Szerző Téma: HK-GT2 RX kompatibilitás  (Megtekintve 1290 alkalommal)

Nem elérhető hav

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
HK-GT2 RX kompatibilitás
« Dátum: 2016. Április 08. - 22:47:44 »
Sziasztok!

Adott a téma címében egy vevő, konkrétan ez: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__33946__HobbyKing_GT_2_2_4Ghz_Receiver_3Ch_EU_Warehouse_.html?strSearch=gt2

Egy etetőhajóban használom egy Turnigy GTX3 rádióval, ami sajnos nincs túl jó állapotban és szeretném kicserélni. Abban kérném segítségeteket, hogy mivel tudnám én ezt kiváltani, az adott vevő milyen távokkal lehet kompatibilis? Egyáltalán honnan lehet azt tudni, hogy melyik kompatibilis vele?

Esetleg ha valakinek van eladó örömmel veszem ha jelzi felém.

Előre is köszönöm!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-GT2 RX kompatibilitás
« Válasz #1 Dátum: 2016. Április 08. - 23:13:32 »
Szia hav!

Minden 2,4 rendszernek van egy kódolása amit rá is írnak a rádióra és a vevőre is.
Pld.: FssH, Fhss, Fasst stb...

Ezen a vevőn is rajta van. Ha veszel ilyen kódolású rádiót nagy valószínűséggel lehet majd használni együtt.
De, mindenképp érdemes utána olvasni mit mihez ajánlanak!
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető hav

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:HK-GT2 RX kompatibilitás
« Válasz #2 Dátum: 2016. Április 09. - 09:39:42 »
Értem és köszönöm!

Valószínűleg jobban képben vagy mint én. Szerinted mért lehet az, hogy a hajó bekapcsolása után azonnal felpörög a motor hátramenetben és ez addig tart, míg nem érek hozzá a karhoz. A másik gondom meg az, hogy időnként hiába próbálok előre menni vele, nem reagál rá. Hátra azonnal, lapát működik, ürítés működik, de előre nem megy. Többszöri próbálkozásra egyszer csak, mintha semmi sem történt volna elkezd normálisan működni.

Olyat is észrevettem, hogy bekapcsolt állapotban mintha adna egy kis feszt a motorra, ugyanis kicsi "sípoló" hang hallatszik ki belőle. Ilyenkor elég csak hozzáérni a karhoz, azonnal elhallgat.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-GT2 RX kompatibilitás
« Válasz #3 Dátum: 2016. Április 09. - 13:38:21 »
Szia hav!

A gáz trimmet kell beállítanod vagy pediglen a szabályzót kell megtanítani újból...
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető hav

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:HK-GT2 RX kompatibilitás
« Válasz #4 Dátum: 2016. Április 09. - 18:12:53 »
Kerestem manualt a távhoz, de nem találtam sehol. Reggel utána olvastam ennek a trim témának, gondoltam hogy ezzel lehet a gond. Ötleted van, hogyan tudom beállítani?

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:HK-GT2 RX kompatibilitás
« Válasz #5 Dátum: 2016. Április 09. - 19:11:50 »
Látatlanban nehéz, de szerintem a gázkarod potmétere is kontakthibás, így minden bekapcsoláskor máshol van az álló helyzeted.
Figyeld a szabályzód, ha van rajta led, általában mindíg másképp világít, attól függően, hogy előre, hátra, vagy üresben van.
Ebből már el tudsz indulni. Az a lényeg, hogy amikor elengeded a gázkart, mindig az üres jelzés világítson, vagy éppen ne világítson.
A gáztrimm a távirányítón van. TH trimm. Addig kell tekergetni, míg a motor csendben nem lesz.