Szerző Téma: MK-17 diesel motor  (Megtekintve 20517 alkalommal)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #15 Dátum: 2010. Március 17. - 08:13:16 »
Már én is lerágtam a körmöm!  :o
Vajon megriadtak a motor hangjától?  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető altima

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 444
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #16 Dátum: 2010. Március 17. - 09:22:06 »
Ha jól emlékszem a Modell Hungáriában lehet hozzá üzemanyagot kapni.
Egy telefont szerintem megér!

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #17 Dátum: 2010. Március 17. - 10:08:58 »
Már én is lerágtam a körmöm!  :o
Vajon megriadtak a motor hangjától?  ::)
Jobb lerágni mint légcsavarral lekopogtatni :D

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #18 Dátum: 2010. Március 17. - 11:43:18 »
Nem adtuk fel, csak egyrészt nem is volt időm próbálkozni, meg gondoltam megvárom a jobb időt, mert lehet, hogy a garázsomban lévő 4-5 fokot sem szereti :D
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 12. - 17:29:03 »
Nem adtuk fel, csak egyrészt nem is volt időm próbálkozni, meg gondoltam megvárom a jobb időt, mert lehet, hogy a garázsomban lévő 4-5 fokot sem szereti :D
Na igen, az embereknek kevés az idejük és Április közepén is hideg lehet a garázsban, de azért? :-\ :P

abhajo

  • Vendég
Re:MK-17 diesel motor/inditás/
« Válasz #20 Dátum: 2010. Május 19. - 19:41:43 »
No a motorinditásához az adott tanácsok tökéletesen jók,egy tanács ami még nem hangzott el:

-az öngyulladásos motorba úgy célszerű inditás előtt "bespriccelni"hogy a dugót annyira felhajthuk,hogy lezárja a kipuffogó nyilást és igy csak a dugó oldalára kerül üzemanyag
ami bőven elég az inditáshoz,de nem keményedik le a motor, nem" üt vissza"

- ami már elhangzott de pontositanám,inditáskor célszerű a kompresszió csavart egy negyed -   félfordulattal visszaállitani és miután a porlasztó már nagyjából be van állitva ahogy elkezd robbanni-a kezet a kompresszió csavaron tartva-szoritsuk le azt addig mig egyenletes lessz a motor járása,ezután finomitsuk a porlasztó beállitást,amin tőbbnyire zárni kell.

FONTOS: ha a motorból kipuffogó olaj,fekete a kompresszió csavar nagyon le van szoritva.

Elnézést ha ismétlésekbe bocsájkoztam de igy kerek a dolog.

abhajo






Gorilla

  • Vendég
Re:MK-17 diesel motor/inditás/
« Válasz #21 Dátum: 2010. Május 19. - 21:48:49 »
No a motorinditásához az adott tanácsok tökéletesen jók,egy tanács ami még nem hangzott el:

-az öngyulladásos motorba úgy célszerű inditás előtt "bespriccelni"hogy a dugót annyira felhajthuk,hogy lezárja a kipuffogó nyilást és igy csak a dugó oldalára kerül üzemanyag
ami bőven elég az inditáshoz,de nem keményedik le a motor, nem" üt vissza"

- ami már elhangzott de pontositanám,inditáskor célszerű a kompresszió csavart egy negyed -   félfordulattal visszaállitani és miután a porlasztó már nagyjából be van állitva ahogy elkezd robbanni-a kezet a kompresszió csavaron tartva-szoritsuk le azt addig mig egyenletes lessz a motor járása,ezután finomitsuk a porlasztó beállitást,amin tőbbnyire zárni kell.

FONTOS: ha a motorból kipuffogó olaj,fekete a kompresszió csavar nagyon le van szoritva.

Elnézést ha ismétlésekbe bocsájkoztam de igy kerek a dolog.

abhajo
Tökéletesen igazad van, valóban nem irtuk le holott ismert dolog és nagyban elösegitti az inditást.

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #22 Dátum: 2010. Május 19. - 22:31:29 »
Ezt irta abhajo és tökéletesen igaza van"No a motorinditásához az adott tanácsok tökéletesen jók,egy tanács ami még nem hangzott el:

-az öngyulladásos motorba úgy célszerű inditás előtt "bespriccelni"hogy a dugót annyira felhajthuk,hogy lezárja a kipuffogó nyilást és igy csak a dugó oldalára kerül üzemanyag
ami bőven elég az inditáshoz,de nem keményedik le a motor, nem" üt vissza"

Amit nem irt le az hogy nem árt szájjal belefújni a kipuffogóba a becsepentés után, részben azért mert beviszi az üzemanyagot és föképp azért kifujjuk a felesleget (némileg optimális levegö/üzemanyag képzödik)
Na meg amit hiányolok az abhajó leirásából az,az hogy nem irta le azt hogy nem illik hangosan káromkodni akkor amikor a gyenge/lassú  ütés után a motor reakoppint a köröm legérzékenyebb pontjára. Jó inditás elött kezetmosni mert a koppintás után  akkor is bekapod  a szájadba ha sz....os.

abhajo

  • Vendég
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #23 Dátum: 2010. Május 20. - 16:27:10 »
"Jó inditás előtt kezet mosni ,mert a koppintás után akkor is bekapod a szájadba ha sz...ros."

Ez az egyik legjobb tanács amit valaha kaptam,csak az a baj,hogy egy kicsit elkésett .

De jó lett volna ha anno 1950-ben a fiksz kompresszióju 5 ccm.-s Micron inditása előtt ezt tudjuk.

Üdvözöl :

abhajo

abhajo

  • Vendég
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #24 Dátum: 2010. Május 20. - 16:38:49 »

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.huS
"Jó inditás előtt kezet mosni ,mert a koppintás után akkor is bekapod a szájadba ha sz...ros."

Ez az egyik legjobb tanács amit valaha kaptam,csak az a baj,hogy egy kicsit elkésett .

De jó lett volna ha anno 1950-ben a fiksz kompresszióju 5 ccm.-s Micron inditása előtt ezt tudjuk.

Üdvözöl :

abhajo

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 20. - 17:18:13 »
"Jó inditás előtt kezet mosni ,mert a koppintás után akkor is bekapod a szájadba ha sz...ros."

Ez az egyik legjobb tanács amit valaha kaptam,csak az a baj,hogy egy kicsit elkésett .

De jó lett volna ha anno 1950-ben a fiksz kompresszióju 5 ccm.-s Micron inditása előtt ezt tudjuk.

Üdvözöl :

abhajo

Miért, nagyot ütött?  ;D ;D ;D
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 20. - 20:20:58 »

Miért, nagyot ütött?     
 

abhajo

  • Vendég
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #27 Dátum: 2010. Május 20. - 20:32:23 »

Miért, nagyot ütött?     
 



Még annál is nagyobbat 32 cm.-s  :-[ :-[ :-[ diófa légcsavarral tőbbször egymás után is,másnap a vérhólyagos ujjunkra is.

abhajo

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 20. - 21:07:36 »
Jajjjjjj :'( Semmi, csupan eszembe jutottak a régi szép idök, néha az is elöfordult hogy nem volt véraláfutásos a körmöm. Hogy miért? Vagy nem lehetett étert kapni vagy A2 versenyre készülten, vagy a haveromat tanitottam  a motor inditására  :D :D

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MK-17 diesel motor
« Válasz #29 Dátum: 2010. Május 20. - 21:13:02 »

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.huS
"Jó inditás előtt kezet mosni ,mert a koppintás után akkor is bekapod a szájadba ha sz...ros."

Ez az egyik legjobb tanács amit valaha kaptam,csak az a baj,hogy egy kicsit elkésett .

De jó lett volna ha anno 1950-ben a fiksz kompresszióju 5 ccm.-s Micron inditása előtt ezt tudjuk.

Üdvözöl :

abhajo

Gyönyörü motor és ha a tiéd akkor piszokul irigyellek.