Rc modell repülőgépek > Motoros repülés

Házilag üzemanyag?

(1/14) > >>

BK_Attis:
Sziasztok!

Mivel a környezetemben is megszaporodtak a robbanós gépek így hát hamar felmerült a kérdés.  :o
Mivel lehet helyettesíteni a majdnem méreg drága gyári üzemanyagot?  ???

dzsémsz kolléga elmondása szerin, a régi MHSZ-es időkben ezt használták:

- 95%-os denaturáltszesz
- 15-20 % ricinusolaj

Erről kinek mi a véleménye?  ??? ??? ???

:
Nagyon nem értek hozzá, nem is tudom minek pofázok bele, de én úgy tudom, hogy a gyár méregdrága üzemagyag azért méregdrága, mert ricinusolaj helyett szintetikus olaj van benne. A ricinus olaj ugyanis nagyon korrodálja a motor belsejét, ha bennemarad. Márpedig bennemarad. Nitró nélkül meg az alkohol maga nagyon kis hatásfoku üzemanyagot eredményez.

altima:

--- Idézetet írta: BK_Attis - 2010. Április 02. - 08:29:21 ---Sziasztok!

Mivel a környezetemben is megszaporodtak a robbanós gépek így hát hamar felmerült a kérdés.  :o
Mivel lehet helyettesíteni a majdnem méreg drága gyári üzemanyagot?  ???

dzsémsz kolléga elmondása szerin, a régi MHSZ-es időkben ezt használták:

- 95%-os denaturáltszesz
- 15-20 % ricinusolaj

Erről kinek mi a véleménye?  ??? ??? ???

--- Idézet vége ---

Elméletileg jó, de.....

A ricinus sajna szeret "kocsonyásodni" így ezt hidegben nem nagyon lehet használni (bár most már reméljük egy darabig ez nem lesz gond)
A ricinus ha beszárad a motorodba akkor lesznek kellemetlen óráid amíg ezt kitakarítod.
Ha repülés után afterrun olajat használsz akkor ..... na itt jön a matek.
Szóval érdemes 10% szintetikus olajat és 5% ricinust használni.
A denszesz könnyebben beszerezhető, állítólag alkalmas (nincs tapasztalatom)
Ha szépen összeadod a hozzávalókat akkor sajna kiderül, hogy a 0%-os illetve 1% gyári üzemanyag nem is olyan drága, és érdemes elgondolkodni szabad-e otthon kutyulni?

altima:

2009-06-12-án számoltam az akkori árakon, szerintem nem lehet azóta nagyságrendi változás!


--- Idézet ---Sziasztok!

Érdemes kockáztatni a motort, és pancsolni az üzemanyagot?
1% nitro tartalmú üzemanyagot literét modellboltból be lehet szerezni 900-1000ft-ért!
Ha te kevered:
10% szintetikus olajat 1dl 598Ft
5% százalék ricinust 0,5dl 115Ft
1% Nitrometán        0,1dl  71Ft
ez 784Ft -ra jön ki
Azaz 8,4 dl metanolra vagy bármire marad (900 Ft-hoz viszonyítva) 216Ft-od ez 257 Ft-os literár. Ha ez alatt tudsz szerezni akkor van megtakarítás.
Bioetenol literje 190Ft azaz kb 160 forintnyi kell egy liter üzemanyaghoz megtakarítás 56Ft/liter. A kanna árát most nem számolom (mert az lenne a válasz hogy az nem is kell.)
100 liter elfüstölése után megtakarítottál 5600 forintot azaz kicsivel többet mint egy kanna (5liter) üzemanyagot!
Mennyibe is került a motorod?
Megéri?
--- Idézet vége ---

BK_Attis:
Én elhiszem amit leírtál altima!  ;)
Csak azt nem hiszem, hogy nincs valamilyen más alternatíva.  ::)

Vagy amit most hallottam.  85% methanol
                                           15% ricinus

A motornak kell minden repülés után valamilyen tisztítóolajat 3 cseppet cseppenteni, és kipucolja a ricinus utáni salakot.  :-[

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése