Szerző Téma: MMSz Közgyűlés  (Megtekintve 1029 alkalommal)

Nem elérhető Öreg kezdő

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 222
MMSz Közgyűlés
« Dátum: 2018. Február 28. - 09:42:53 »

     2018 .02 24-én volt  az MMSz 2017-es évadzáró közgyűlése. Sajnos nem tudtam elmenni, klubunkból senki sem vett részt.Ki tud valami érdemlegeset az elhangzottakról a
     a szokásos beszámolói témánkon túl ? Biztos vagyok benne hogy sokunkat érdekelne !

Elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19536
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #1 Dátum: 2018. Február 28. - 20:56:18 »
Szia Palibácsi!

A Kazincbarcikai egyesület tagjai voltak!
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #2 Dátum: 2018. Március 01. - 09:33:24 »
Kalanovics Zolival részt vettünk a közgyűlésen. Haza felé jövet is és azóta is beszéltünk a témáról. Ezért merem többesszámban írni, hogy van előre lépés az ügyeinkben. Az új vezetés természetesen varázsütésre nem tudta megoldani az összes problémánkat, de vannak pozitív változások. Érdemes lesz figyelni az MMSZ tevékenységét és előnyős lesz szerintem az MMSZ tagság. Leírom hamarosan részletesebben is, de most telefonon ez egy kicsit nehézkes.
🙂
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető Öreg kezdő

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 222
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #3 Dátum: 2018. Március 03. - 10:11:16 »

  Ahoj BK Attis!

   Bocsi de Gyuri bácsi vagyok!

    Üdv.: Öreg .....

Nem elérhető Öreg kezdő

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 222
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #4 Dátum: 2018. Március 03. - 10:20:48 »

     Ahoj Armonmiki!

     Tavaly óta megint változott a vezetés? Furcsa! De kíváncsi vagyok a kedvező változásokra. Annyit már tudok hogy nem lesz MMSz plasztikkártya.Biztosítási igazolás hogy lesz?

    Üdv.: Öreg .....

Elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19536
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #5 Dátum: 2018. Március 03. - 13:01:48 »

  Ahoj BK Attis!

   Bocsi de Gyuri bácsi vagyok!

    Üdv.: Öreg .....

Elnézést Gyuribá, tudom... :)
Csak Palibácsi járt az eszembe!  :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1084
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #6 Dátum: 2018. Március 04. - 20:18:34 »
Szia Gyuri Bácsi!

Egyenlőre nem tudni, hogy lesz.
Az a helyzet, hogy  most folynak tárgyalások az új biztosítóval.
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1084
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #7 Dátum: 2018. Március 04. - 21:16:42 »
A jelenlegi biztosítás csak rendezvényre érvényes, azaz az MMSZ rendezvényre.
Tulajdonképpen a rendezvény van biztosítva nem Te.
Minden MMSZ tagsággal rendelkező Egyesület a rendezvényét fel tudja vinni az MMSZ rendezvényei közé a
honlapon, de a rendezvényre kell a légtérhasználati engedély, hogy legyen rá biztosítás.

A új biztosítás tervezet úgy néz ki, hogy az MMSZ köt egy biztosítást a biztosítóval, ami a tagságod révén
Rád is vonatkozik. Úgy néz ki, hogy erről papíralapú igazolásod nem lesz, erről nem volt szó, lehet, hogy
a tagnyilvántartói oldalról mindenki kinyomtathatja magának.
Úgy néz ki, hogy ez a biztosítás a hobby  modellezőknek is jól lesz,  akik egyesületi tagok, mert a helyi
egyesületeknek, kell egy ún. beírókönyvet vezetniük a repülésekről. Amely esemény  be van írva a könyvbe az
biztosítva van, mint versenyre való felkészülés. Az új biztosítás 25 kg-ig adja a biztosítást.
Ez majd kiforrja magát, ha meg lesz a biztosítási szerződés.
Azt is mondta egy bennfentes, hogy vannak olyan tervek is, hogy mindenkinek vizsgázni kell és azzal
név szerint köt biztosítást a bíztosító.
Ezek csak tervek, nem tudni hogyan alakul majd!

Jelenleg a versenyekre nem kell bemutatni a biztosítást, mivel a rendezvény van biztosítva, a tagságodat
a rendező ellenőrizni tudja az MMSZ rendszerben és ebben a rendszerben lehet nevezni a versenyekre is.

A rendőrség egyenlőre nem fogja tőled kérni, mert sem tudják mi a helyzet, ha tudják, annak ellenőrzésére
nincs ember.
Akkor fognak vizsgálódni, ha valami balesetet csinálsz, vagy, ha feljelent valaki.
Ha nincs légtérhasználati engedélyed az eljárást nem a rendőrség folytatja le, hanem az erre illetékes hatóság,
akik eddig még modellezőt nem büntettek meg. Ellenőrzésre nekik sincs emberük, csak a megkapott
iratok alapján indítanak eljárást. Ha nem csinálsz gigszert, akkor nem valószínű, hogy bajod lesz belőle.
Kinn a határban, messze a lakott területtől nem lehet problémád, csak a terület tulajdonosával, vele le kell
beszélni előre és nem lehet probléma.
Ha felelősségteljesen, körültekintően modellezel nem lehet bajod.

A jelenlegi hatályos jogszabályok szerint, aki repülni akar annak eseti légtérhasználati engedélyre van szüksége,
amit a repülés megkezdése előtt fél órával telefonon aktiválni kell a Hungarokontrolnál, majd a repülés befejezése
után deaktiválni kell azt.

Figyelem, a jelenlegi szabályok alapján nincs 250g-os súlyhatár mivel az csak a módosítási tervezetben volt benne, ami
nem lépett ezidáig hatályba és valószínű, hogy nem is fog.
Nem minősül pilóta nélküli légijárműnek a papírrepülő és a magasan szálló focilabda, valamint
a körrepülő, addig, amíg a dróton van,
Tehát a boltban a gyereknek vásárolt drónra is kell légtérhasználati engedély!

A hatályos jogszabály azt mondja, hogy eseti légteret kell igényelni " olyan eszközök légtérbe juttatására, amely tömegüknél, kisugárzott energiájuknál és egyéb tulajdonságaiknál fogva a légiközlekedés biztonságára vagy az élet- és vagyonbiztonságra veszélyt jelenthetnek."

A légtér.hu oldalon nézzetek szét, találtok térképeket és az ottani telefonszámon elérhető hölgy, Török Ágnes szívesen
segít az igénylésben. A légtérigénylés egyesületeknek ingyenes, magánszemélyeknek 3000Ft/ alkalom.

Az Európai Unió egységesen akarja szabályozni a pilóta nélküli légijárművek üzemeltetését. A tervezet most érkezett meg
az MMSZ-hez, ami első ránézésre kedvező a modellezőkre, lehet, hogy egyszerűbb lesz nekünk, azt mondták, hogy
talán nem kell légtérhasználati engedély, de  mire az hatályba lép az két év, tehát 2020-ig a jelenlegi helyzet marad.

Ha újabb információ merül fel tudatom veletek.
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #8 Dátum: 2018. Március 07. - 12:24:43 »
Zoli! Ez  szuper összefoglalás volt, az elhangzottakból minden lényeges benne van.
 :)



"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:MMSz Közgyűlés
« Válasz #9 Dátum: 2018. Március 07. - 13:05:45 »
Közben ami nekem eszembe jutott. Hársfalvi Pali azt mondta ha jól értettem, hogy a régi MMSZ biztosításhoz képest lényeges különbség, hogy az újban bele van írva, hogy "versenyek, bemutatók, versenyre való felkészülés" és az is pontosítva lett, hogy nem csak az MMSZ alkalmazottja által rendezett eseményekre szól.
Épp most néztem az MMSZ honlapon. Két napja zárultak le a tárgyalások a biztosítókkal és hamarosan kiderülnek az új feltételek pontosan.

Itt megjegyezném még azt is. Egy telefonbeszélgetésben nekem azt mondta Pali, hogy nem szeretné, ha az MMSZ a tagság részére csak a biztosítást nyújtaná. Szeretnék az új vezetéssel olyanná tenni az MMSZ-t, ami a tagjainak a tevékenységéhez a biztosításon és érdekképviseleten kívül nagy rendezvényekkel és érdekes programokkal tud értékes lenni. Szeretnének jobban nyitni a hobbizók és kezdők felé. Többet adni a vidéki szervezeteknek és jobban együttműködni velük.

Régebben mi is voltunk olyan MMSZ rendezvényen, amire több ezer látogató jött el. Az ott látott eseményeket ma is szép emlékként őrizzük. Tanulságos két napos kirándulás volt. Barcikáról mi akkor vagy 6 fővel voltunk a Mátyásföldi repülőtéren. Veres Zoltán műrepülésével indult a program és az antiktól a jet modellekig minden féle látványos bemutató volt.
A mi helyi rendezvényeink is nagyon szuper programok szoktak lenni, de egy nagyobb közös országos rendezvényre még több szereplőt lehet meghívni és ennek a nagyobb költségeit egy országos szervezet jobban elő tudja teremteni.
Szerintem érdemes keresni a kapcsolatot az MMSZ-el.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804