Szerző Téma: Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!  (Megtekintve 3373 alkalommal)

Nem elérhető tt.alfa.team

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 31
Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Dátum: 2016. December 15. - 22:51:31 »
2017. január 1-től már a rendőrség is ellenőrizheti a pilóta nélküli légijárművek kötelező felelősségbiztosításának meglétét. Ennek megléte minden modellező és drónpilóta érdeke, hogy védve legyen esetleges károkozás esetén.
Kötelező felelősségbiztosítás köthető 25kg-ot meg nem haladó pilóta nélküli légi járművekre a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesületnél!
Két kategóriában köthető biztosítás Egyesületünknél:
a, 7 kg-ot meg nem haladó légijárművekre (repülő-, helikoptermodellek és multikopterek/drónok) évi 7.000 Ft-os áron.
b, 25 kg-ot meg nem haladó pilóta nélküli légijárművekre (repülő-, helikoptermodellek és multikopterek/drónok) évi 12.000 Ft-os áron.
Mindkét kategória az EGÉSZ EURÓPAI UNIÓ területére érvényes, a pilóta nélküli légijárművek használói számára a 2017-es évben.
A biztosítási igényeket az rcbiztositas@gmail.com e-mail címen fogadjuk, ahol nevet, címet és a biztosítani kívánt kategóriát kérjük megírni.
Üdvözlettel,
Hajdúszobszlói Modellező Egyesület

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #1 Dátum: 2016. December 16. - 08:33:59 »
Beszéltem Gyulával a biztosítási feltételekkel kapcsolatosan:

A biztosítás egész Európában 10-10 Mft kárig nyújt fedezetet ( mind anyagi kár, mind személyi sérülés -sose legyen- esetére).
A biztosítás érvényes közterületen kívüli repülés esetén bekövetkezett kárra.
Közterületen lévő rendezvényre - legyen az akár falunap, bemutató, egyéb közterületen lévő rendezvény - NEM ÉRVÉNYES, az ott bekövetkezett kár esetén a biztosító nem fizet.

A biztosítás díját a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület számlájára kell utalni, mely korlátozott egyesületi tagsággal is jár.
Ezt követően lesz megkövetve a biztosítás, melyről egy egyesületi tagi kártyát kapunk rajta a biztosítási szerződés számával, az egyesület vezetőjének és a biztosító telefonszámával.
Nem személyre szóló biztosítás, a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület kötötte a tagok részére. 

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető Öreg kezdő

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 222
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #2 Dátum: 2016. December 16. - 12:27:23 »

             Ahoj!

   
Beszéltem Gyulával a biztosítási feltételekkel kapcsolatosan:

A biztosítás egész Európában 10-10 Mft kárig nyújt fedezetet ( mind anyagi kár, mind személyi sérülés -sose legyen- esetére).
A biztosítás érvényes közterületen kívüli repülés esetén bekövetkezett kárra.
Közterületen lévő rendezvényre - legyen az akár falunap, bemutató, egyéb közterületen lévő rendezvény - NEM ÉRVÉNYES, az ott bekövetkezett kár esetén a biztosító nem fizet.

A biztosítás díját a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület számlájára kell utalni, mely korlátozott egyesületi tagsággal is jár.
Ezt követően lesz megkövetve a biztosítás, melyről egy egyesületi tagi kártyát kapunk rajta a biztosítási szerződés számával, az egyesület vezetőjének és a biztosító telefonszámával.
Nem személyre szóló biztosítás, a Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület kötötte a tagok részére. 



     És közterületre miért nem? Ez lenne a lényeg! Saját repterünkön elintézzük egymás közt! Az udvaromon nehogy már ellenőrizzen a rendőr!Talán még ott nem tartunk!!

     Üdv.: Öreg .....

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #3 Dátum: 2016. December 26. - 13:01:53 »
Én biztosítósként azt tervezem, hogy nem kötök biztosítást mert szerintem kár esetén úgy sem fog egy fillért sem fizetni a biztosító arra hivatkozva, hogy megsértettem a jogszabályt. A tervezetet olvasva nem tudom nem megsérteni. Majd ha betartható szabályozás lesz akkor lesz biztosításom. A biztosítóban azt a választ kaptam, hogy egyéni biztosításokra kevés az esély. A biztosítónak nem kötelező ilyen terméket csinálni. A biztosítónak akkor érdekes a téma ha egy nagyobb szervezet vagy csoport tesz vagy kér ajánlatot.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #4 Dátum: 2017. Január 03. - 16:41:52 »
Előző hozzászólásom óta sok emberrel beszéltem a szabályozás témáról.

Az egyik beszélgetésben elhangzott egy mondat ami miatt alaposabban elolvastam néhány dolgot.

A felmerült kérdéseimmel azonnal meg is kerestem az illetékeseket.

A pontosítás után írtam le a következőket.

------------------------------------------------------------

Kedves Barátaim!

Azt gondolom jó hírem van.

Nem kell a dolgokat túl bonyolítani.

Tegnap este váltottam néhány levelet az MMSZ elnökével, Dr Reé Andrással és ma telefonon beszéltem Harmath Andorral is.

A jó hír, hogy az MMSZ tagsághoz  nem csak versenyekre, hanem

gyakorlás esetén is            tartozik biztosítás.

 Az MMSZ új biztosítási szerződése tartalmaz egész Európára érvényes felelősségbiztosítást eseményenként 10 millióig, évente 50 millióig  10% önrésszel és tartalmaz balesetbiztosítást is.

Érvényes repülőre, helire, autóra, hajóra.

5000 Ft / év az ára.

Egy egyszerűen teljesíthető feltétellel, hogy mikor kimész a rétre repíteni, ahol természetesen mint eddig is a tulajdonos hozzájárulásával repítesz, először elő veszed a mobilodat és dobsz egy e-mailt az MMSZ címére  mmsz@modellsport.hu     amiben bejelented, hogy mettől meddig hol és ki tart gyakorlórepítést (edzést)

Andor azt mondta, nem kell túl bonyolítani. Egyszerűen azon MMSZ tagok neveit a tagsági számmal, az időpontot és a terület HRSZ számát (vagy GPS kordinátát) kell bejelenteni.

Aztán ha az e-mail elment, akkor lehet a startot kezdeni.

Javaslom olvassátok el az MMSZ oldalán található feltételeket és szabályokat.

http://www.modellsport.hu/aktualis/biztositasi_feltetelek.pdf

A biztonsági szabályok

http://www.modellsport.hu/szabalyzatok/biztonsagi.pdf

Itt le van írva repülőtől a hajóig minden tudnivaló.

Ne kezdjetek kiakadni az 1000 méter lakott területtől szakaszon. A szabályzat hamarosan átdolgozásra kerül.

Ha valami kérdése van valakinek azt nyugodtan meg kell írni az MMSZ e-mail címére vagy lehet a Harmath Andor címére is küldeni.

mmsz@modellsport.hu       vagy   andorharmath@gmail.com

Azt gondolom a járőröző rendőrnek nem lesz feladata, hogy menjen már ki a határba hátha talál ott valakit, aki épp modellt reptet. Gondolom azokkal fognak foglalkozni, aki lakott területen másokat veszélyeztetve játszanak .

Ha meg még is a járőr találkozik egy modellezővel, aki tudja igazolni, hogy egy országos modellező szervezet tagja és rendelkezik biztosítással is és egyébként biztonságos területen játszik, akkor már kevésbé fog akadékoskodni.

Szerintem érdemes minél többen belépni az MMSZ-be, mert még is csak akkor lehetne a legtöbbet elérni a törvénytervezet kialakításában és ahol szükséges a módosításban, ha az MMSZ sok tagot számláló erősebb szervezet lenne. Alapvetően az MMSZ az a szervezet Magyarországon ami minden eddigi szervezet jogutódja. Hamarosan közgyűlés is lesz, ahol a tagoknak lehetőségük van javaslatokat tenni.  Változtatni azon ami a szabályokban nem felel meg a gyakorlatnak.

Üdvözlettel

Juhász Miklós
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #5 Dátum: 2017. Január 03. - 19:24:36 »
Ez a személy ki lenne?

Az edzéseket be kell jelenteni az MMSZ irodának e-mailben (mmsz@modellsport.hu), vagy
faxon (1-221-4071), megadva a tréning helyét, időpontját és a lebonyolításért felelős MMSZ tag
nevét
. A versenyeket és a tréningeket is az MMSZ "Biztonsági Szabályzat"-nak megfelelően
kell lebonyolítani (www.modellsport.hu/szabalyzatok/biztonsagi.pdf).
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #6 Dátum: 2017. Január 03. - 22:13:26 »
Ha mi ketten kimegyünk repiteni vagy többen és MMSZ tagok vagyunk akkor akár melyikőnk lehet aki elküldi az e-mailt amiben a résztvevőket felsorolja. De mehetek egy segítővel is egyedül MMSZ tagként. például Ilike elkísér seítőként és a start előtt elküldöm az e-mailt.

Andor azt mondta mindegy ki jelenti be a repítést.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #7 Dátum: 2017. Január 04. - 08:39:48 »
Ha mi ketten kimegyünk repiteni vagy többen és MMSZ tagok vagyunk akkor akár melyikőnk lehet aki elküldi az e-mailt amiben a résztvevőket felsorolja. De mehetek egy segítővel is egyedül MMSZ tagként. például Ilike elkísér seítőként és a start előtt elküldöm az e-mailt.

Andor azt mondta mindegy ki jelenti be a repítést.

Kicsit kekeckedjek már! :)

Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy MMSZ tag egyedül nem tarthat edzést, magyarul egyedül nem reptethet, illetve igen, de akkor a biztosítás nem érvényes.
Ennyi.
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #8 Dátum: 2017. Január 04. - 21:00:05 »
Megnéztem újra. Én nem találtam ilyen kötelezően betartandó részt. Az új tervezetben segítőről olvastam akinek nem szükséges modellezőnek sem lenni csak a rábízott feladatot kell elvégezni. Az MMSZ szabályban meg azt olvastam, hogy nem javasolt egyedül.

De van megoldás.  ;) Felhívsz például engem és bejelented azt hogy veled ott vagyok ha ez valóban kötelező.

A biztosítás meg lehet, hogy más miatt nem fizet mivel elég sok betarthatatlan feltétel van az új tervezetben.

Én most félóránként kapok e-mail-eket, mert megkaptam az MMSZ javaslattervezetét és ahogy folyamatosan véleményezik a kollégák úgy jönnek az e-mailek.

A fő célkitűzés, hogy a tervezetben legyen egy kivétel ahogy ezt az amerikai szabályozásban is elkövették és ezzel ebből a törvényből kivennék teljesen a hobbi célú modellezést és egy betartható szabályozást alkotnának ránk. A súlyhatárt 12 kg ban határozták meg az USA-ban. Itt most a 7 kg vagy a 12 kg on variálnak a javaslatban. De a lényeg, hogy a rendeletben kivétel lenne az MMSZ alá tartozó modellezői csoport.

Én úgy tervezem, hogy az MMSZ 5000 Ft/év tagsággal oldom meg a biztosítás kérdést, mert azért azt még is  a legkedvezőbbnek gondolom és egy országos szervezet tagsága lehet, hogy hatásosabb egy ellenőrzés esetén.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!
« Válasz #9 Dátum: 2017. Január 04. - 21:10:39 »
Persze ettől még lehetek akár több klub vagy szakosztály tagja is.  :)
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804