Hajómodellezés > Vitorlás hajók

Ólomöntés

(1/2) > >>

borazslo:
Építgetem szép nagy vitorlásomat a Schooner Irene tervei alapján. A hajónak szüksége van egy tőkesúlyra és ehhez keresek segítséget.

Szükségem van egy bő 6kg-os tőkesúlyra. Például ólomból, de más - legalább ilyen fajsúlyú - anyag is érdekel. (Nem versenyre készül, szóval bármi jöhet.)

Tudtok valakit ajánlani, aki talán tud nekem ekkora ólomtömböt önteni valamiféle tervek alapján?

borazslo:
A neten kereseve találtam rá a Glob Metal Kft-re (Törökbálint): http://www.glob-metal.hu

Érdeklődő levelemre egy órán belül válaszoltak, majd telefonon egyeztettünk. Ha csinálok megfelelő öntőformát (egyszeri alkalomhoz gipsz, egyébként beton, kalodával, hogy bírja), akkor 2-4 munkanap alatt megcsinálják (ez csak játék nekik) ~ 1500+áfa/kg . Ja, és küldjek a formáról skiccet és akkor segít  kijelölni az osztósíkot (ha kell) és a beömlő nyílásokat. Jó jel.

borazslo:
De hogyan csináljak gipsz formát? Tudom, a legelegánsabb az volna, ha esztergálnék egy fa formát és majd azt nyomnám bele az gipszbe. De nem vagyok jó esztergálásba, akkor már kézzel. Van valami ötletetek, hogyan lehet legegyszerűbben?

Poseidon:
Ahoj boraszló!

Milyen formájú és nagyságú azaz ólomsúly?

                                                            Poseidon.

borazslo:
5,5 - 6,3 kg-os egyszerűsített csepp alakú súly két fél részből összeállítva:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése