Szerző Téma: Házilag üzemanyag?  (Megtekintve 17175 alkalommal)

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #15 Dátum: 2010. Április 02. - 22:30:52 »
Péter azt irta nekem,hogy 2 vagy 2.5deci olajhoz 8deci denszeszt keverjek,holnap kipróbálom,majd jelentkezem. :)

Azt mondják a denszeszt nem ajánlják!  ::)
Én sem ajánlom az etilalkoholt mert gyengébb és kétes a viztartalma is de egy tény, az hogy a motornak semmi baja sem lessz töle. Ha valaki más véleményen van kérem irja le hogy miért és mi törtenik a motorral.  Lehetöleg tudományosan vagy saját tapasztalattal alátámasztva. (semmikép sem az hogy valaki mondta, meg azt hiszem, egyesek szerint, az is lehet hogy kitudja és hasonló mitoszok)
Volt idö amikor a modell szaküzletröl csak nyugati prospektusokban olvastunk, metilt verseny célra épp csak minimális menyiségben sikerült  beszerezni feketén külömbözö laboratoriumikból de repültönk és sok száz liter ipari etilaltoholt repültünk el motor hibásodás nélkül.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #16 Dátum: 2010. Április 03. - 11:48:31 »
Péter azt irta nekem,hogy 2 vagy 2.5deci olajhoz 8deci denszeszt keverjek,holnap kipróbálom,majd jelentkezem. :)

Azt mondják a denszeszt nem ajánlják!  ::)
Én sem ajánlom az etilalkoholt mert gyengébb és kétes a viztartalma is de egy tény, az hogy a motornak semmi baja sem lessz töle. Ha valaki más véleményen van kérem irja le hogy miért és mi törtenik a motorral.  Lehetöleg tudományosan vagy saját tapasztalattal alátámasztva. (semmikép sem az hogy valaki mondta, meg azt hiszem, egyesek szerint, az is lehet hogy kitudja és hasonló mitoszok)
Volt idö amikor a modell szaküzletröl csak nyugati prospektusokban olvastunk, metilt verseny célra épp csak minimális menyiségben sikerült  beszerezni feketén külömbözö laboratoriumikból de repültönk és sok száz liter ipari etilaltoholt repültünk el motor hibásodás nélkül.

Péter, akkor szerinted a metil, etil és metanolok jók modell üzemanyagba!
Mi akkor a megfelelő keverési arány?
Hogy érjük el a motor megfelelően üzemeljen az általunk kevert ü.a-gal?
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #17 Dátum: 2010. Április 03. - 16:15:43 »
a WD40-et felejsétek el!!!! Hosszú topikokat olvastam végig a múltkor és hát senki nem ajánlotta. Az nem egy konzerváló olaj, hanem pont az ellenkezője. Főleg hogy nem is olcsóbb mint az afterrun.

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 03. - 19:20:47 »
A keverési arány azonos a metil és az etil esetében. Elméletileg a telyesitményt lehetne némileg fokozni az olaj csökkentésével de szerintem felesleges rongálni a motort. A nitro hozzáadása ugyanazt az eredményt hozza mint mindkét esetben. Egyesek itt esküsznek arra hogy 10-20% E85 hozzáadása az üzemanyaghoz jó hatással van a teljesitményre (nem próbáltam, nem tudom de egy próbát mindenképp megérne)
Lehet hogy valamikor kipróbálom a következö löttyöt: 9% ricinus-9% szintetikus - 10% E85 és 74% alkohollal.
Pé véleményével teljesen egyetértek, valóban nem konzerváló olaj. Én közönséges motorolajat szoktam keverni  (szemre) kib. 60% benzinnel és ezzel bespriccelek és starterrel átforgatom. Az összel a motrokat begyujtottam ezzel a löttyel és járattam 10-20 másadpercig, garantáltan átmosott minden alkatrészt és maradt egy olajfilm a felületeken.

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 04. - 21:02:30 »

Lehet hogy valamikor kipróbálom a következö löttyöt: 9% ricinus-9% szintetikus - 10% E85 és 74% alkohollal.


Akkor most melyik a tuti?  :o
Az ég a bátraké!

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #20 Dátum: 2010. Április 05. - 02:32:38 »
Nincs tuti, ha a motor nem melegszik túl és nem ad kopogó hangot(megfelelö höértékü gyertyával kompenzálható) akkor minden üzemanyaggal lehet repülni, természetesen a kenéshez szükséges olaj menyiséget nem szabad kisporolni..
Az ideális a metil de  az etilalkohol is tökéletesen megfelel sportrepülésre ha nincs túl nagy igényünk és az akoho lvalóban nem tartalmaz több mint 4-5% vizet. (a metanol sem biztos hogy kevesebb vizet tartalmaz)
Tehát az az alkohol amely az olaj bekeverése után (pár óra elteltével a keverés után) opál és nem tökéletesen átlátszó túl sok vizet tartalmaz és nem megfelelö üzemanyagnak. Használható is lehet de nem üzembiztos, azonkivül nehezen indul a motor, tehát kerülendö mint üzemanyag.
Ha biztosan tudjuk hogy vegytiszta etanol de a túl nagy viztartalom miatt nem megfelelö üzemanyagnak akkor 50% viz- 2% karamelizált cukor és 1-2 % köménymag segitségével keverhetünk modellnemvezetö üzemanyagot. A 16 évesnél fiatalabbaknak javasolom a viz menyiség növelését, illetve az üzemanyag elixirjének a csökkentését.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #21 Dátum: 2010. Április 05. - 10:16:20 »
Ezeket a szereket honnét szerezhetjük be?  ???
A ricinus az rendben gyógyszertár, de a többit?   ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #22 Dátum: 2010. Április 05. - 17:52:07 »
Valami tipp?  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #23 Dátum: 2010. Április 06. - 08:36:26 »
Valami tipp?  ::)

Metanolt beleszerezni valahol?  ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #24 Dátum: 2010. Április 08. - 14:31:06 »
Valami tipp?  ::)

Metanolt beleszerezni valahol?  ???

Kevert már valaki valami tuti anyagot?  ??? ??? ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető altima

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 444
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #25 Dátum: 2010. Április 09. - 11:06:10 »
Valami tipp?  ::)

Metanolt beleszerezni valahol?  ???

Kevert már valaki valami tuti anyagot?  ??? ??? ???
Vodka narancs, VBK, ......

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #26 Dátum: 2010. Április 09. - 12:58:56 »
 :D  ;D
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #27 Dátum: 2010. Április 09. - 13:02:16 »
Én régen körrepülőztem 40% petro, 40% éther, 20% ricinus olajjal (önrobbanásos, ellendugattyús motorokkal).
Ezek már nem használatos üzemanyagok?  ???

compcenter

  • Vendég
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #28 Dátum: 2010. Április 09. - 13:09:38 »
Valami tipp?  ::)

Metanolt beleszerezni valahol?  ???

Kevert már valaki valami tuti anyagot?  ??? ??? ???


Bocs a bele vauért  de ennyi keverés=zuhanás

még egyszer bocsánat
Vodka narancs, VBK, ......

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Házilag üzemanyag?
« Válasz #29 Dátum: 2010. Április 09. - 18:07:14 »
Nincs mit vacakolni, be kell szerezni a metanolt a nitrpmetánt és az olajat és a gyári recept szerint keverni.
Nitrometán nélkül is lehet repülni, ebben az esetben az olaj % azonos marad mint a gyáriban és a többi a metanol. Metanol hiányában a jóminöségü etanol is megteszi. Ha az eredeti francia Napoleon konyakot még kétszer lepárolod már is a rendelkezésedre ál az etil. Drága a gyári? A hétvégi modellezö nem használ egy évben több mint 10-15 liter üzemanyagot és ez osztva a repülö szezon Kb. 8 hónapjával kibirható összeg. Amikor nem jutottunk hozzá a metilhez ipari szeszböl kevertük az üzemanyagot de most hogy van gyári üzemanyag eszembe sem jutna kotyvasztani. Ha mégis keverek házilag akkor finom etilalkoholt, vizet  és külömbözö eszenceket használok.