Rc modell repülőgépek > Elektromotoros repülés

Motorok felfogatása elhúzatása, de hogyan?

(1/11) > >>

BK_Attis:
Sziasztok!

Sokk kezdő még mindig nincs tisztába vele hogyan és milyen állásban fogassunk fel egy motort.
Az én általam tanultak.
Húzó motor felfogatása a gépközéptengelytől jobbra lefelé 2-3%.
Toló motoroknál balra felfelé 2-3%.

Szeretnék megkérni mindenkit ha tévedek javítson ki és írja le saját tapasztalatát és tippjeit!  ;)

:
Százalék? nem Fok? akkor most már engem is érdekel. Ez a lefele, jobbra mennyi gépenként más és más lehet, nem? (szárnyprofil, gép súlya és motor teljesítménye). ARF gépek némelyikénél olyat is láttam, hogy nem kell semmi jobbra és lefele huzatás, mert a szárny úgy van elkészítve, hogy különbözik a két oldal.

BK_Attis:
Rossz gomb lenyomásával ez érhető el!  :-[

BK_Attis:
Sziasztok!

Sokk kezdő még mindig nincs tisztába vele hogyan és milyen állásban fogassunk fel egy motort.
Az én általam tanultak.
Húzó motor felfogatása a gépközéptengelytől jobbra lefelé 2-3°.
Toló motoroknál balra felfelé 2-3°.

Szeretnék megkérni mindenkit ha tévedek javítson ki és írja le saját tapasztalatát és tippjeit!  ;)

És a jó gomb !  ;D

gzax:
Azt sem árt tisztázni, hogy merre van az arra...
Szal menetirányba jobb vagy szemből!!!! Mert ugye a felfelé lefelé at a géphez képest viszonylag egyértelműbb...

Ha jóltudom(az én gépeim így repülnek) menetirányba jobbra. Tehát a a gép farkánál állsz és a géppel egy irányba nézel úgy jobb.

A lefelé huzatás sem annyira egyértelmű. Volt egy gépem (SnowBall) amelyiken példának okául 5° Volt felfelé. És húzómotorrol beszélünk.
De ez a kivétel ami erősíti a szabályt ! ;)
De van itt néhány modellező társ aki repül ilyennel. Vagy clónnal ;)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése