Szerző Téma: La Mouette gőzbárka  (Megtekintve 53167 alkalommal)

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #30 Dátum: 2016. Január 20. - 07:53:31 »
Köszönöm Attila! Igyekszem.  :)
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #31 Dátum: 2016. Január 20. - 19:59:01 »
Ma is haladtam kicsit a hajóval. Még mindig nem túl látványos de a sok kis apróság adja majd ki a teljes képet.

Elkészítettem az új kazánfedlapot immáron 4mm-es rétegelt lemezből ami reményeim szerint már nem fog vetemedni. Mivel ehhez a munkához szét kellett szednem a csövezést így könnyebb volt megcsinálni a csövek szigetelését is. Kenderspárgát használtam a végein vékony rézdróttal rögzítettem majd pillanatragasztóval húztam rá egy vékony csíkot ami összetartja a meneteket és nem engedi letekeredni. Felkerült a kazán alsó abroncsára egy csőtartó konzol is ami merevebbé teszi az egészet. A csapok tekergetése közben ugyanis eléggé hajladoztak a csövek így aggódtam nehogy elrepedjen valamelyik forrasztás. Elkészült a tönkcső felső csapágyazása egy réz persely formájában és összekötöttem a gépet a tengellyel. Igen, igen az ott egy modellautó féltengelye!!!  :D  ;D  Abból dolgozok ami van. Egyébként szerintem nagyon jól mutat.
A gáztartály szelep új tekerőt kapott mert a régi igen aprónak bizonyult és nehéz volt pontosan szabályozni vele a lángot. Holnap a szervók beszerelésével folytatom a munkát.











Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #32 Dátum: 2016. Január 26. - 10:30:38 »
Tegnap készre szereltem a gőzgépet és csináltam is egy videót róla. Annyit csaltam, hogy már a felvétel előtt felfűtöttem a kazánt hogy a videó rövidebb legyen (és hogy ne kelljen a vágással bajlódni  :)).
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #33 Dátum: 2016. Január 26. - 10:32:33 »
Tegnap készre szereltem a gőzgépet és csináltam is egy videót róla. Annyit csaltam, hogy már a felvétel előtt felfűtöttem a kazánt hogy a videó rövidebb legyen (és hogy ne kelljen a vágással bajlódni  :)).
Jajj!!! Az előnézet gomb helyett a Hozzászólásra kattintottam.
Szóval a videó:
https://youtu.be/ZjE1x0K9pHM
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #34 Dátum: 2016. Január 27. - 20:35:59 »
Folyamatosan haladok a hajó építésével. Jelenleg a test fa munkálatai folynak. Bekerült a gáztartály tartólapja, a gőzgépet tartó fatuskók, a szervótartó lap valamint még egy konzol keresztbe ami majd a kormánykerék tengelyét fogja tartani. Időközben próbálgatom és készítem a működtető rudazatokat is.
Jelenlegi állapot:

Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #35 Dátum: 2016. Január 27. - 20:49:48 »
Szia Viktor!

Nagyon  tuti a bárka!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #36 Dátum: 2016. Február 02. - 22:19:05 »
Üdvözletem!

Ma ismét tudtam egy kicsit haladni a hajóval. Elkészült az irányváltó és a gőzsíp működtető rúdazata illetve drótkötele. Az egyik bordára csavaroztam egy fület hogy a gőzsíp rúdját a hajó oldalánál tartsa mert egyébként dörzsölte volna az olajleválasztót. Helyére került a kormánykerék is de ez még nincs kész mivel ezt is drótkötél fogja működtetni. A pad felnyitható hogy az esetleges súlyokat vagy elektronikát vagy bármit alá lehessen pakolni.
A következő a kormánylapát és kormánykerék befejezése. Utóbbi bonyolult feladat lesz és még a fejemben sem állt össze teljesen, na de majd kiforrja magát. Aztán a gáztartály rögzítése és a fedélzet lecezése lesz még hátra és jöhet a festés.













Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #37 Dátum: 2016. Február 05. - 20:49:12 »
 :o :o :o

Ez már lassan menet kész...  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #38 Dátum: 2016. Február 05. - 21:07:12 »
Szép munka.😀
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #39 Dátum: 2016. Február 09. - 21:20:34 »
Köszönöm az elismerő szavakat.

Nem tétlenkedem, folyamatosan dolgozom a hajón. Bár gyakran csak elméletben de dolgozom rajta.  :) Elkészült a kormánylapát és a mozgató mechanikája.



Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #40 Dátum: 2016. Február 09. - 21:38:12 »
Szia Viktor!

Nem okoskodni akarok, csak kérdezem.  ;D
Nem lesz az a kormánylapát kicsi?   ???  :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #41 Dátum: 2016. Február 09. - 22:27:58 »
Szia Viktor!

Nem okoskodni akarok, csak kérdezem.  ;D
Nem lesz az a kormánylapát kicsi?   ???  :o
 

Még nem tudom de remélem hogy nem. A tervrajz alapján készült. Ahhoz képest is nagyobbra csináltam 5mm-rel. De ha kicsinek bizonyul majd csinálok még nagyobbat.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #42 Dátum: 2016. Február 09. - 22:38:38 »
Ja! És nem okoskodsz Attila. Szívesen fogadok bármilyen észrevételt.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #43 Dátum: 2016. Február 10. - 22:21:55 »
Bemutatom Pierre-t a La-Mouette kapitányát  :D
Pierre polisztirolból készült és innen származik:
http://hajomodell.hu/lablogatos-matrozok-p-363.html?cPath=14_80







A következő képeket csak a kormánylapát miatt teszem fel. Arányaiban látszik a mérete. Sajnos elfelejtettem lemérni de a hajó hossza 72cm.





Véglegesítettem a felnyitható padot is, a zsanérja csavarozva van így az is leszerelhető. Elkészült a kormánykerék orsója és a gáztartály tartóbakja. A tartályt majd egy réz pánt fogja a helyén tartani amit holnap készítek el.





Ma voltam az Obi-ban és végre megtaláltam a tökéletes színt belülre. Teak színű kültéri vastaglazúrral lesz lekenve és erre jön majd egy vékony réteg műgyanta.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #44 Dátum: 2016. Február 11. - 17:34:21 »
Nagyon pazar!   :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com