Modellboltok, gyártók > Boltokról vélemények!

E-bay

(1/4) > >>

maci:
Nemzetközi Vatera. A regisztráció a világ összes e-bay-ére érvényes.Szinte minden kapható. Fizetés Paypal-lal.

Nemzetközi oldal: global.ebay.com (ez valamennyire tud magyarul, és világ összes ebay-én keres)
Amerikai: www.ebay.com - én legtöbbet ezt használom.
Angol: www.ebay.co.uk
Német: www.ebay.de - aki németet szereti ;)

Szállítási idő: Európából és Amerikából kb 1 hét.
                      Távol-keletről 2-4 hét.

BK_Attis:
Írj ezekről még többet, ha lehet még?  ;)

maci:
Mit szeretnél még tudni? ???
Ha van konkrét kérdés szívesen válaszolok.

BK_Attis:

--- Idézetet írta: maci - 2010. Január 25. - 10:54:12 ---Mit szeretnél még tudni? ???
Ha van konkrét kérdés szívesen válaszolok.

--- Idézet vége ---

Mennyire biztonságosak és megbízhatóak?
Természetesen a fő kérdés, modellek és modell alkatrészek ezeken belül hol találhatóak?

maci:
A megbízhatóságról:
Ha olyan eladótól vásárolsz, akinek már van pár ezer pozitív visszajelzése, azzal biztos nem lesz problémád.
Én már több mint ötven rendelésen vagyok túl, ebból  három reklamációm volt:

* egy rendelés nem jött meg, a reklamáció másnapján visszaküldték az árát szállítási költséggel együtt
* egyszer 7035 prop helyett 5030-ast küldetek. Mikor jeleztem, elnézést kértek, és küldtek 7035-öset is ingyen.
* Most vettem egy kamerát a repülőre 1880Ft-ér, ami egy nap után elromlott. Az eladó a panaszomra azt írta, hogy ha visszak küldöm, küld egy másikat vagy visszafizeti az árát. Pénteken adtam fel Kínába. Remélem ez is hamarosan megoldódik.

Mit hol találsz:
Az e-bay-en nagyon sok eladó van. Én nem szoktam hozzájuk ragaszkodni, mindig a legolcsóbbnál vásárolok. De ha több mindent veszel egy eladótól, akkor esetleg enged a szállítási költségből (Combined shipping). Saját tapasztalatom az, hogy ez az engedmény nem szokott túl nagy lenni. 
Ha beírod a nevét, amit keresel (PL servo;brushless motor; esc; prop) kapsz egy listát, amit érdemes ár+ szállítási költség szerint rendezni.
Több féle aukció létezik:

* Buy It Now - most vedd meg, ha kifizeted a tied
* Licitálás - A léjart végén aki a legtöbbet ajánlotta azé. Mivel automatikus licit van,  max licitmél megadott összeg, az az összeg amit maximum fizethetsz A tényleges ár második legalacsonyabb licit + egy licitlépcső. Itt általában nincs titkos minimál ár :) 
* Nem tudom hogy hívják - Ahol nagyobb tételeket is árulnak, ott az is előfordul, hogy te adhatsz egy ajánlatot az eladónak, és ő 1-2 nap alatt válaszol, hogy elfogadja-e.
Ha nincs megadva a szállítási költség Magyarországra, akkor írni kell az eladónak, hogy adjon rá ajánlatot. Ha van más európai ország a listában (pl Németország), az odavaló szállítási költség megmutatja, hogy mire számíthatsz. 

Ha valami nagyon olcsó és senki se licitál rá, az gyanús. Ha nem beszéled a leírás nyelvét, akkor te se tedd, mert esetleg repülő helyet egy tervrajzot vagy egy használati útmutatót fogsz kapni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése