Szerző Téma: Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )  (Megtekintve 1334 alkalommal)

Nem elérhető zsemberitamas91

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Dátum: 2016. Március 05. - 09:47:41 »
Sziasztok!
Először is köszönöm a befogadást, és bocsánatot is kérek, ha nem jó témába írok, mint említettem, most ásom bele magam a témába. :)

Szóval a kiinduló állapot az, hogy van egy kb 10 éves elektromos WV beetle-m. Dickie cég gyártotta Modul Nr. 40006.
Jó emlékek fűznek hozzá ezért gondoltam, kicsit helyre pofoznám, de nincs meg a távirányítója. Az alján fel van tüntetve, hogy 40 Mhz- ebből kiindulva pár hete próbálok utána járni, hogy milyen frekvenciás távirányító kellene hozzá ( mert ez gondolom csak a frekvenciatartomány, és azon belül több frekvencia van ) Ismertető témában olvastam, hogy kristály cserével és egy távirányítóval ez megoldható lenne, de bárhogy néztem a modell alaplapját nem találtam rajta a vevőt. Szeretném a dolgot minél gazdaságosabban megoldani, így használt (pl jófogáson) néztem pár ezer ft-s távokat, de nem tudom a frekvenciát.
- Ebben kérném segítségeteket, hogy hogyan is tudnám / tudnánk ezt kideríteni ? Köszönöm előre is!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19591
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Válasz #1 Dátum: 2016. Március 05. - 10:41:07 »
Szia  zsemberitamas91!

Tudsz pár fényképet ide felrakni?

Üdv.: BK
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com


Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19591
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Válasz #3 Dátum: 2016. Március 05. - 19:24:10 »
Szia!

Nem akarlak elszomorítani de, lehet hogy egyszerűbb lenne át RC-ni.....  ::) ::) ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Válasz #4 Dátum: 2016. Március 05. - 20:50:58 »
Kedves Tamás!

Nekem is volt szerencsém egy hasonló kisautóhoz amiben ilyen elektronika volt, de valóban az volt a legjobb megoldás amit Attila is mond, hogy nem maradt benne csak a motor. A kormányzását egy szervóhoz hasonlító szerkezet működtette aminek csak két vezetéke volt és vagy jobbra vagy balra koppig elfordította a kereket és egy rúgó visszatérítette középre és nagyon nagy holtjátéka is volt. Nagyon hasonlított arra amit a te fotóidon is látok. Én ezt is kiirtottam belőle és tettem bele egy normális szervót ami pontosan holtjáték nélkül kormányozza a kis autót. Aztán fel lett szerelve egy rendes aksival szabályzóval és RC távval. A HK-n láttam 4 € kb egy 20A-es szabályzó ami kefés motorhoz jó és kb 20€ ért lehet kétcsatornás 2,4Ghz-es pisztoly rádiót venni. Én egy régi kidobott laptop akkupakkjából mentettem ki két cellát. Mivel itt nagyon nagy áram az én kisautómnál nem volt ezek az aksik is jók voltak. Azonban ezt is lehet viszonylag olcsón venni, kb 5€.  Tehát kb 10 000 Ft ból minden új és korszerű holmit tudsz bele tenni. A régi játék szerű rádiókkal való küzdés is bele kerülhet vagy 5000 -be.  Ez egy nagyon viseltes kis játék autó volt és bár én inkább a repülőket kedvelem jobban, egészen jól szórakoztam az átalakítással és megérett a vágy, hogy legyen egy normális autómodellem is.  :D Na de ez még azért kicsit távolabb van.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Válasz #5 Dátum: 2016. Március 05. - 21:00:55 »
Hello.
A vevő az alaplap jobb oldalán látható és nem kristályos szerkezet, így azt cserélni sem lehet.
Csak az eredeti távirányítóval, vagy, ahogy már előttem leírták az átalakítást, lehet működőképes.
Kezdetben nagyon sok hasonló autót tuningoltam, amíg fel nem adták a harcot a túlmotorozástól stb..
Szerintem jó móka.

Nem elérhető zsemberitamas91

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Válasz #6 Dátum: 2016. Március 08. - 15:15:11 »
Köszönöm szépen minden hozzászólónak, a válaszát! :)  Sajnos ezektől boldogabb nem, de legalább kicsivel okosabb lettem :)
Így már látom, hogy ez egy hosszabb távú projekt lesz számomra :) A vezérlőről tudnátok pár jellemzőt írni, amire figyeljek, vagy amit jó ha tudok ? És ha jól értem miután megvan a vezérlő, egyenként átforrasztom a kábeleket ( gondolom csak van hozzá valami rajz, ami alapján lehet ) egy új táv mellé és már suhan is ?

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19591
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Válasz #7 Dátum: 2016. Március 08. - 19:20:13 »
Szia!

Lehet hogy egy kicsit félre értettél bennünket...  ::)
Ha új táv és vevő kell akkor sajnos a régi elektronikából semmit sem tudsz felhasználni.  :'(
Kell majd egy szabályzó és lehet egy motor is bele és természetesen egy új akku is.  :-[
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19591
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Segítséget kérnék! adó-vevő témában! ( kezdő vagyok )
« Válasz #8 Dátum: 2016. Március 08. - 19:55:00 »
És a szervót kifelejtettem....
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com