Szerző Téma: La Mouette gőzbárka  (Megtekintve 53036 alkalommal)

Nem elérhető feco1

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 120
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #75 Dátum: 2016. Május 06. - 09:14:52 »
Én is csatlakozom a gratulálok sorához.
Talán annyival egészíteném ki, hogy ezt a szép hajót meg kellene méretni, néhány NS versenyen.

Üdv. feco 1

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #76 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 19:33:53 »
Sziasztok!

A nyár folyamán már jópár úsztatáson van túl a kis gőzhajóm és ezidáig tökéletesen üzemel.
Úgy döntöttem kicsit felcicomázom, így készült eddig egy horgászbot és egy vödör. Előbbi hurkapálcából, fúróba fogva csiszolva, némi réz hulladék vékony huzal és műbőr csík hozzáadásával. Utóbbi nyomdai lemezből, a fül pedig gemkapocsból rengeteg türelemmel készült.
A következő látványelem amit készítek egyelőre titok de azt elárulhatom hogy nagyon mutatós lesz.







Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #77 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 19:53:01 »
Szia Viktor!

Nagyon szép munka! ,)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #78 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 19:55:54 »
Néhány nyáron készült részletfotó

















Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #79 Dátum: 2017. Március 04. - 11:22:21 »
Sziasztok!

Ígértem, hogy lesz még egy kiegészítő a hajón ami (szerintem) nagyon mutatós darab lesz. El is készült így most bemutatom.
Ez pedig nem más mint egy "működő" gramofon! Az ötletet egy videóból merítettem amit a youtubon tett közzé egy külföldi hajómodellező kolléga.
Először is a neten keresgélt gramofon képek alapján kreáltam egy saját, méretarányos makettet. Szándékosan, kicsit ütött kopottra és egyszerű kinézetűre készítettem. Maga a gramofon fa doboza orvosi spatulából készült, a sarkokon lévő faragványok, fogpiszkáló esztergált végéből készült. A bakelit lemezt régi floppy lemez adathordozó részéből egy nagy méretű lyukasztó segítségével készítettem. A lemez tengelye és a felhúzókar gombostűből van. A tölcsért, vékony rézlemezből kalapáltam ki. Ehhez faragtam egy fa mintát amire a lemez kilágyítása után rákalapáltam majd összeforrasztottam. A tölcsér tartója illetve a tűtartó ilyen-olyan rézhulladékból készült. A gramofon a kapitány mellé került a padra hasonlóan stiftes megoldással.







Az eredeti elképzelésem az volt hogy a bakelit lemez forogjon is de sajnos annyira kevés hely van benne hogy nem találtam olyan motort és áttételt ami elfért volna benne. Így sajnos nem forog.
Viszont valóban zenél!
Ennek az elektronikai megvalósítása is okozott fejtörés.t Mivel nagyon kevés a hely a pad alatt, ide kellett betuszkolnom mindent. A kezelő gombokat is úgy akartam elhelyezni, hogy jól hozzá lehessen férni viszont a szem elől rejtve is legyen hogy ne rontsa az összképet.
Az alkatrészek beszerzése ismét az E-bay-ről történt.

Mini Mp3 lejátszó: kb 700 Ft



Mini 3w-os erősítő: kb 600 Ft



Mini hangszóró 28mm, 8 ohm, 2W : kb 500 Ft



Illetve kellett még egy nyomógomb, egy 6 lábú kétállású kapcsoló, némi vezeték, szervó csatlakozó és egy micro sd kártya.

Az mp3 lejátszó a saját akkumulátoráról működik, viszont az erősítőnek 5v kell ezért azt a hajó vevőakkujára kötöttem. Ehhez kellett a 6 lábú kapcsoló hogy a két áramkört egyszerre tudjam kapcsolni. A lejátszót szétszedtem és kivezetékeltem a bekapcsoló és a play gombját. A lejátszást így csak elindítani tudom és sorba játssza le a zeneszámokat, ahol kikapcsolom legközelebb onnan indítja a lejátszást. A hangszórót egy műanyag csőbe ragasztottam aminek a végét lezártam a jobb hangzás érdekében.
Szerencsére sikerült mindent betuszkolni a pad alá és a kapcsoló és a gomb is rejtve marad a pad pereme alatt.









Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=OgIn5N9nl-M

Szerintem szépen szól!  :)

Következik a szerszámtartóval kombinált tárolóláda.

 
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #80 Dátum: 2017. Március 04. - 15:12:48 »
Szia Viktor!

Ez igen apám! ;)
Nem semmi, nagyon ötletes és szép munka!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #81 Dátum: 2017. Március 05. - 09:01:03 »
Köszi Attila!  ;)
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1084
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #82 Dátum: 2017. Május 10. - 07:37:52 »
Gyönyörő!
Minden elismerésem Viktor!
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #83 Dátum: 2017. Május 10. - 22:45:44 »
Ez igen !!!!! ;) ;)Tisztelet a munkádnak !! Öröm nézni a képeket és hallani a korhű zenét !!!

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #84 Dátum: 2017. Május 31. - 12:51:40 »
Üdvözletem a Kollégáknak!

Először is szeretném megköszönni az elismerő szavakat!

Többen is kérdezik illetve invitálnak, hogy vigyem el a hajót és versenyeztessem meg. Azt hiszem nem tudok kitérni a válaszadás elől. Ezt a hajót (és úgy általában a modelljeimet) szimplán a saját és az ismerőseim szórakoztatására építem. Számomra maga az építés volt a legnagyobb kikapcsolódás. Az építés folyamán nem vettem figyelembe semmilyen versenyszabályzatot sem. Másrészt, büszke és elégedett vagyok a hajóval így ahogy van, immáron második éve (kb 10 x 1/2 óra) üzemel megbízhatóan és ha esetleg egy versenyen nem tudnék vele számomra elvárt eredményt elérni, azt hiszem csalódott lennék. Krajcz Attila tudja a legjobban, a tiszaújvárosi szőnyeges autózásokon is az élmény, a játék és a hangulat miatt veszünk részt sosem az számít ki hányadik lesz. Nos így vagyok ezzel én is.

A La Mouette immáron teljesen elkészült. Egy hónapja befejeztem a hordozó ládát is ami egyben szerszámos, és szerelőállvány is így bármilyen vízparton, viszonylag kényelmesen tudom beüzemelni. Magán a ládán kívül csak a távirányítót kell magammal vinnem, ami szintén táskában van. A fiókokat úgy méreteztem, hogy elférjen benne 2 db gázpalack és akár 3db fél literes flakon desztilált víz. Ha a hajó kazánját is megtöltöm vízzel az már 2 liter víz ami kb 2 óra játékidőt jelent.
Maga a láda 6mm-es rétegelt lemezből készült (eredetileg 8-as rétegelt lapból akartam készíteni de munkahelyemen sikerült szereznem egy nagy ládát amiben korábban egy kisteherautó motorja volt és végül ennek felhasználásával készült, ami nem is baj mert így is van súlya a hajóval együtt) , a sarkokon fenyőléc a tetején pedig egy szélesebb fenyő deszka merevíti mivel a cipelés közben a fedlap viseli az összes súlyt, ezen a merevítőn van átvéve a kenderkötélből készített fül. Azért választottam ezt a megoldást mert kellően erős és "dizájn"- ban is passzol a ládához, és kevés helyet foglal, aminek akkor van jelentősége amikor a hajó a láda tetején van. A láda alja szintén fenyődeszka keret, rajta 6mm rétegelt lemez és 4db békazárral rögzül a felső részhez (az ihletet édesanyám régi Lucnik varrógépének doboza adta, az is ilyen kialakítású )  Készítettem új tartóbakokat a hajónak amiknek magasabb az oldala így nem tud belőle kibillenni. Előre, hátra tud csúszkálni kicsit de csak annyit hogy ne érjen hozzá a láda falához. Mellesleg a ládát úgy méreteztem hogy a B Corsám csomagtartójába beférjen  :D  A két szerszámos fiók 4mm-es rétegelt lemezből készült és azért ilyen méretűek és elrendezésűek mert közöttük van a kémény. A kémény bár leszerelhető de elég macerás ezért maradtam ennél a megoldásnál. Az antikolást gáz forrsztólámpával csináltam majd az egészet 2x átkentem étolajjal. A későbbiek folyamán nem baj ha koszolódik egyébként is az ütött kopott hatás volt a cél.
















Ezzel a pár képpel zárnám le az első gőzhajó modellem, a La Mouette építését.
Köszönöm mindenkinek akik tanácsaikkal, észrevételeikkel és hozzászólásaikkal segítették a munkámat.

Üdvözlettel:

Kovács Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:La Mouette gőzbárka
« Válasz #85 Dátum: 2017. Június 02. - 23:09:20 »
Ez profi munka volt Viktor.   ;)
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804