #51 Dátum: 2016. Március 14. - 16:42:41 »
Haladgatok csak elég lassan mostanában. Sajnos egyéb elfoglaltságaim miatt hetente csak egy két órát tudok a hajóval fogllkozni és egyébként is egy elég hosszadalmas és unalmas munkafázis van folyamatban. Gittelés, csiszolás, gittelés csiszolás. De szerencsére már az utolsó réteget vittem fel, ennek a becsiszolása a héten megtörténik. Ezután alapozás majd 1000-es papírral ismét visszacsiszolom és csak eztán kapja meg a színt.



Az eddigi munkám képekben és videón http://rcpilot.hu/gall/hajo/1234/20151212113235/hajo.html
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #52 Dátum: 2016. Március 17. - 21:23:54 »
Sziasztok!

Az utóbbi pár napban sikerült nagyon látványosan haladnom a hajótesttel. Elkészült a simító gittelés amit kizárólag  kézzel 400-as papírral csiszoltam vissza. Majd kapott egy réteg, autófényezők által használt fillert ami kitölti az esetlegesen maradt apró hibákat. Ezt 1000-es papírral csiszoltam vissza. Ma délután pedig lekentem lazúrral a belsejét. A lazúr színe pont olyan amilyet elképzeltem (teak). A lecek felülete nem a legtökéletesebb de nem is bánom mert így sokkal rusztikusabb. Az összhatás kedvéért beletettem a gőzgépet is. Miután ezzel megvoltam a belteret kimaszkoltam és kívülről is lefújtam egy vékony réteg fehérrel. A fedélzet leceit csak a külső fényezés után fogom felragasztani.











Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #53 Dátum: 2016. Március 18. - 10:43:49 »
Viktor!  :)
Minden elismerésem a tiéd!  ;)
Gyönyörű!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #54 Dátum: 2016. Március 23. - 20:15:39 »
Köszönöm Attila!

Tegnap felkerült a harmadik réteg "fehér" is a testre úgyhogy ha teljesen megszáradt, következhet a piros. Azért írtam idézőjelbe a fehéret mert nem teljesen hófehér, hanem inkább amolyan piszkos fehér. Ez a színválasztás szándékos, mivel nem akarom hogy csilli-villi új hajónak nézzen ki.
Ma vágtam leceket a fedélzethez. Kb 2x8 mm-eseket felülre, 2x5 mm-eseket a szélekhez állítva.





Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #55 Dátum: 2016. Március 24. - 20:01:41 »
Hmmm, szuper, szép munka!  :o :o :o
Már jó lenne látni vízen. ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #56 Dátum: 2016. Március 25. - 20:15:55 »
Az utolsó fázisához érkezett a hajótest építése. Elkezdtem a fedélzet lecezését. Már látom a fényt az alagút végén. A lelógó leceket majd utólag fogom levágni mivel pont olyan méretűre és formájúra szabni szinte lehetetlen lett volna.



Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #57 Dátum: 2016. Április 02. - 10:43:16 »
Szép Napot!

Nagyon lassan de haladok az építéssel. Már csak egyetlen szegélylecet kell felragasztanom és készen vagyok a famunkákkal.
Jelenleg itt tartok. Ezután ismét lazúrozás és egy réteg műgyanta kerül belülre. A tat résznél természetesen van egy fedél ami levehető, hogy hozzá lehessen férni az elektronikához.



Üdv.
Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #58 Dátum: 2016. Április 08. - 22:05:11 »
Már nagyon az építés vége felé járok, és szinte már látom magam előtt ahogy komótosan úszik a vízen ez a kis bárka.
A napokban is sokat haladtam. Lefestettem a vízvonal alatti részt pirosra, valamint az ezt elválasztó vékony fekete csíkot. Itt eltértem a fellelt képen látottaktól mert nekem így jobban tetszik és talán megbocsájtható mivel konkrétan semmit nem találtam az eredeti hajóról. Kapott még egy vékony réteg lazúrt is. Faragtam 12 mm-es rétegelt lemezből egy mentőövet. Először egy karikát vágtam ki lombfűrésszel majd dremellel csiszoltam hengeresre. A képen már mestertapasszal lekenve látható és azóta kapott két réteg fehéret is.  Gyártottam egy horgonyt is sajnos erről nem sikerült jó képet készítenem. Elkészültek a kötélbakok és rögzítőfülek is. Előbbieket nem esztergáltam hanem "találtam". Ponthegesztő gépek cserélhető elektródái ezek és nem vörösrézből vannak hanem acélból és rézzel vannak bevonva.  Sajnos nem tudok túl jó képekkel szolgálni mert a telefonom szervizben van a régivel pedig csak ilyenekre futja.
A hajó végére fog kerülni egy zászlórúd ami terveim szerint magában rejti majd a rádióantennát (mivel Mhz-es távot fogok használni hozzá ezért ez szerintem elengedhetetlen). Zászló készítésben kérnék tanácsot! Miből? Hogyan? Mivel fessem? A lényeg hogy minél élethűbb legyen a mozgása a szélben! Francia zászlóról lenne szó.

Íme pár kép:















Most egy ideig nem fogok képeket közölni mivel a gyantázás és a lakkozás egyáltalán nem látványos. Az összerakásról pedig vannak már képek hiszen egyszer már majdnem készre volt szerelve.
 Pár hét és érkezem a végeredménnyel!!

Addig is, minden jót!
Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #59 Dátum: 2016. Április 08. - 22:12:58 »
Szia Viktor!

Milyen festékeket és lakkot használtál?   ???
Nagyon szépen alakul!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com