Szerző Téma: Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes  (Megtekintve 2500 alkalommal)

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Dátum: 2016. Január 13. - 12:18:44 »
Sziasztok,

Ugylatom egyre tobben erdeklodtok a versenyzesek utan, epp ezert az RCPortal Kola-Csoki Derby mintajara kigondoltam egy Borsodi KCSD versenysorozatot is, persze Attis segitsegevel, aki tukepp lebonyolitana az egeszet
Termesztesen igazodva a helyi viszonykhoz, korulmenyekhez, igenyekhez
(ha esetleg rossz helyen van a tema, kerlek rakd at mashova Attis!)

A KCSD alapelve a jatek!
Mindenekelott egy szorakoztato verseny, amiben megmerettetjuk egymast, de nem verre menoen
Nalunk ez ugy mukodik, hogyha van valaki, akivel jot lehet autozni egy-egy napon akkor mar jol erezzuk magunkat, ha ennek fejeben meg dobogora is kerulunk, az a hab a tortan. De nem mindenaron a gyozni akaras a cel

Termesztesen, ha mar verseny, akkor vannak szabalyok, pont azert, hogy a technikak minel kozelebb  legyenek egymashoz es a vezetesi tudas (nem a penz mennyisege) legyen a mervadoja a versenynek
A szabalyok betartasa, az egyformasag egyertelmuen penzbe kerul. Ezert is dragabb egy "versenyauto" mint egy hobbyauto. Felhivom a figyelmeteket, hogy barmilyen auto lehet versenyauto, nem feltetlen az ara hatarahhoza meg ezt, hanem a felhasznalasi modja!

A KCSD versenyein minden helyszinen bevaltak eddig ezek az elvek
Tulajdonkeppen 2 hetente rendezunk kulonbozo helyszineken es evadokban versenyt
1 helyszinen 1 honapban egyszer kerul megrendezesre a versenysorozat, ami altalaban 6 fordulobol all
Tehat a Borsodi KCSD is lehet 1 honapban egyszer, a fennmarado idoben lehet pl edzesnap, ha van erre mod es ido
Nalunk havonta atlagban a ket helyszinen 110-120 nevezes jon ossze, termesztesen a budapesti rendezvenyeken nagyobb a latszam. Az idei evadban a KCSD volt a legnagyobb nepessegu sorozat az orszagban, ezt eddig tartjuk is :)

Tehat miert ne mukodne itt is
Az alapelveket leirtam, jojjon a technika
BRUSHED kategoria:
Ez a belepo szintu kategoria, azaz barki, akar az utacarol beterve indulhat benne
Ennek a szabalyai nagyon egyszeruek
- Alváz: Lehet bármilyen típusú túraautó, 2 és 4WD!
- Karosszéria: Az alkalmazott alváz típusához illeszkedő , befejezett, festett
- Motor: Kotott! Mabuchi RS540
- Brushless rendszerek nem használhatók!
- Szabályzó: Bármilyen kefés ESC megengedett
- Gumik és kerekek: szabadon választottak
- Akkumulátor: Bármilyen típusú és kapacitású, de maximálisan 7,2V névleges feszültségű Nixx vagy 2 cellás keménytokos LiPo pakkok használhatóak, melyeknek kapocsfeszültsége maximálisan 8,4V lehet

Mint lathatjatok a Kotott szocskat kiemeltem, ez azt jelenti, hogy itt csupan EZT a mocit kell megvasarolni a versenyzonek, meghozza csak es kizarolag a versenyzorozat rendezojetol.
Aki majd megjeloli azt. Ezek a kotott dolgok biztositjak a verseny tisztasagat a kesobbiekben

Nezzuk tovabb az altalam ajanlott kategoriakat
ALAP kategoria - ez az elso igazan versenykategoria
- Alváz: Csak műanyag és FRP (üvegszál erősítésű) alvázas 4WD túraautók  indulhatnak, ami lehet bármilyen típusú, 190 és 200mm szélességű!
- Karosszéria: Az alkalmazott alváz típusához illeszkedő , befejezett, festett
- Motor: Kötött! AXIAL 27T, KCSD jelölt kefés motor
- Maximális végáttétel: 6.00 (tehát a szám ennél csak nagyobb lehet)!
- Szabályzó: Nincs megkötés, de erősen ajánlott a MOPED ESC
- Gumik és kerkek: Kötött! Contact Racing, KCSD jelölt szivacskerék 37sh, ill. 37/45sh 26mm,
- Az autók minimális hasmagassága: 5mm
- Minimális START tömeg: 1300 gr.
- Akkumulátor: Bármilyen típusú és kapacitású, de maximálisan 7,2V névleges feszültségő Nixx vagy 2 cellás keménytokos LiPo pakkok használhatóak, melyeknek kapocsfeszültsége maximálisan 8,4V lehet.

HALADO kategoria
- Alváz: Lehet bármilyen típusú gyárilag 4WD túratónak készült, 190 és 200mm szélességű!
- Karosszéria: Az alkalmazott alváz típusához illeszkedő , befejezett, festett
- Motor: Kötött! Turnigy 21,5T, KCSD jelölt, vagy Reedy 21,5T KCSD jelölt motorok
- Maximális végáttétel: 5.00 (tehát a szám ettől csak nagyobb lehet!)
- Szabályzó: Kötött! Hobbywing Quicrun KCSD jelölt ESC
- Gumik: Kötött! Contact Racing, KCSD jelölt szivacskerék 37sh, ill. 37/45sh 26mm
- Az autók minimális hasmagassága: 5mm
- Minimális START tömeg: 1350 gr
- Akkumulátor: Bármilyen típusú és kapacitású, 2 cellás keménytokos LiPo pakkok használhatóak, melyeknek kapocsfeszültsége maximálisan 8,4V lehet

Egyelore ennyi kategoria eleg lesz szerintem, termesztesen vannak meg, akar BUGGY kategoriak is, amik szonyegen mehetnek versenyben es latvanyosak is

Tessetek kerdezni, beszelgessunk errol, szavazzatok, hatha a kovetkezo szonyeges evadtol lehet nalatok is jol mukodo KCSD versenysorozat :)

Barati udvozlettel: Necro

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #1 Dátum: 2016. Január 13. - 18:18:55 »
Sziasztok RC autósok!

A téma adott, lehet ötletelni, véleményt kifejteni!  ;)
Beszélgessünk....  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #2 Dátum: 2016. Január 13. - 20:00:28 »
Mi szívesen részt vennénk egy ilyen versenysorozaton. Az már 2 fő.
Eddig is tetszett a KCSD, csak közelebb lett volna. :D

Nem elérhető Szepi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 198
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #3 Dátum: 2016. Január 14. - 11:57:34 »
Hirtelen nem vágtam mi ez,de megvan!😀én örülnék neki csak azt nem tudom ,hogy több embert vonz e!Remélem😆
1/8 offroad Kyosho Inferno ST US Sports
1/10 onroad Kyosho Fazer Aston Martin DBR9
1/5 offroad Smartech Thunderbolt 4x4

70/2407262

csabi

  • Vendég
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #4 Dátum: 2016. Január 14. - 13:36:08 »
Az a baj, hogy ezt a kategória bontást kb 3 éve mondom folyamatosan de mindig süket fülekre talál. Beláttam én is hogy ekkora mezőnynél felesleges bármiféle megkötés, mert még ennyien sem leszünk.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #5 Dátum: 2016. Január 14. - 18:32:23 »
Sziasztok!

Most csak beszélgetünk elméleti síkon...  ::)
Ez még csak egy ötlet Necro és részemről.  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

csabi

  • Vendég
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #6 Dátum: 2016. Január 14. - 19:14:45 »
Hidd el én lennék a legboldogabb ha lenne itt egy kupasorozat.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #7 Dátum: 2016. Január 14. - 19:28:14 »
Hidd el én lennék a legboldogabb ha lenne itt egy kupasorozat.

Tudom, tudom...  ;)
Ezen vagyok Én is de...   :'(
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #8 Dátum: 2016. Január 14. - 19:54:25 »
Igazatok van, a témát évek óta rágjuk. Nyilván az ideális az lenne, ha jelentős létszámmal járnánk minden alkalommal. Szükségszerű is lenne a kategorizálás, még akkor is, ha esetleg lemorzsolódással jár. Kevesen vagyunk, éppen ezért tartom jó ötletnek a beszélgetést, hogy kiderüljön a komolyabb alapra helyezés bevonz embereket, vagy éppen ellenkezőleg, még kevesebben leszünk.
Ha ez kiderül, már beljebb vagyunk.

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #9 Dátum: 2016. Január 15. - 11:22:48 »
Sziasztok,

Engedelmetekkel megvalaszolnek nehany dolgot

Mi szívesen részt vennénk egy ilyen versenysorozaton. Az már 2 fő.
Eddig is tetszett a KCSD, csak közelebb lett volna. :D
Nos akkor ebben itt rejlik a lehetoseg, hogy a KCSD megy kozelebb :)

Hirtelen nem vágtam mi ez,de megvan!😀én örülnék neki csak azt nem tudom ,hogy több embert vonz e!Remélem😆
Lehet az elejen kicsit felreertheto voltam :)
Itt mar egy kesz versenysorozatrol van szo, amit lehetne nalatok is futtatni. Magat a sorozataot nem kell kitalalni, ez egy meglevo, jol mukodo sorozat.
Az, hogy tobb embert vonz vagy sem, az szerintem nem elmeleti kerdes, hanem csak es kizarolag a gyakorlat fogja megmutatni. Bele kell vagni skacok! Ugye a puding probaja... :)

Hidd el én lennék a legboldogabb ha lenne itt egy kupasorozat.
Ez csak nehany lelkes emberen mulik, azaz rajtatok!
Ossze kell beszelni, kinek melyik kategoria fekudne jobban, tudashoz merten. Ezt mar tudja majd mindenki, hiszen tobb szonyeges rendezveny volt mar nalatok
Azzal viszont ne tessetek osszeteveszteni, hogy ez csupan kategorizalas....Nemnem, ez sokkal tobb attol :) Mondanam, ahogy mondtam is parszor, csucsuljetek be egy autoba tobben, gyertek el, nezzetek meg hogyan is megy. Persze tudom, hogy konnyu ezt mondani, hiszen azert a tavolsag itt mervado.

Annyit azert elmodok, hogy ez nalunk 2 ember talalmanya volt mindosszesen, egy fogadas volt egy szonyeges edzes soran
Aztan masok is beszalltak a fogadasba, persze kolacsokiban fogadtunk, hogy ki nyer
Elo is jott az, hogy ezt jobb lenne egyforma autokkal csinalni, ugy tisztessegesebb a kerdes. Igy megalakultak azok a versenykategoriak az idok soran, amikre nekunk magunknak - es mint kiderult eleg sok mas embernek is megfelelt.
Tehat ezek a kategoriak mar kiprobaltak es bevaltak. Nem hiszem, hogy 250km arrebb ne felelne meg :)

Szivesen irok majd reszleteket is, ha eljutunk odaig, egyelore a lelkes emberekre lenne szukseg, akik ebben reszt vennenek. Tehat szavazzatok, ne legyetek bizonytalanok magatokban, ha affinitast ereztek, akkor tessetek ezt egy lehetosegnek venni es kiprobalni. Bizonygatni nem tudom - am nem is akarom -, hogy versenyezni jo dolog, hiszen autorol beszelunk, mar 4 eves korban ha 2 gyerek talalkozik a kisautojukkal akkor azt mondjak, hogy versenyezzunk :)
Hat itt is ez van.

Tessetek irni, kerdezzetek, beszelgessunk, szavazzatok!
Udv: Necro

Nem elérhető Szepi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 198
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #10 Dátum: 2016. Január 15. - 14:24:44 »
Lenne egy hülye kérdésem!Azt olvastam ,hogy a motor kötött:ez azt jelenti hogy a motort ti adjátok?
1/8 offroad Kyosho Inferno ST US Sports
1/10 onroad Kyosho Fazer Aston Martin DBR9
1/5 offroad Smartech Thunderbolt 4x4

70/2407262

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #11 Dátum: 2016. Január 15. - 14:29:39 »
Batran kerdezzetek, nincs hulye kerdes :)
Nem! A motort es minden kotott kiegeszitot a versenyzoknek meg kell vasaroljak, meghozza csak es kizarolag a verseny szervezo-rendezojetol. Ez biztositja a versenyek tisztasagat es a sportszerueseget.
A kotott es nem kotott dolgokban annyi a kulonbseg is, hogy amik nem kotottek, azt barki szabadon barhonnan beszerezheti, amig a kototteket nem.

Udv: Necro

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #12 Dátum: 2016. Január 20. - 18:19:36 »
Sziasztok,

Aki erre jar es nem szavazott, az kerem, hogy szavazzon
A NEM szavazat is beleszamit, hiszen ez egy felmeres lenne, hogy mire lehetne szamitani

Ugyhogy hajra, szavazzatok, irjatok, kerdezzetek nyugodtan!
Udv: Necro

Nem elérhető fakopacs

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #13 Dátum: 2016. Január 21. - 16:02:17 »
Ha lenne én is mennék!

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes
« Válasz #14 Dátum: 2016. Január 23. - 00:14:28 »
Sziasztok,

Probalok irni meg nehany infot, ahogyan mi kezdtuk ezt 5 evvel ezelott
Akkor sem voltunk tobben lelkes 4-5 embernel :)
Nalatok legalabb a szonyeg es az IDOMERO mar adott, nalunk az elejen nem volt idomero, emberek szamoltak a versenyzoket :) Pontos idoeredmenyunk sem volt, viszont volt versenyezni akaras :)

Ugyanugy, mint ahogy itt is, mi es szonyeges edzessel kezdtunk, kesobb forrott csak ki, ahogy az edzesen egyszer fogadtunk 1 colaba es egy csokiba, hogy ki nyer...ebbe a fogadasba vegul is beszallt mind a 4 ember, majd a "versenyrol" keszitettunk sok-sok fotot es videot.
Ezek utan mar nem is kellett varni, hoy picit tobben legyunk, fel ev alatt kb majdnem megduplazodtunk, amikor is nevet adtunk a gyereknek: Kóla-Csoki Derby - ennek a roviditese a KCSD
Ez arrol szolt, hogy mindenki hozzot egy dobozos uditot es egy csokit, majd aki gyozott az mind hazavitte...Ezeket is rendesen posztoltuk az akkori forumokra (meg rcauto.hu volt)

Be is inditottuk elsore az ALAP kategoriat, semmi mas nem volt, egy kotott motor es egy kotott kerek, hogy ezek egyformak legyenek - ma sincs maskepp, ez megmaradt!
Kesobb ezeket mar jeloltuk es megbeszeltuk, hogy egy helyrol szerezzuk be, mert az a tiszta es sportszeru - ez is igy van a mai napig is!

Ahogy nott a nepessegunk, igeny lett a tobbi kategoriakra, kesobb mar lett BUGGY, meg kesobb 2 es 4WD BUGGY kulon. Tovabbmenve pedig mar az ALAP kategoriat is szet kellett szedni, hiszen mindig jottek kezdobbek, akik pedig mar 2 szezont jatszottak, azok ugye jobban autoztak, igy lett a BRUSHED kategoria, a full kezdoknak, ahol CSAK motor megkotes van es igy maradt az ALAP kategoria motor es kerek megkotessel, hiszen ez mar tukepp az elso igazi versenykategoria

Meg kesobb - mar 2 ev multan - meg tobb igeny keletkezett, sokat foglalkoztunk, rengeteg videot is keszitettunk es teletoltottuk a fotumoka, kesobb a facebookot is vele, ezek altal meg tobben jottek...
Szoval en azt mondom, hogy bele kell vagni, csinalni kell, am nem keves szervezoi es rendezoi munkat igenyel. De mindenben segitek, addig, amig ez szukseges :)

Szoval amondo vagyok, hogy - igeny szerint lehetne kezdeni a BRUSHED kategoriaval, amibe tukepp barki mehet barmilyen tipusu autoval, de kotott kefes motorral.
Ido utan ez termesztesen lassucskava fog valni, akkor johet az ALAP katehoria, szinten kefessel, vagy akar a nalunk most legnepesebb HALADO kategoria,  brushless rendszerrel...hozzateszem, hogy ez a kategoria elsore jelentosen dragabb, mint barmi mas, itt tukepp minden kotott
A motor, a szabalyzo, a kerek, de meg a vegattetel is!
Viszont ebben autozni nagyon szeretnek nalunk, atlagban 10 vagy tobb versenyzo is indul benne, nem egyszer kellett mar 2 csoportot is inditani, azaz joval tobben voltunk mint 10 fo

Es ha mar arak, akkor leirom a konkretumokat
A versenynek kell legyen egy nevezesi dijanak, mert az adja meg a nivojat!
Ezt majd Attis hatarozza meg, en minimalizalnam 2000 Ft /kategoriara ill maximalizalnam 4000 Ft /kategoriara + a nevezeshez szukseges a versenyzo reszerol egy db dobozos udito es egy sport szelet, szinten kategoriankent

A BRUSHED kategoriaban a kotott dolog a kefes motor, ezt kell megvasarolni 3500 Ft-os darabaron
Ennyi az egesz, minden mas szabadon valasztott

Az ALAP kategoriahoz kell egy AXIAL 27T kefes motor 6500 Ft-os darabaron es egy garnura Contact Racing tip. szivacskerek, szinten 6500 Ft /garn

A HALADO kategoriahoz kell egy HOBBYWING Quicrun BL szabalyzo, aminek az ara 20300 Ft es kell egy Turnigy 21.5T BL motor 14990 Ft vagy aki ugy erzi vasarolhat REEDY 21.5T mocit 33900 Ft-ert
Szinten Contact Racing kerekkel megy, tehat 6500 Ft /garn

Egyelore indulasnak ennyi eleg is lenne
Ha osszegezzuk a szamokat, tetelezzuk fel 2000 Ft -os nevezesi dijjal, akkor 6db verseny arat mar konnyen ki lehet szamolni (ez egy szezon)

BRUSHED
12000 Ft a nevezes
3500 Ft a motor - felteve ha nem egeted le - ez elsore nem fog menni, mert nyerni akarsz es rosszul valasztaod meg az attetelt :) tehet ez is inkabb szamoljuk 7000 Ft-al, mert 2 db mocit fogsz venni
Kesobb rajossz, hogy ez a motor 2 szezont is vigan kibir :)
Igy 6 honapra a versenyed ebben a kategoriaban 19000 Ft, 1 honapra 3166 FT - ez NEM SOK!

ALAP
12000 a nevezes
6500  a motor es 6500 a garnitura kerek, akik ebben mennek, mar nem fogjak leegetni a mocot, mert az attetel KOTOTT igy ez csak akkor fog menni, ha nagyon, de nagyon rossz es piszkos autoval kozlekedsz :) A motor es a garn kerek egy szezonra 100% elegendo
Arak: 6 honapra szamolva 25 ezer, 1 honapra 4166 Ft - na ezt se mondanam soknak!

HALADO
24000 a nevezes
20300 a szabi, 14990 a motor, 6500 a kerek garn, de itt mar egy szezonra 2 garnitura kerek fogy
Viszont sem a motor sem a szabi nem fogy el, nalunk 2,5 szezonnal kezdtek beadni a kulcsot a motorok, de azok a versenyzok nagyon sokat edzenek is verseny elott
Arak 12 honapra (csak 2 szezont szamolok, a motor miatt, de tobbet megy) 85920 Ft
na ez soknak tunhet, de 1 honapra szamolva csupan 7107 Ft, igy mar sokkal baratsagosabb :)
Es tiszta vagy 2 teljes szezonra, ami utan nem biztos meg mindig, hogy mocit kell csereljel, max kerekeket, innentol viszont nagyon lecsokken a kategoria ara, hiszen 6 havonta csak 13 ezret + a nevezes dijat koltod ra, tehat pont annyiba van, mint az ALAP kategoria :)

No, nem tudom, hogy ki jutott el az olvasasban idaig, annk nagy gratula es koszi, hogy vegigolvasta  8)

Udv: Necro