Szerző Téma: Tatra 813 építés  (Megtekintve 755 alkalommal)

Nem elérhető viktor58

• Padawan
Re:Tatra 813 építés
« Válasz #15 Dátum: 2018. Március 01. - 07:59:47 »
Ha minden jól megy, ma este már a földön megy!  :D

https://youtu.be/aL6Y6BxuKfA
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #16 Dátum: 2018. Március 02. - 14:54:33 »
Na végre, már közlekedni is lehet vele.  :D

https://youtu.be/ju_oXc9dlv8

https://youtu.be/0fYGx9FMXiI

https://youtu.be/LNo9gBp3GAQ

Jövő héten folytatom a fülkét.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #17 Dátum: 2018. Március 03. - 09:58:59 »
Na még pár kép a guruló alvázról. Idő közben arra a döntésre jutottam, hogy az áttételel változtatni fogok mert kicsit gyorsnak találom a gépet. Ehhez viszont nagyobb spur kereket kell beszereznem mert a legkisebb 16 fogú pinion már nem éri el a jelenlegi spurt, viszont ezt még be kell szereznem valahonnan. (még nem néztem meg de lehet hogy a Sakurám spurja jó lenne átmérőben és abból van pár itthon)
Rendeltem hozzá belső rugós gátlókat is, mert azért csak szebb lenne ha a spirálrugók nem látszanának, azokhoz viszont majd új konzolokat kell gyártanom mert kicsit hosszabbak a mostani Tamiya rugóstagoknál.
A pár méternyi tesztkör alatt egy két hibára is fény derült. A bal első féltengely valamilyen oknál fogva néha kiesik a helyéről, valószínűleg jobban ki kell hézagolni. Illetve az 1. és 2. tengelyt összekötő kormányrúd is szétesett párszor. Mondjuk erre számítottam mert ez csak ideiglenes megoldás.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F132152895028

Már megvettem a fülkéhez a festéket is, katonai zöld lesz. RAL6009

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #18 Dátum: 2018. Március 15. - 19:48:40 »
Sziasztok!

Sokat haladtam a fülke kidolgozásával:

Nem elérhető BK_Attis

• Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
« Válasz #19 Dátum: 2018. Március 15. - 21:13:51 »
Szia Viktor!

Ez nagyon tetszik! ;)
Ott van nagyon!  :o :o :o
Gratulálok! :) :) :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #20 Dátum: 2018. Március 24. - 13:48:40 »
Halihó!  :D

Köszönöm szépen Attila!

Sokat haladtam az utóbbi napokban a Tatraval. A fülke és a mögötte lévő tárolódobozok is festésre készen vannak illetve elkészült a kémény is.
Sikerült tökéletesítenem a füstmodult is aminek kazánja a Heng long füstmodulból készült csak a cekaszt és a kanócot lecseréltem. A cekasz hajszárítóból származik, a hosszát csak többszöri kísérletezésekkel sikerült belőni. A kanóc még sajnos nem az igazi mert ha huzamosabb ideig üzemel akkor elég. Ide valami hőálló anyag kell majd.

Videjóóó:
https://www.youtube.com/embed/H0m9K56Mknk?rel=0

Megérkeztek az új, véknyabb belső rúgós rúgóstagok is, ezeket még a a helyükre kell faragnom.

Folyt. köv.

Nem elérhető BK_Attis

• Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
    • Flying Angel
« Válasz #21 Dátum: 2018. Március 25. - 10:48:36 »
Szia Viktor!

Meglátszik milyen leleményes RC modellező vagy! ;)
Nem semmi!  :o :o :o
Májusban láthatjuk majd üzem közben is?  ??? ??? ???
0670/325-6476

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #22 Dátum: 2018. Március 27. - 15:34:57 »
Májusban láthatjuk majd üzem közben is?  ??? ??? ???

Ha addigra eljutok vele egy olyan szintre, hogy bemutatható legyen akkor igen. A daru nem valószínű hogy készen lesz addigra.

Nem elérhető BK_Attis

• Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
    • Flying Angel
« Válasz #23 Dátum: 2018. Március 27. - 21:41:23 »
OK! :)
0670/325-6476

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #24 Dátum: 2018. Március 29. - 21:48:57 »
Kicsit lassabban tudok haladni mostanában. Itt a jó idő, a ház körül is akad tennivaló bőven.

Üzemanyag tartály kezdemények. Természetesen ez is üreges hogy lehessen bele elektronikát rejteni.

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #25 Dátum: 2018. Április 14. - 09:40:48 »
Sziasztok!

Az utóbbi hetekben is sokat haladtam a Tátrával. Elkészültek az üzemanyag tartályok és azok tartó konzoljai, a fülkét gittelgettem csiszolgattam (és még fogom is mivel az első réteg alapozó mutatja meg a hibákat).
Próbaképpen beépítettem az új, belső rúgós gátlókat de azt kell hogy mondjam, nem vagyok seggre esve tőlük. Az a baj velük hogy túl lágy bennük a rúgó. Triál autóba jó lenne de ide nem mert nagyobb a súly és nagyon beülnek. Egyelőre megy vissza ami volt, addig amíg nem találok jobb megoldást vagy erősebb rúgókat.
A fülke tetejét már színre fújtam. sajnos ebből a színből csak selyemfényűt találtam ezért kap majd egy réteg matt lakkot hátha jobb lesz kicsit.
Megérkezett a nagyobb (92T) spur is (87T helyett) de még mindig nem vagyok elégedett a sebességgel. Még mindig gyors, ezért rendeltem egy 80 körös motort bele. Remélem ezzel már jó lesz. Mire megjön szerintem menetkészre össze tudom rakni majd akkor csinálok videót menet közben is.
Elkészült a füst - hang modul végleges verziója is. A pamut kanócot azbesztzsinórra cseréltem, ez már nem ég el és kiválóan működik.

Videjó:
https://www.youtube.com/watch?v=tkUiObioSBU

Képek:

Itt a szélvédő csak próba képpen lett odabiggyesztve, nem ez lesz a végleges.

Folyt. köv.

Nem elérhető BK_Attis

• Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
    • Flying Angel
« Válasz #26 Dátum: 2018. Április 14. - 21:55:17 »
Szia Viktor!

Röviden. Gratulálunk! :) :) :)
0670/325-6476