Szerző Téma: Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 64  (Megtekintve 1429 alkalommal)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Sziasztok!

Személyes tapasztalatom az ezzel a kis repülés vezérlővel egyszerű kezelni és amit tudnia kel azt tudja!  ;) ;) ;)
19,99 $
Ezért az árért tényleg azt kapod amit igérnek. :)










Egszerű mint a fakocka, nincs túl bonyolítva. :)

A következő fejlődési rotor forradalom itt !! A KK2.1.5 csomagol találtam új hatalom frissített érzékelők, a memória és a fejléc csapokat.

A KK2.1.5 a következő nagy evolúciós első generációs KK repülésirányító táblák. A KK2.1.5 úgy tervezték, az alapoktól kezdve, hogy több rotor repülés mindenkinek, nem csak a szakértők. Az LCD képernyő és a beépített szoftver segítségével telepítéséhez és üzembe könnyebb, mint valaha. A számos multi-rotor kézműves típusok előre telepített, egyszerűen válassza ki a jármű típusát, ellenőrizze a motor elrendezése / propeller irányát, kalibrálja a GSZT és a rádió, és máris kész! Minden, ami történik, könnyen követhető a képernyőn kéri!

Az eredeti KK giroszkóp rendszer frissült a hihetetlenül érzékeny 6050 MPU-rendszer, amely ezt a legstabilabb KK fórumon valaha, és lehetővé teszik a kiegészítéssel, hogy auto-szintű funkció. Középpontjában a KK2.1.5 egy Atmel Mega644PA 8 bites AVR RISC-alapú mikrokontroller 64k memóriával. További polaritás védett fejléc lett felvéve feszültség érzékelés, így nem kell a fedélzeti forrasztás. A praktikus piezo hangjelzés is tartalmaz az audio figyelmeztetés aktiválása és kikapcsolása a fórumon.

A KK2.1.5 hozzáadott polaritás védelem a feszültség érzése fejléc és egy biztosítékkal védett csengő kimenetek, ha valami véletlenül dugva helytelenül. A feszültség értelme sorban frissült esetében a nagyobb pontosság. A fórumon feliratozott és a feszültség érzése vonal színe már pirosra váltott a könnyebb azonosíthatóság, hogy a telepítés és csatlakozás egy pillanat alatt.

Ha Ön új a multi-rotor repülés vagy már biztos abban, hogyan állítsd be a KK fórumon, majd a KK2.1.5 épült az Ön számára. 6 tűs USBasp AVR programozási felület biztosítja a jövőbeli szoftverfrissítések lesz gyors és egyszerű.

Szemüveg:
Méret: 50.5mm x 50.5mm x 12mm
Súly: 21 gramm (Inc Piezo csipogó)
IC: Atmega644 PA
Gyro / ACC: 6050MPU InvenSense Inc.
Auto-szint: Igen
Bemeneti feszültség: 4.8-6.0V
AVR interfész: szabványos 6 tűs.
Jel vevő: 1520us (5 csatorna)
Jel ESC: 1520us

Firmware verzió: 1.6:
Előre telepített firmware.
Dualcopter
Tricopter
S6
Quadcopter +
Quadcopter X
Hexcopter +
Hexcopter X
Octocopter +
Octocopter X
X8 +
X8 X
H8
H6
V8
V6
Singlecopter 2M 2S
Singlecopter 1M 4S

(Egyéni Mix keresztül "Mixer Editor" opciót)

A Mixer Editor lehetővé teszi, hogy beállítsa hol és mennyi jelet a motorokat kapott kar bemeneti és érzékelők. Ez lehetővé teszi, hogy bármilyen konfigurációt lehet akár 8 motorok vagy szervót.

Mi a Multi-Rotor Vezérlő panel kérdezed?

A HobbyKing KK2.1.5 Multi-Rotor vezérlő egy repülésirányító fórumon több rotor repülőgépek (Tricopters, Quadcopters, Hexcopters stb). Ennek célja, hogy stabilizálja a repülőgépek repülés közben. Ehhez tart a jelet az 6050MPU giroszkóp / ACC (tekercs, szurok és hirtelen irányváltoztatás), majd átadja a jelet a Atmega644PA IC. A Atmega644PA IC egység feldolgozza ezeket a jeleket szerint a felhasználók kiválasztott firmware és átadja a vezérlést jeleket a beépített elektronikus fordulatszám szabályzók (GSZT). Ezek a jelek utasítsa a GSZT finom módosításokat a motor fordulatszámát, ami viszont stabilizálja a multi-rotor kézműves.

A HobbyKing KK2.1.5 Multi-Rotor ellenőrző testület is használ jeleket a rádiós rendszerek (Rx), és átadja ezeket a jeleket a Atmega644PA IC-n keresztül a csűrő, magassági, a gáz és kormánylapát bemenet. Amint ez az információ már feldolgozták az IC küld különböző jeleket a GSZT ami viszont fordulatszámának szabályozására mindegyik motor kiváltására irányított repülést (fel, le, előre, előre, balra, jobbra, perdület).

** Megjegyzés: Ez minden formában ajánlott a frissítés a legújabb szoftver részeként a kezdeti beállításokat. (Ez nem a v1.6 2,0)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54299__Hobbyking_KK2_1_5_Multi_rotor_LCD_Flight_Control_Board_With_6050MPU_And_Atmel_644PA.html
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 64
« Válasz #1 Dátum: 2016. Január 04. - 16:42:09 »
Szia. Van mini változata is , az jobban elfér egy 250 es vázon.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 64
« Válasz #2 Dátum: 2016. Január 04. - 19:24:10 »
Szia. Van mini változata is , az jobban elfér egy 250 es vázon.

Szia Pittyu2!

Igen van de, gondoltam majd nyít annak is egy témát valaki aki már haszálja....  ::)
Itt meg a nagyról tudunk meg többet remélhetőleg.  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Szitkó

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 456
Re:Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 64
« Válasz #3 Dátum: 2016. Március 16. - 20:47:26 »
Sziasztok!

Látom nem nagyon ír róla senki   :-\ Akkor én elkezdem!!!

Én kb 1 éve használom ezt a vezérlőt egy 450-es quadrón. Eddig a gyári szoftverrel repültem,az is jónak bizonyult.
Most viszont frissítettem(V1.19S1 pro)amit, amúgy a HK is ajánl. Na itt viszont adódhatnak gondok!!!

Sokat szenvedtem az elején a PI értékek beállításával,aztán rájöttem,hogy nem kell tőle félni csak követni kell a manual-ban leírtakat.Ezt arra értem,hogy nem igazán mertem a P-gain-t 80-100-nál feljebb állítani,de bátran lehet! Most pld 175-ön van.
Ezért érdemes nagy értékkel kezdeni a beállítást és onnan visszafele haladni apránként.

A "tartó" üzemmódja is jónak mondható,csak a magasságot nem tudja tartani.

Nem tudom,hogy van e rá igény,de ha kéritek végig mehetek a manual-ján lépésről lépésre ahogy én állítottam be.


Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 64
« Válasz #4 Dátum: 2016. Március 16. - 21:30:57 »
Szia Szitkó!

Nagyon jó ez a leírás! ;)
Természetesen kíváncsiak vagyunk a továbbiakra is. :)
Mert ebből is tanulunk tőlled! ;)

Üdv.: BK
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Szitkó

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 456
Re:Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 64
« Válasz #5 Dátum: 2016. Március 21. - 21:25:59 »
Sziasztok!

Na!!Akkor nekilátok.... ;)

Kezdem a frissítéssel.
 A szükséges szoftverek letölthetők innen: http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool
Szükséges még az usb (USBasp)csatlakozó amit én a HK-től vettem,ehhez is van szoftver a fenti linken.
A programok telepítése után, amiről rengeteg videó van a YouTube-on ezért erre nem térnék ki,húzzunk ki minden csatlakozót a vezérlőből. Csatlakoztassuk a 6pin-es aljzatot a vezérlőbe,ami be fog kapcsolni.A programba állítsuk be a megfelelő dolgokat és nyomjunk a frissítésre.Csipog ha kész.Vegyük ki a 6pin-est,rakjuk vissza a csatikat és kapcsoljuk be.Na itt jön az érdekesség!!!
Az első bekapcsolásnál egy hatalmas "ERROR" felirat lesz!Viszont kicsit lejjebb ott van,hogy miért.Azért mert "Error no Motor Layout"vagy-is nincs beállítva a motor kiosztás!Ezt beállítva eltűnik és kész is van.
Ezt azért írtam le mert a neten van egy pár kétségbe esett videó az ERROR felirat miatt.

Akkor jöhet a beállítás!

 Első a motor kiosztás (Load Motor Layout).Ezt viszont már a frissítésnél beállítottuk!
 Következő az üzemmód beállítás (Mode Settings).Itt be lehet a Self-Level-t az AUX csatornára,az inaktiválási időt,és a legfontosabb,itt tudjuk beállítani,hogy milyen vevőt használunk (std,cppm,dsm2-stb)!
 Ezután a vevő ellenőrzése (Receiver Test).Itt ellenőrizzük,hogy minden csatorna amit használunk null állásban van-e,ha nincs trimmeljük ki a rádioval.
 Az irányító karok érzékenysége (Stick Scaling).Itt lehet beállítani,hogy mennyire legyenek érzékenyek a karok mozgására,minnél nagyobb a szám,annál érzékenyebb.Tanulóknál (mint nálam!!!)érdemes alacsonyabb értékkel kezdeni.
 Misc. Settings 1-2-3 (ezt nem tudom fordítani :P )Itt én csak a Misc.setting1-ben állítottam be a minimum gázt 10%-ra,és a feszültség ellenőrzést.A többire nekem még nincs szükségem.

folyt.köv.....