Autómodellezés > Versenyek, rendezvények

Borsodi KCSD - felmeres, beszelgetes

(1/4) > >>

RCPortal.hu:
Sziasztok,

Ugylatom egyre tobben erdeklodtok a versenyzesek utan, epp ezert az RCPortal Kola-Csoki Derby mintajara kigondoltam egy Borsodi KCSD versenysorozatot is, persze Attis segitsegevel, aki tukepp lebonyolitana az egeszet
Termesztesen igazodva a helyi viszonykhoz, korulmenyekhez, igenyekhez
(ha esetleg rossz helyen van a tema, kerlek rakd at mashova Attis!)

A KCSD alapelve a jatek!
Mindenekelott egy szorakoztato verseny, amiben megmerettetjuk egymast, de nem verre menoen
Nalunk ez ugy mukodik, hogyha van valaki, akivel jot lehet autozni egy-egy napon akkor mar jol erezzuk magunkat, ha ennek fejeben meg dobogora is kerulunk, az a hab a tortan. De nem mindenaron a gyozni akaras a cel

Termesztesen, ha mar verseny, akkor vannak szabalyok, pont azert, hogy a technikak minel kozelebb  legyenek egymashoz es a vezetesi tudas (nem a penz mennyisege) legyen a mervadoja a versenynek
A szabalyok betartasa, az egyformasag egyertelmuen penzbe kerul. Ezert is dragabb egy "versenyauto" mint egy hobbyauto. Felhivom a figyelmeteket, hogy barmilyen auto lehet versenyauto, nem feltetlen az ara hatarahhoza meg ezt, hanem a felhasznalasi modja!

A KCSD versenyein minden helyszinen bevaltak eddig ezek az elvek
Tulajdonkeppen 2 hetente rendezunk kulonbozo helyszineken es evadokban versenyt
1 helyszinen 1 honapban egyszer kerul megrendezesre a versenysorozat, ami altalaban 6 fordulobol all
Tehat a Borsodi KCSD is lehet 1 honapban egyszer, a fennmarado idoben lehet pl edzesnap, ha van erre mod es ido
Nalunk havonta atlagban a ket helyszinen 110-120 nevezes jon ossze, termesztesen a budapesti rendezvenyeken nagyobb a latszam. Az idei evadban a KCSD volt a legnagyobb nepessegu sorozat az orszagban, ezt eddig tartjuk is :)

Tehat miert ne mukodne itt is
Az alapelveket leirtam, jojjon a technika
BRUSHED kategoria:
Ez a belepo szintu kategoria, azaz barki, akar az utacarol beterve indulhat benne
Ennek a szabalyai nagyon egyszeruek
- Alváz: Lehet bármilyen típusú túraautó, 2 és 4WD!
- Karosszéria: Az alkalmazott alváz típusához illeszkedő , befejezett, festett
- Motor: Kotott! Mabuchi RS540
- Brushless rendszerek nem használhatók!
- Szabályzó: Bármilyen kefés ESC megengedett
- Gumik és kerekek: szabadon választottak
- Akkumulátor: Bármilyen típusú és kapacitású, de maximálisan 7,2V névleges feszültségű Nixx vagy 2 cellás keménytokos LiPo pakkok használhatóak, melyeknek kapocsfeszültsége maximálisan 8,4V lehet

Mint lathatjatok a Kotott szocskat kiemeltem, ez azt jelenti, hogy itt csupan EZT a mocit kell megvasarolni a versenyzonek, meghozza csak es kizarolag a versenyzorozat rendezojetol.
Aki majd megjeloli azt. Ezek a kotott dolgok biztositjak a verseny tisztasagat a kesobbiekben

Nezzuk tovabb az altalam ajanlott kategoriakat
ALAP kategoria - ez az elso igazan versenykategoria
- Alváz: Csak műanyag és FRP (üvegszál erősítésű) alvázas 4WD túraautók  indulhatnak, ami lehet bármilyen típusú, 190 és 200mm szélességű!
- Karosszéria: Az alkalmazott alváz típusához illeszkedő , befejezett, festett
- Motor: Kötött! AXIAL 27T, KCSD jelölt kefés motor
- Maximális végáttétel: 6.00 (tehát a szám ennél csak nagyobb lehet)!
- Szabályzó: Nincs megkötés, de erősen ajánlott a MOPED ESC
- Gumik és kerkek: Kötött! Contact Racing, KCSD jelölt szivacskerék 37sh, ill. 37/45sh 26mm,
- Az autók minimális hasmagassága: 5mm
- Minimális START tömeg: 1300 gr.
- Akkumulátor: Bármilyen típusú és kapacitású, de maximálisan 7,2V névleges feszültségő Nixx vagy 2 cellás keménytokos LiPo pakkok használhatóak, melyeknek kapocsfeszültsége maximálisan 8,4V lehet.

HALADO kategoria
- Alváz: Lehet bármilyen típusú gyárilag 4WD túratónak készült, 190 és 200mm szélességű!
- Karosszéria: Az alkalmazott alváz típusához illeszkedő , befejezett, festett
- Motor: Kötött! Turnigy 21,5T, KCSD jelölt, vagy Reedy 21,5T KCSD jelölt motorok
- Maximális végáttétel: 5.00 (tehát a szám ettől csak nagyobb lehet!)
- Szabályzó: Kötött! Hobbywing Quicrun KCSD jelölt ESC
- Gumik: Kötött! Contact Racing, KCSD jelölt szivacskerék 37sh, ill. 37/45sh 26mm
- Az autók minimális hasmagassága: 5mm
- Minimális START tömeg: 1350 gr
- Akkumulátor: Bármilyen típusú és kapacitású, 2 cellás keménytokos LiPo pakkok használhatóak, melyeknek kapocsfeszültsége maximálisan 8,4V lehet

Egyelore ennyi kategoria eleg lesz szerintem, termesztesen vannak meg, akar BUGGY kategoriak is, amik szonyegen mehetnek versenyben es latvanyosak is

Tessetek kerdezni, beszelgessunk errol, szavazzatok, hatha a kovetkezo szonyeges evadtol lehet nalatok is jol mukodo KCSD versenysorozat :)

Barati udvozlettel: Necro

BK_Attis:
Sziasztok RC autósok!

A téma adott, lehet ötletelni, véleményt kifejteni!  ;)
Beszélgessünk....  :)

Tapsi:
Mi szívesen részt vennénk egy ilyen versenysorozaton. Az már 2 fő.
Eddig is tetszett a KCSD, csak közelebb lett volna. :D

Szepi:
Hirtelen nem vágtam mi ez,de megvan!😀én örülnék neki csak azt nem tudom ,hogy több embert vonz e!Remélem😆

csabi:
Az a baj, hogy ezt a kategória bontást kb 3 éve mondom folyamatosan de mindig süket fülekre talál. Beláttam én is hogy ekkora mezőnynél felesleges bármiféle megkötés, mert még ennyien sem leszünk.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése