Vezérlés, elektronika > Töltők, akkumulátorok és töltésük

Hogyan forraszunk lipó cellákat össze?

(1/10) > >>

BK_Attis:
Gondolom már jártatok úgy hogy egy cella megadta magát egy vagy több akku pakkodban.
Ha úgy döntesz két pakkból csinálsz egyet.
Hogyan és mivel forraszthatóak a cellák össze?

Megmondom őszintén én már próbálkoztam egyszer de nem lett az igazi.  :'(

pittyu2:
Nekem már sikerült összeforrasztani egyszer. A szétszedés és kiforrasztás is nagyon nehéz, nagyon oda kell figyelni. A kivezetés talán AL lemez , melynek az egyik oldala forrasztható. Egyszer lehet hajlítani, másodszorra eltörik !!Inkább már nem próbálkozok, nem biztos hogy megéri. 8)

tocsahifi:
Én már forrasztottam össze cellát, semmi baj nincs vele, főleg akkor ha új aksiddal első repülés alkalmával a földbe csúszott az orra, a cellád meg kilyukadt. Egyébként az alu kivezetőt is meglehet forrasztani csak technika kell hozzá.

BK_Attis:

--- Idézetet írta: tocsahifi - 2010. Május 05. - 06:59:05 ---Én már forrasztottam össze cellát, semmi baj nincs vele, főleg akkor ha új aksiddal első repülés alkalmával a földbe csúszott az orra, a cellád meg kilyukadt. Egyébként az alu kivezetőt is meglehet forrasztani csak technika kell hozzá.

--- Idézet vége ---

Na pont erre lennénk kíváncsi!  ;D ;D ;D

track:
Én is csinálom feszt... semmi extra. ha a cellák össze vannak ragasztva, simán öntsetek közéjük nitró higítót, vagy benzint, és egy fél ó múlva könnyedén szétszedhető, nem tépi meg a cellát. Szerintem a trükk,h egy nagyobb teljesítményű páka kell hozzá, és elég folyasztószer.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése