Szerző Téma: E-bay  (Megtekintve 12177 alkalommal)

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
E-bay
« Dátum: 2010. Január 19. - 11:24:35 »
Nemzetközi Vatera. A regisztráció a világ összes e-bay-ére érvényes.Szinte minden kapható. Fizetés Paypal-lal.

Nemzetközi oldal: global.ebay.com (ez valamennyire tud magyarul, és világ összes ebay-én keres)
Amerikai: www.ebay.com - én legtöbbet ezt használom.
Angol: www.ebay.co.uk
Német: www.ebay.de - aki németet szereti ;)

Szállítási idő: Európából és Amerikából kb 1 hét.
                      Távol-keletről 2-4 hét.
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:E-bay
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 25. - 08:49:18 »
Írj ezekről még többet, ha lehet még?  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:E-bay
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 25. - 10:54:12 »
Mit szeretnél még tudni? ???
Ha van konkrét kérdés szívesen válaszolok.
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:E-bay
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 25. - 10:58:50 »
Mit szeretnél még tudni? ???
Ha van konkrét kérdés szívesen válaszolok.

Mennyire biztonságosak és megbízhatóak?
Természetesen a fő kérdés, modellek és modell alkatrészek ezeken belül hol találhatóak?
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:E-bay
« Válasz #4 Dátum: 2010. Január 25. - 11:50:16 »
A megbízhatóságról:
Ha olyan eladótól vásárolsz, akinek már van pár ezer pozitív visszajelzése, azzal biztos nem lesz problémád.
Én már több mint ötven rendelésen vagyok túl, ebból  három reklamációm volt:
  • egy rendelés nem jött meg, a reklamáció másnapján visszaküldték az árát szállítási költséggel együtt
  • egyszer 7035 prop helyett 5030-ast küldetek. Mikor jeleztem, elnézést kértek, és küldtek 7035-öset is ingyen.
  • Most vettem egy kamerát a repülőre 1880Ft-ér, ami egy nap után elromlott. Az eladó a panaszomra azt írta, hogy ha visszak küldöm, küld egy másikat vagy visszafizeti az árát. Pénteken adtam fel Kínába. Remélem ez is hamarosan megoldódik.


Mit hol találsz:
Az e-bay-en nagyon sok eladó van. Én nem szoktam hozzájuk ragaszkodni, mindig a legolcsóbbnál vásárolok. De ha több mindent veszel egy eladótól, akkor esetleg enged a szállítási költségből (Combined shipping). Saját tapasztalatom az, hogy ez az engedmény nem szokott túl nagy lenni. 
Ha beírod a nevét, amit keresel (PL servo;brushless motor; esc; prop) kapsz egy listát, amit érdemes ár+ szállítási költség szerint rendezni.
Több féle aukció létezik:
  • Buy It Now - most vedd meg, ha kifizeted a tied
  • Licitálás - A léjart végén aki a legtöbbet ajánlotta azé. Mivel automatikus licit van,  max licitmél megadott összeg, az az összeg amit maximum fizethetsz A tényleges ár második legalacsonyabb licit + egy licitlépcső. Itt általában nincs titkos minimál ár :) 
  • Nem tudom hogy hívják - Ahol nagyobb tételeket is árulnak, ott az is előfordul, hogy te adhatsz egy ajánlatot az eladónak, és ő 1-2 nap alatt válaszol, hogy elfogadja-e.
Ha nincs megadva a szállítási költség Magyarországra, akkor írni kell az eladónak, hogy adjon rá ajánlatot. Ha van más európai ország a listában (pl Németország), az odavaló szállítási költség megmutatja, hogy mire számíthatsz. 

Ha valami nagyon olcsó és senki se licitál rá, az gyanús. Ha nem beszéled a leírás nyelvét, akkor te se tedd, mert esetleg repülő helyet egy tervrajzot vagy egy használati útmutatót fogsz kapni.

Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:E-bay
« Válasz #5 Dátum: 2010. Október 08. - 18:16:46 »
Nem tudom tudjátok e, de az eBay mostantól tud MAGYARUL is!!!

http://www.ebay.hu/


Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:E-bay
« Válasz #6 Dátum: 2010. Október 08. - 20:30:48 »
volt eddig is,csak nem volt beleépítve a rendszerbe, magyarul ott volt a semmiért.... no majd meglesem
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:E-bay
« Válasz #7 Dátum: 2010. Október 10. - 15:02:12 »
még eléggé béta. de majd kiforja magát és a vatera lahúzhatja magát

Nem elérhető lacifiju

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 450
Re:E-bay
« Válasz #8 Dátum: 2010. Október 10. - 19:59:34 »
még eléggé béta. de majd kiforja magát és a vatera lahúzhatja magát
ideje volna már!
T-rex 500dfc PRO / 600 EFL pro
 Tel:06-70/9-355-373

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19610
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:E-bay
« Válasz #9 Dátum: 2010. Október 10. - 22:13:06 »
még eléggé béta. de majd kiforja magát és a vatera lahúzhatja magát
ideje volna már!

Érdemes az e-bay rendelne?  ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:E-bay
« Válasz #10 Dátum: 2010. Október 11. - 08:12:50 »
Én nagyon sok mindent vettem már ott, de amióta ismerem a hobbyking-et, már erősen mérlegelek (nem minden olcsóbb)!
Viszont sok érdekesség (pl. GPS Tarcker, mobil videó recorder, stb.) csak ott olcsóbb (és sokszor csak ott kapható).

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:E-bay
« Válasz #11 Dátum: 2010. Október 11. - 09:11:43 »
Én nagyon sok mindent vettem már ott, de amióta ismerem a hobbyking-et, már erősen mérlegelek (nem minden olcsóbb)!
Viszont sok érdekesség (pl. GPS Tarcker, mobil videó recorder, stb.) csak ott olcsóbb (és sokszor csak ott kapható).

Szia! Segíts légyszíves GPS Tracker ügyben... kinéztem egy kütyüt, de nem értem a leírásból. /talán a hiányos angolom miatt/  A real time nyomonkövetés része nem világos hogy működik. Hátha egyszerűen el tudod magyarázni. Köszi.

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:E-bay
« Válasz #12 Dátum: 2010. Október 11. - 13:46:36 »
Hát az enyémnél GPRS-en (mobil netten) keresztül, mint egy kis webszerver képes nyomni az adatokat.
Többet én sem tudok róla, mert sosem próbáltam (nincs nett a feltöltő kártyámon).
Szerintem modellezésben a sima "felhívom, majd küld egy válasz SMS-t" módszert kell használni (ha szükség van rá).

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:E-bay
« Válasz #13 Dátum: 2010. Október 12. - 11:23:28 »
Hát az enyémnél GPRS-en (mobil netten) keresztül, mint egy kis webszerver képes nyomni az adatokat.
Többet én sem tudok róla, mert sosem próbáltam (nincs nett a feltöltő kártyámon).
Szerintem modellezésben a sima "felhívom, majd küld egy válasz SMS-t" módszert kell használni (ha szükség van rá).

Oké, értem.. kívételesen nem a modellezésemhez kell, ezért lenne jó az onlány :-) De képzem magam, hátha sikerül rájönöm.

Köszönöm.

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:E-bay
« Válasz #14 Dátum: 2010. Október 12. - 14:26:53 »
mit szeretnél róla pontosan tudni? beállítható időközönként köldözgeti fel gprs kapcsolaton a gps koordinátákat egy szerverre (hogy mellikre azt nem nagyon lehet állítani) de free és a hozzá kapott progi ráteszi a googlemaps jellegű térképre. én sem tudom pontosan, mert nem próbáltam még, de elvileg így működik. ha valami konkrét kérdésed van, nyissunk neki topic-ot