Szerző Téma: Repülőre FPV?  (Megtekintve 35070 alkalommal)

Nem elérhető

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #30 Dátum: 2010. Március 19. - 13:49:57 »
Azért kérdeztem altimát hogy hogy szuperál a cmos a gépén, mert a cmos eléggé hülyén viselkedik, ha rázkódás éri. ime 1 kis összehasonlítás amit az http://www.rcexplorer.se -ről szedtem


"I will try to summarize the pros and cons for the use in FPV of both these types:

CCD:
+ Better in low light situations
+ Low noise
+ More pixels/area
- Suffers from “smear”/“bleed” (Vertical lines when exposed to bright light)

CMOS:
+ Eatch pixel can have brightness/contrast correction
+ Less power consumption (up to a 100 times less!)
- Picture gets distorted with vibration (wobbly image)

Modern CMOS sensors has an advantage over the CCDs and that is that they can adjust the brightness/contrast of every pixel. This means that you can see both the ground and the sky correctly exposed at the same time! This is where the CCD struggles, on a sunny day you either see the ground correctly exposed or the sky but not the both at the same time.The CCD also suffers from “smear”/“bleeding” which means that when pointing the camera at a bright light, lines appear in the picture which can in turn lure the camera to underexpose the picture. Here is a picture of the phenomena. However the CCD has an advantage when it comes to handling vibration. On a CCD the picture simply gets a little blurry with small vibrations, where on the CMOS the picture gets “wobbly”. Here is a video of the phenomena. This can be a problem especially if you want to use a heli for FPV. On an airplane this should not be a problem if you have a properly balanced prop. If you want to read more about CMOS vs CCD this homepage is a good place to start"


ebből ugya kiderül, hogy a cmos nem annyira érzékeny a nagy kontrasztokra, ég és föld között, de hullámzó képe van, ha remeg a gép. az emberek többsége CCD-t használ, gondolom pont emiatt.

compcenter

  • Vendég
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 20. - 05:49:58 »
Én az Altima féle Cmost fogom használni, az lényegesen olcsóbb (1/3) és kezdésnek (netán törésnek) ez is tökéletes. Van elég drága cucc így is benne, nem kell egyből a legdrágább cuccal tanulni.


Pé-nél a törés kizárva

Pisti tudod találkoztál vele ???

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #32 Dátum: 2010. Március 20. - 08:12:13 »
Lehet, nem tudom...  ::)

Nem elérhető

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #33 Dátum: 2010. Március 20. - 10:07:04 »
Lehet, nem tudom...  ::)

Amikor hengereztünk, akkor mentek ki hozzátok. Kék Corolla.

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #34 Dátum: 2010. Március 20. - 16:18:00 »
Docsi, ha nem emlékszek mindenkire (név és arcmemóriám 0)! :-[

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #35 Dátum: 2010. Március 20. - 19:13:46 »
Csinált már valaki egy költség kalkulációt, mennyibe kerül egy komplett FPV rendszer?
Mondjuk a legolcsóbb, de nem a leggagyibb.
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #36 Dátum: 2010. Március 20. - 19:16:36 »
Jobb ha nem... bár mint inden, ez is relatív...  ;)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #37 Dátum: 2010. Március 20. - 19:20:23 »
Igazából csak azért kérdezem, mert volt aki már horrorisztikus árakkal vagdalkozott.
Gondolom, azért van megfizethető szett is?
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető altima

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 444
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #38 Dátum: 2010. Március 20. - 23:32:28 »
Igazából csak azért kérdezem, mert volt aki már horrorisztikus árakkal vagdalkozott.
Gondolom, azért van megfizethető szett is?

Normális videó adó-vevő szett 100$
kamera : 65$-tól
A szemüveg a kutya drága de azt kreatívan lehet "pótolni" 5" v 7" monitorral így az is kb, 10-20 ezerből kijön.
Tehát a minimum projekt szerintem 50 körül meglehet.
És akkor meg lehet spékelni OSD-vel (min120$)   head tracking (min90$)..............

nem olcsó buli sajna de szerintem ennek is rohamosan csökkenni fog az ára.

Nem elérhető

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #39 Dátum: 2010. Március 21. - 00:11:35 »
OSD nem árt a cucchoz, mert különben semmit nem tudsz a gépről. persze nem kötelező, de ha meszebbre mész vele akkor megkímélheted a géped.

ez az OSD kicsit kevezőbb árú, 46 dollárért is van + 3$ pk. 120 dollárból már GPS modul és összfogyasztás márő is van benne ami segít hogy tudd mikor kell indulni haza.
http://www.flytron.com/2-fpv-equipments


Monitorra lehet olyant is, hogy veszel az e-bayen vagy vaterán olyan használt, rossz kamerát, aminek még a régi feketefehér CRT keresője van. az ugyanis ugyan úgy kompozit jelet vár mint a vevő ad. csak rászereled egy régi szemüveg keretre és kész is a pilóta HUD  :) ez némi bütykölést igényel,de ki lehet hozni 20 dollárgól.
Vannak ötleteim, mi?  :)

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #40 Dátum: 2010. Március 21. - 07:54:10 »
És itt egy "közismert" megoldás olcsóbb szemüvegre:

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,65533.msg819909.html#msg819909


TIMERSION megoldás...

Nem elérhető

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #41 Dátum: 2010. Március 25. - 13:43:55 »
1.2G-s rendszer esetén, a vevő oldalon 8dbi patch antennával kell a gépre rálátás? fák házak mennyire árnyékolják be?

Nem elérhető altima

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 444
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #42 Dátum: 2010. Március 28. - 21:31:55 »
1.2G-s rendszer esetén, a vevő oldalon 8dbi patch antennával kell a gépre rálátás? fák házak mennyire árnyékolják be?
Rontják a vételt, de működik. Persze nagy távolságra nem próbáltam. (Édesapáméknál a házban garázson keresztül az utcára mentem ki, az adó hamarabb feladta mint a videó)

Nem elérhető

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #43 Dátum: 2010. Március 29. - 21:49:58 »
az adó hamarabb feladta mint a videó

:) magyarul legalább látom hogy zuhanok le és hova. Tényleg, egy full range vevő hatótávolsága mekkora egyáltalán? A full range minden esetben ugyanakkora hatótávot jelent? Pl a 6200 és a 6250es vevő között van hatótáv különbség? Láttam már olyat is hogy az rc adó antennáját cserélték le patch-re.

Nem elérhető

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Repülőre FPV?
« Válasz #44 Dátum: 2010. Április 08. - 21:58:38 »


Szeretnék építeni magamnak egy videó fél-szemüveg féleséget egy videókamera keresőjéból. 1 cimbim említette, hogy a régi CRT keresők kompozit jelet várnak el, így könnyű pici kamerákra kötni. Beszeretem egy ilyet.




A vezérlő IC-je ez:
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/rohm/ba7149f.pdf

A tudásom addig futotta, hogy kimértem, hogy a 4eres szalagkábele egyike a +5V másika test és megtaláltam a videó bemenő jelet is. A 4.ik vezetéket nem tudtam beazonosítani (egy smd led-re vezet)
Bekötöttem. A tápfeszt egy 3cellás lipóról egy LM317es kapcsolás segítségével oldottam meg (nem végleges, mert fűt mint állat. valami kapcsolóüzemű cucc jobb volna) A videó jelet egy dvd lejátszó szolgáltatta. A kép megvan, csak zajos és fut! Mi lehet a gond? Ért hozzá valaki? HC?