Szerző Téma: Tatra 813 építés  (Megtekintve 28185 alkalommal)

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #15 Dátum: 2018. Március 01. - 07:59:47 »
Ha minden jól megy, ma este már a földön megy!  :D

https://youtu.be/aL6Y6BxuKfA
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #16 Dátum: 2018. Március 02. - 14:54:33 »
Na végre, már közlekedni is lehet vele.  :D

https://youtu.be/ju_oXc9dlv8

https://youtu.be/0fYGx9FMXiI

https://youtu.be/LNo9gBp3GAQ

Jövő héten folytatom a fülkét.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #17 Dátum: 2018. Március 03. - 09:58:59 »
Na még pár kép a guruló alvázról. Idő közben arra a döntésre jutottam, hogy az áttételel változtatni fogok mert kicsit gyorsnak találom a gépet. Ehhez viszont nagyobb spur kereket kell beszereznem mert a legkisebb 16 fogú pinion már nem éri el a jelenlegi spurt, viszont ezt még be kell szereznem valahonnan. (még nem néztem meg de lehet hogy a Sakurám spurja jó lenne átmérőben és abból van pár itthon)
Rendeltem hozzá belső rugós gátlókat is, mert azért csak szebb lenne ha a spirálrugók nem látszanának, azokhoz viszont majd új konzolokat kell gyártanom mert kicsit hosszabbak a mostani Tamiya rugóstagoknál.
A pár méternyi tesztkör alatt egy két hibára is fény derült. A bal első féltengely valamilyen oknál fogva néha kiesik a helyéről, valószínűleg jobban ki kell hézagolni. Illetve az 1. és 2. tengelyt összekötő kormányrúd is szétesett párszor. Mondjuk erre számítottam mert ez csak ideiglenes megoldás.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F132152895028











Már megvettem a fülkéhez a festéket is, katonai zöld lesz. RAL6009
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #18 Dátum: 2018. Március 15. - 19:48:40 »
Sziasztok!

Sokat haladtam a fülke kidolgozásával:













Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #19 Dátum: 2018. Március 15. - 21:13:51 »
Szia Viktor!

Ez nagyon tetszik! ;)
Ott van nagyon!  :o :o :o
Gratulálok! :) :) :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #20 Dátum: 2018. Március 24. - 13:48:40 »
Halihó!  :D

Köszönöm szépen Attila!

Sokat haladtam az utóbbi napokban a Tatraval. A fülke és a mögötte lévő tárolódobozok is festésre készen vannak illetve elkészült a kémény is.
Sikerült tökéletesítenem a füstmodult is aminek kazánja a Heng long füstmodulból készült csak a cekaszt és a kanócot lecseréltem. A cekasz hajszárítóból származik, a hosszát csak többszöri kísérletezésekkel sikerült belőni. A kanóc még sajnos nem az igazi mert ha huzamosabb ideig üzemel akkor elég. Ide valami hőálló anyag kell majd.



Videjóóó:
https://www.youtube.com/embed/H0m9K56Mknk?rel=0









Megérkeztek az új, véknyabb belső rúgós rúgóstagok is, ezeket még a a helyükre kell faragnom.

Folyt. köv.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #21 Dátum: 2018. Március 25. - 10:48:36 »
Szia Viktor!

Meglátszik milyen leleményes RC modellező vagy! ;)
Nem semmi!  :o :o :o
Májusban láthatjuk majd üzem közben is?  ??? ??? ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #22 Dátum: 2018. Március 27. - 15:34:57 »
Májusban láthatjuk majd üzem közben is?  ??? ??? ???

Ha addigra eljutok vele egy olyan szintre, hogy bemutatható legyen akkor igen. A daru nem valószínű hogy készen lesz addigra.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #23 Dátum: 2018. Március 27. - 21:41:23 »
OK! :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #24 Dátum: 2018. Március 29. - 21:48:57 »
Kicsit lassabban tudok haladni mostanában. Itt a jó idő, a ház körül is akad tennivaló bőven.

Üzemanyag tartály kezdemények. Természetesen ez is üreges hogy lehessen bele elektronikát rejteni.

Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #25 Dátum: 2018. Április 14. - 09:40:48 »
Sziasztok!

Az utóbbi hetekben is sokat haladtam a Tátrával. Elkészültek az üzemanyag tartályok és azok tartó konzoljai, a fülkét gittelgettem csiszolgattam (és még fogom is mivel az első réteg alapozó mutatja meg a hibákat).
Próbaképpen beépítettem az új, belső rúgós gátlókat de azt kell hogy mondjam, nem vagyok seggre esve tőlük. Az a baj velük hogy túl lágy bennük a rúgó. Triál autóba jó lenne de ide nem mert nagyobb a súly és nagyon beülnek. Egyelőre megy vissza ami volt, addig amíg nem találok jobb megoldást vagy erősebb rúgókat.
A fülke tetejét már színre fújtam. sajnos ebből a színből csak selyemfényűt találtam ezért kap majd egy réteg matt lakkot hátha jobb lesz kicsit.
Megérkezett a nagyobb (92T) spur is (87T helyett) de még mindig nem vagyok elégedett a sebességgel. Még mindig gyors, ezért rendeltem egy 80 körös motort bele. Remélem ezzel már jó lesz. Mire megjön szerintem menetkészre össze tudom rakni majd akkor csinálok videót menet közben is.
Elkészült a füst - hang modul végleges verziója is. A pamut kanócot azbesztzsinórra cseréltem, ez már nem ég el és kiválóan működik.

Videjó:
https://www.youtube.com/watch?v=tkUiObioSBU

Képek:

Itt a szélvédő csak próba képpen lett odabiggyesztve, nem ez lesz a végleges.











Folyt. köv.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #26 Dátum: 2018. Április 14. - 21:55:17 »
Szia Viktor!

Röviden. Gratulálunk! :) :) :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #27 Dátum: 2018. Április 21. - 14:25:19 »
Üdv ismét!

Végre sikerült lefestenem a Tatra alkatrészeit. Az előzőleg mutatott zöld színt elvetettem mert nem találtam igazán "katonainak" ezért inkább vettem katonai álcázó festéket. Színkódja RAL6003 military green: https://www.google.hu/search?q=katonai+z%C3%B6ld+fest%C3%A9k&client=ms-android-tmobile-hu&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjU14ztnMvaAhXG6CwKHZhCC5sQ_AUIESgB&biw=360&bih=511#imgrc=HlrWQ272MWeWiM:

Ezzel már teljes mértékben elégedett vagyok. Szerencsére a felületek is szép simák, egyenletesek lettek.
Elkészültek a kerekek nyomásszabályzó csöveinek takarófedelei is. Ezeket egy egy műanyagdarabból farigcsáltam ki.
Ha mimden jól megy jövő héten összerakom és egyelőre, fülkével csupasz alvázzal gurulhat is. Még várok egy 80T motorra és le kell gyártanom a lökhárítokat, sárvédőket, szélvédőt, szélvédő keretet, ablaktörlőket, visszapillantó tükröket. Szóval van azért még meló, és akkor a plató meg a daru sehol sincs.













Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #28 Dátum: 2018. Április 22. - 15:49:58 »
Szia Viktor!

Az ember esze meg áll.....  :o :o :o
Most is nagyot alkotsz!  ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #29 Dátum: 2018. Április 27. - 08:03:14 »
Nagy lesz az egyszer biztos.  :)

Elkezdtem a vezetékelést. Néha már én is elvesztem a fonalat, hogy mi hova megy. Végeláthatatlannak tűnik.

Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó