Szerző Téma: Tapasztaltabbak segítsége!  (Megtekintve 4971 alkalommal)

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Tapasztaltabbak segítsége!
« Dátum: 2010. Február 13. - 18:27:31 »
Sziasztok!

Ne haragudjatok ha bárkit is megsértenék az irományommal de nem sértésnek szánom!
Csak észre vétel.
Nagyon sokat böngészem a fórumot mivel még csak most kezdem, kezdtem a modellezést.
Nekem mostanában az tűnt fel, hogy a régi rutinos modellezők nagyon keveset, vagy egyáltalán nem írogatnak még kérdésekre sem.
Olyan mint ha nem is érdekelné a rutinos régi Modellezőt a fórumot látogató most elkezdő, kezdő vagy haladó modellezők.
Tudom, kérdés nélkül nincs válasz!
De ha valaki még kérdezni sem tud mert nem ért semmit még a modellezéshez?
Vannak gyerekek akik nem mernek kérdezni vagy felnőttek akik már szégyelnek kérdezni.
Azt is látom hogy BK_Attis megpróbál sok mindenbe bele kapni, de mivel ő sem érthet mindenhez így neki is elkel a segítség a fórumon.
Mivel én is szeretek Modellezni és még Borsodi is vagyok így ezt a fórumot magaménak is érzem!
Ti nem így vagytok ezzel?
Azok, akik máshol laknak de regisztráltak azok azért regisztráltak mert szeretnek Modellezni van köztük sok kezdő, de biztos van rutinos róka is.
Minél többen vannak annál jobb a fórum, annál több az info és a tudás mennyiség!

Köszönettel: Tettike

Ui.: Elnézést utólag is mindenkitől aki sértő dolgokat vél felfedezni az irományomban!

 
Az ég a bátraké!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19538
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 14. - 09:22:33 »
Privát dolgokat nem azért mond az ember valakinek, hogy utána témát nyisson belőle.  :-X
A leírtakban van igazad is meg nem is.  ::)
De én nem boncolgatnám.  :-[
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető tocsahifi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 192
    • pioneermiskolc
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 14. - 09:36:54 »
Az a nagy baj hogy az ember hiába kezd okosakat mondani, azt mások okoskodásnak veszik.
Mert ugyibár nem mind1 hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik!!!!
Senki sem szól bele igazán más dolgába,mert ha a fejedbe te eldöntöttél vmit, az 1 bomba sem robbantja ki a kis fejéből az embernek. Tehát marad a bölcs hallgatás!!!!
MINDENKI CSAK A SAJÁT KÁRÁN AKAR TANULNI!

pittyu

  • Vendég
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 14. - 10:23:20 »
Szia. A modellezés szép dolog, de feltétlenül kell a műveléséhez kézügyesség- kreativitás-egykis szép érzés (ez bennem nincs )A másik véglet amikor van sok pénz- és épülnek a gyönyörű ARF gépek.Az iskolában megtanultunk olvasni , mert bizony sok ökölszabály van amit így neten nem fog senki leírni. PL :EWD- motor le és oldal elhuzatás-felületek arányai. De mi a kérdés amire nem kaptál választ ?
Én KB: 4-5 éve modellezek , tehát nem vagyok túl tapasztalt "öreg róka " de ha nincs konkrét kérdés , nem ülök a gépelé leírni az életemet. ;)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19538
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 14. - 12:37:58 »
Én azt mondom, nem kerül semmivel se több plusz munkába senkinek ha építés közben munka fázisonként csinál egy fotót!
Heti egy két alkalommal meg feltölti a fórumra és ír hozzá három sort.
Így már tanultak is tőle a kezdők!
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 04. - 13:58:18 »
Sziasztok!

Ne haragudjatok ha bárkit is megsértenék az irományommal de nem sértésnek szánom!
Csak észre vétel.
Nagyon sokat böngészem a fórumot mivel még csak most kezdem, kezdtem a modellezést.
Nekem mostanában az tűnt fel, hogy a régi rutinos modellezők nagyon keveset, vagy egyáltalán nem írogatnak még kérdésekre sem.
Olyan mint ha nem is érdekelné a rutinos régi Modellezőt a fórumot látogató most elkezdő, kezdő vagy haladó modellezők.
Tudom, kérdés nélkül nincs válasz!
De ha valaki még kérdezni sem tud mert nem ért semmit még a modellezéshez?
Vannak gyerekek akik nem mernek kérdezni vagy felnőttek akik már szégyelnek kérdezni.
Azt is látom hogy BK_Attis megpróbál sok mindenbe bele kapni, de mivel ő sem érthet mindenhez így neki is elkel a segítség a fórumon.
Mivel én is szeretek Modellezni és még Borsodi is vagyok így ezt a fórumot magaménak is érzem!
Ti nem így vagytok ezzel?
Azok, akik máshol laknak de regisztráltak azok azért regisztráltak mert szeretnek Modellezni van köztük sok kezdő, de biztos van rutinos róka is.
Minél többen vannak annál jobb a fórum, annál több az info és a tudás mennyiség!

Köszönettel: Tettike

Ui.: Elnézést utólag is mindenkitől aki sértő dolgokat vél felfedezni az irományomban!

 

A feltett kérdés eléggé bonyolult, megpróbálok válaszolni.

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 04. - 14:16:48 »
1.Tehát vannak kezdök és vannak vén rókák (ök is kezdöként kezdték)
2. Van kezdö aki minden ötletet felhasználva szeretne tanulni.
3. Van aki a gyakorlatból és a jó tanácsokból tanul.
4. Van aki a forumban hüségesen olvas és egy pár hónap mulva magabiztosan ossza az észt.
5. Van tapsztalt modellezö aki nagyon szivesen segitene a kezdöknek de nem akar vitatkozni a 4es pontban levökkel.
Minden forumon tapasztalható hogy egy kezdö feltesz egy kérdést amire egy tapasztalt próbál válaszolni .
Hamarosan megjelenik 1-2 elméleti modellezö (nem ugy kell értelmezni hogy tisztában van a repülés elméletével) hanen csupán a netten öszeolvasott anyagra baziroz és kezdi elvitatni a dolgokat.
Vita vitát szül, következik a sértegetés és néha anyázás aminek a logikus következménye a segitökészség csökkenése.
Azok az emberek akik egy életet modelleztek át sikerekkel és kudarcokkal nem anyira toleránsak hogy kitegyék magukat sértegetéseknek csupán a modellezés imádata miatt.

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 04. - 14:25:47 »
Mint látom ez egy nemrég indult forum, aránylag kis létszámmal.
Jó lenne egy bemutatkozó topik, névvel, korral,cimmel, modellezö multal esetleg képekkel.
Igy megszünne a forum anonimitása, egyformán és embernek (igen, EMBERNEK)néznénk egymást, nem csupán egy nick ami semmit sem mond.
Ha a tagság 80-90 százaléka bemutatkozik akkor kialakul egy intim baráti kör ami majd minösiti a forumot.

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 05. - 12:53:55 »
Péter, nagyon szépen köszönöm a leírtakat!  ;)

Tettike
Az ég a bátraké!

compcenter

  • Vendég
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 25. - 06:36:55 »
Én azt mondom, nem kerül semmivel se több plusz munkába senkinek ha építés közben munka fázisonként csinál egy fotót!
Heti egy két alkalommal meg feltölti a fórumra és ír hozzá három sort.
Így már tanultak is tőle a kezdők!

Nem elérhető Blériot

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 195
  • Kamikaze
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #10 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 21:49:38 »

Szerintem nagyon jó a fórum. Én személy szerint - habár nem régen vagyok fenn - azt tapasztalom, hogy az "öreg" rókák szívesen segítenek. A kezdőknek jól esik a dicséret, és nem szabad megsértődniük a kritikán.

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1068
  • Lakhely:Kengyel
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #11 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 09:48:23 »
Sziasztok!
Sajnos még nem régen használom a fórumot, de azóta amikor csak lehet itt vagyok. Teljesen megvagyok elégedve a rutinosabb modellezők hozzá állásával, és segítőkészségével. Örülök hogy tagja lehetek ennek a csapatnak.
ui: Köszönöm az eddigi segítségeteket!
Üdv:Vadász
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #12 Dátum: 2012. Január 01. - 11:16:57 »
Sziasztok.

Én is csak jót tudnék eddig elmondani a tapasztalataimból.
A segítségadás-kérést értve.

Jó pár éve modellezek, a kezdő szintet elhagytam, úgy érzem.

Tőlem jóval tapasztaltabb "vénróka" kért segítséget egy forma műgyanta sokszorosításához.
És szinte megtiszteltetésnek éreztem, hogy elismerte a munkáNKAT (apám segítségét is beleértve)

Tehát ezen a fórumon működik oda vissza ez a segítség nyújtás, tényleg bárkire rámernék írni egy-két infóért.

Üdv: DreamsT
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19538
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #13 Dátum: 2023. Január 05. - 17:13:30 »
Sziasztok!

Ez az írás már elég rég született de, még még most is időszerű!  ;) Sajnos.  :'( :'( :'(
Nagyon sok szponzort vesztettünk már el ezért is.  :-\ Természetesen ezek a szponzorok adták nagyon sok RC modellezőnek az ajándékot amit nálunk nyert.  ;)
De, sajnos egyre kevesebb a szponzor és az nyeremény is.  :-[
Azt is tartsátok szem előtt, amit itt a Borsodi RC Modell Fórumon írsz, publikálsz azt mindig megtalálod mert vissza kereshető!  :) Mivel azért még vannak kezdő RC modellezők, Én is arra kérlek benneteket szánjatok egy kis időt a fórumozásra, hogy ezekből az írásokból még sokan megtanulhassanak RC Modellezni!   :) :) :)

Tisztelettel köszönöm!

Üdv.: BK

Sziasztok!

Ne haragudjatok ha bárkit is megsértenék az irományommal de nem sértésnek szánom!
Csak észre vétel.
Nagyon sokat böngészem a fórumot mivel még csak most kezdem, kezdtem a modellezést.
Nekem mostanában az tűnt fel, hogy a régi rutinos modellezők nagyon keveset, vagy egyáltalán nem írogatnak még kérdésekre sem.
Olyan mint ha nem is érdekelné a rutinos régi Modellezőt a fórumot látogató most elkezdő, kezdő vagy haladó modellezők.
Tudom, kérdés nélkül nincs válasz!
De ha valaki még kérdezni sem tud mert nem ért semmit még a modellezéshez?
Vannak gyerekek akik nem mernek kérdezni vagy felnőttek akik már szégyelnek kérdezni.
Azt is látom hogy BK_Attis megpróbál sok mindenbe bele kapni, de mivel ő sem érthet mindenhez így neki is elkel a segítség a fórumon.
Mivel én is szeretek Modellezni és még Borsodi is vagyok így ezt a fórumot magaménak is érzem!
Ti nem így vagytok ezzel?
Azok, akik máshol laknak de regisztráltak azok azért regisztráltak mert szeretnek Modellezni van köztük sok kezdő, de biztos van rutinos róka is.
Minél többen vannak annál jobb a fórum, annál több az info és a tudás mennyiség!

Köszönettel: Tettike

Ui.: Elnézést utólag is mindenkitől aki sértő dolgokat vél felfedezni az irományomban!
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19538
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Tapasztaltabbak segítsége!
« Válasz #14 Dátum: 2023. Január 17. - 10:57:58 »
Sziasztok!

Akit még érdekel az RC modellezés gondolom látja mi történik.
Megkérek minden RC modellezést szerető fórum tagot segítsen életben tartani a fórumot!
Sajnálom, kezdek belefáradni, ennyi tellett tőlem....

Sziasztok!

Ez az írás már elég rég született de, még még most is időszerű!  ;) Sajnos.  :'( :'( :'(
Nagyon sok szponzort vesztettünk már el ezért is.  :-\ Természetesen ezek a szponzorok adták nagyon sok RC modellezőnek az ajándékot amit nálunk nyert.  ;)
De, sajnos egyre kevesebb a szponzor és az nyeremény is.  :-[
Azt is tartsátok szem előtt, amit itt a Borsodi RC Modell Fórumon írsz, publikálsz azt mindig megtalálod mert vissza kereshető!  :) Mivel azért még vannak kezdő RC modellezők, Én is arra kérlek benneteket szánjatok egy kis időt a fórumozásra, hogy ezekből az írásokból még sokan megtanulhassanak RC Modellezni!   :) :) :)

Tisztelettel köszönöm!

Üdv.: BK

Sziasztok!

Ne haragudjatok ha bárkit is megsértenék az irományommal de nem sértésnek szánom!
Csak észre vétel.
Nagyon sokat böngészem a fórumot mivel még csak most kezdem, kezdtem a modellezést.
Nekem mostanában az tűnt fel, hogy a régi rutinos modellezők nagyon keveset, vagy egyáltalán nem írogatnak még kérdésekre sem.
Olyan mint ha nem is érdekelné a rutinos régi Modellezőt a fórumot látogató most elkezdő, kezdő vagy haladó modellezők.
Tudom, kérdés nélkül nincs válasz!
De ha valaki még kérdezni sem tud mert nem ért semmit még a modellezéshez?
Vannak gyerekek akik nem mernek kérdezni vagy felnőttek akik már szégyelnek kérdezni.
Azt is látom hogy BK_Attis megpróbál sok mindenbe bele kapni, de mivel ő sem érthet mindenhez így neki is elkel a segítség a fórumon.
Mivel én is szeretek Modellezni és még Borsodi is vagyok így ezt a fórumot magaménak is érzem!
Ti nem így vagytok ezzel?
Azok, akik máshol laknak de regisztráltak azok azért regisztráltak mert szeretnek Modellezni van köztük sok kezdő, de biztos van rutinos róka is.
Minél többen vannak annál jobb a fórum, annál több az info és a tudás mennyiség!

Köszönettel: Tettike

Ui.: Elnézést utólag is mindenkitől aki sértő dolgokat vél felfedezni az irományomban!
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com