Szerző Téma: Politika avagy szabad száj!  (Megtekintve 29588 alkalommal)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #15 Dátum: 2010. Május 27. - 20:04:42 »
Tavaly szeptemberben kint voltam Erdélyben szolgálati úton. Románis közepén belecsöppentem egy kis Magyar országba. Elgondolkodtatot az ott tartózkodásom, hogy mit is jelent Magyarnak, Hazafinak lenni. Azok a Magyarok akik ott élnek Magyarabbak mint mi akik az "öshazában" élünk. Tisztelem őket, hogy Magyarok maradtak ilyen körülmények között is! Kapjanak Állampolgárságot is, ha akarják! De ha van egy csepp eszük.....

De nem kellene egy idegen országban élőnek szavazni arról, hogy ki legyen a zsarnok egy másik országban,
De az sem szavazhatna aki nem fizet adót egész évben legalább 5-10 éven át. Se az aki segélyből él!

Én két munkahelyről fizetem becsülettel az adót! Had döncsem már el én, hogy ki lopja el tőlem!!! >:(

És mégegysze mielőtt bármelyi erdélyi és minden környező országban élő honfitársunk megsértődne, Én csipázom őket és kívánom nekik hogy ott lehessenek állampolgárok ahol akarnak de a Szavazatukat adják le ott ahova adóznak és élnek!

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

3del

  • Vendég
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #16 Dátum: 2010. Május 28. - 13:14:06 »
A tőlünk rabolt földön élő honfitársaink nem szavazati jogot akarnak és még csak nem is földhözjutni.
Azok a vajonkik. A vajonkik fölben kapnak kárpótlást az elnem követett ránkhazudott "bűneinkért"!!!
2011!!!!!!! Na mi lessz akkor?


Vissza az elszaggatott Magyarokhoz. Szavazataikra bizonyos témákban szükség lenne. Azt szeretnék(nénk), hogy a vér szerinti népük kiálljon mellettük!!! Amíg raboltföldön élő kedves szomszédaink "Üsd a Magyart!" felkiáltásokkal teszik erősebbé az úgynevezett nemzeti öntudatukat, addig egy magyar sincs biztonságba még ebbe a csonkaországban sem! Mint gondolom ti is érzitek itt is keményen megy a Magyarüldözés!!!!!
Közelmúltból is igen sok eset van, kb az összes, amikor hátatfordított ügyükben Magyarország. Mint ha meg sem történt volna. Vagy még mi kérünk elnézést! Persze az idegenek jogaiért teljes mellszélességgel kiáll! (sólyom egy @, még csak nem is vallja magát Magyarnak!!! ő is a vajonkik kiszolgálója ezért semmi jót nem várhattunk tőle amit szépen be is bizonyított mindannyiszor.)
likudról meg tudni véljük, hogy igenrégóta szoros kapcsolatban áll a legveszedelmesebb, ultraortodox vajonkikkel!!! Mindezek és még egyebek tudatában kijelentem:MOST SEM A MAGYARSÁG ÉRDEKEI A VEZÉRELVEK!!!

3del

  • Vendég
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #17 Dátum: 2010. Május 28. - 13:17:15 »
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #18 Dátum: 2010. Május 28. - 14:00:20 »
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

A magyar címer története
A címer egyes elemei már a XII-XIII. században fellelhetők.

A vörössel és ezüsttel vágott pajzsmező Imre király (1196-1204) pecsétjén előfordul, a vágásokat ekkor lépegető oroszlánok díszítik. A vágások hetes száma 1220-ban, oroszlán nélkül pedig V. Istvánnál (1270-1272) szerepel először.

A kettőskereszt III. Béla (1172-1196) 1190 körül vert pénzein, illetve IV. Béla (1235-1270) pecsétjein jelentkezik. A hármashalom V. István pecsétjén található gótikus lóhereívként, csak a reneszánsztól válik kerek, majd a barokk kortól parabolikus formájú hegycsoporttá. A XIII. században (Kun Erzsébet anyakirályné pecsétjén) a kereszt tövében még virágok virulnak, e képből alakul ki később a középső orom leveles koronája.

A két pajzsmező eggyé szervezése a XIV. század végén kezdődik meg, de csak Habsburg Rudolf császár (1576-1608) idejében véglegesül. A XV. század elejétől elő-előfordul zárt korona a pajzsra helyezve, de ez is csak Rudolf korától állandósul.

A címer legfontosabb motívumai tehát a XIII. század végére már kialakultak, földrajzi jellegű interpretációik ehhez képest évszázadokat késtek. A jobb oldal ezüstvágásainak a fontosabb folyókat (Duna, Tisza, Dráva, Száva) szimbolizáló magyarázata XVI. század eleji, a hármashalomnak legmagasabb hegyeinkkel (Tátra, Fátra, Mátra) pedig XVIII. századi. Az így, helytelenül, beszélő címerré nyilvánított nemzeti jelképünk Trianon után, a kialakult helyzetből következően, bár indokolatlanul, számos félreértést eredményezett.

És miért is..

Kedves barátom nemzetközi haderőkkel teljesített szolgálatot, éppen sörözgetett  egy amcsi zsaruval, aki műveltebb volt az átlagnál és egy szlovák katonával... mindezt uniformisban a kantinban.. ott szabad :-D
Az amcsi megkérdezte tőle, hogy miért ez a nagy hasonlóság a szlovák  és a magyar címer között...

Az én barátom erre azt válaszolta nemes egyszerűséggel, hogy a szlovák ellopta a földünket, és ellopta a címerünket is. A szlovák megitta a sörét és elköszönt... hiába mondta neki a barátom hogy nem rád haragszom...

Minden esetre barátomra jellemzően a 6 éves kisfia Kárpátiát énekel...

3del

  • Vendég
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #19 Dátum: 2010. Május 28. - 14:53:47 »
Kedves kollégem lőtte ba a múlkor:

szlovák az a Lengyel aki tud Magyarúl!  ;D ;D ;D

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #20 Dátum: 2010. Május 28. - 17:31:33 »
Kedves kollégem lőtte ba a múlkor:

szlovák az a Lengyel aki tud Magyarúl!  ;D ;D ;D

Lehet hogy igaza van a kollégádnak, itt mindenki számít csak a magyar nem!  :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #21 Dátum: 2010. Május 28. - 23:31:17 »
De nem kellene egy idegen országban élőnek szavazni arról, hogy ki legyen a zsarnok egy másik országban,
De az sem szavazhatna aki nem fizet adót egész évben legalább 5-10 éven át.

Míelött folytatnám,kijelentem hogy sem szavazni nem akarok sem álampolgárságot kérni, tehát semleges vagyok.
A Trianon után állammpolgárságukat vesztett veszetett magyarok pont olyan magyarok mint a csonkamagyarországban élök és a mai magyar politika befolyásolja a jövö identitásukat tehát a szavazási lehetöség eldöntheti hosszú távon az identitásuk megörzését. Hogy ki hol adózik szerintem nem érdekes, itt egy nemzetröl van szó és nem pitiáner  személyes anyagi érdekekröl. Mint irtam, engem sajnos nem befolyásol a hazai politika és eszem ágában sincs álampolgárságot kérni de azért gondolkodjunk nemzeti szinten akár a nyugatnémetek akik válalták a sok milárdos  pillanatnyi anyagi reafizetést azért hogy a német nemzet megint nagy és egységes legyen.

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #22 Dátum: 2010. Május 28. - 23:58:46 »
Attól félek , hogy nem a környező országokban élő magyarok fognak lehetőségekhez jutni-- hanem távolabbi  talán "I "vel kezdődő ország honfoglalói.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #23 Dátum: 2010. Május 30. - 08:07:02 »
Hy Péter

Mondtam nem bántani szeretnék ezzel bárkit is mindössze arra gondoltam, hogy a mai gerinctelen politika ezzel olyanok kezében adhatná a döntést akik nem is ebben az országban élnek.
Az meg hogy ha nem adózik ne is szavazzon arra gondoltam hogy az egyik legnagyobb nem adózó réteg lassan már a többség miért szavazhassa meg a saját SEGÉLYÉT ! Azt is etikátlannak tartom, hogy a politikusok a saját fizetésüket döntik el!
Miért nem írnak ki erről is népszavazást? Vajon miért nem?

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #24 Dátum: 2010. Május 30. - 08:07:22 »
A magyar történelem Thermopulai csatája:

2009.03.14. 16:31 SZATHMÁRY
 
  Talán nem túlzok, ha azt mondom: kevés olyan ókori esemény van, amelyre iskolai tanulmányainkból szinte mindannyian emlékszünk. Leonidász király és 300 spártai katonájának a Thermopülai-szorosban véghez vitt hősi cselekedete ezen kevesek közé tartozik. Meglehet a többség még az „Itt nyugszunk. Vándor vidd hírül a spártaiaknak: / megcselekedtük, amit megkövetelt a haza.” sírversre is emlékszik. Az azóta eltelt évszázadok során számtalan képzőművészeti, irodalmi alkotás dolgozta fel a Thermopülai ütközetet. Néhány évvel ezelőtt még hollywoodi szuperprodukció is készült a csatáról. Pedig, ha úgy nézzük, nem történt más ott, mint 300 spártai – árulás révén – elvesztett egy csatát a hazájukat fenyegető perzsák ellen. Aztán mégsem a győző lett a győztes. A szorosban csatát vívó spártaiakra ma az egész világ, mint hősökre emlékszik. A perzsa hadsereg meg eltűnt a történelmi emlékezet süllyesztőjében.
  Ha azt mondom, Nyergestető, talán csak nagyon keveseknek jut eszükbe bármi is. Bevallom férfiasan, tavaly nyárig nekem sem mondott semmit ez a földrajzi név. Az anyaországban nem tanulunk róla, a köztudatban pedig nincs benne a Háromszéki- és a Csíki-medencét összekötő átjáró neve. Mi az amiért Sólyom László köztársasági elnök, dacolva a román kormányzat és a hatóságok rosszallásával, mégis elmegy oda? Mi is történt ott 160 évvel ezelőtt?
 
 Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc utolsó napjaiban vagyunk. 200 ezres orosz haderő lépi át az ország keleti határát. Bem tábornok, az erdélyi magyar csapatok vezetője döntő vereséget szenved Segesvárnál. Mindenki előtt nyilvánvalóvá válik, ekkora túlerő ellen nem lehet felvenni a harcot. Konok emberek a székelyek, ha valamit elhatároznak, a világ minden kincséért sem tágítanak tőle. Ilyen volt a magyar szabadság ügye is. Tuzson János őrnagy és 200 székely katonája fejébe vette, hogy a Csíkszereda felé előrenyomuló többezres orosz hadtestet megállítja az utolsó, stratégiailag védhető ponton. A Nyergestetőn.
 
Nyergestető a Háromszéki-medencét és a Csíki medencét összekötő átjáró a Csíki-havasok és a Torjai-hegység között. A 895 m magasságban lévő nyereg, hágó az utolsó védhető hely az Ojtozi-szoroson áttörő csapatok ellen. Számtalan véres ütközet helyszíne volt tatár és török beütésekkor.
 A sokszoros túlerőben lévő orosz sereg nem bírt a székelyekkel. Tuzson János honvédei 1849. augusztus 1-jén többször is visszaverték az orosz támadást. Mígnem egy román pásztor a védők hátába vezette az ellent. Kányádi Sándor Nyergestető című versében így ír erről: „Végül csellel, árulással / délre körülvették őket, / meg nem adta magát székely, / mint a szálfák, kettétörtek. / Elámult az ellenség is / ekkora bátorság láttán, / zászlót hajtva temette el / a hősöket a hegy hátán.”

 
Kányádi Sándor: Nyergestető
    A néhai jó öreg Gaál Mózesre,
    gyermekkorom regélőjére is emlékezve
Csíkországban, hol az erdők
zöldebbek talán, mint máshol,
ahol ezüst hangú rigók
énekelnek a nagy fákon,
s hol a fenyők olyan mélyen
kapaszkodnak a vén földbe,
kitépni vihar sem tudja
másképpen, csak kettétörve,
van ott a sok nagy hegy között
egy szelíden, szépen hajló,
mint egy nyereg, kit viselne
mesebeli óriás ló.
Úgy is hívják: Nyergestető;
egyik kengyelvasa: Kászon,
a másik meg, az innenső,
itt csillogna Csíkkozmáson.
Nemcsak szép, de híres hely is,
fönn a tetőn a nyeregben
ott zöldellnek a fenyőfák
egész Csíkban a legszebben,
ott eresztik legmélyebbre
gyökerüket a vén törzsek,
nem mozdulnak a viharban,
inkább szálig kettétörnek.
Évszázados az az erdő,
áll azóta rendületlen,
szabadságharcosok vére
lüktet lenn a gyökerekben,
mert temető ez az erdő,
és kopjafa minden szál fa,
itt esett el Gál Sándornak
száznál is több katonája.
Véres harc volt, a patak is
vértől áradt azon reggel.
Támadt a cár és a császár
hatalmas nagy hadsereggel.
De a védők nem rettentek
- alig voltak, ha kétszázan -,
álltak, mint a fenyők, a harc
rettentő vad viharában.
Végül csellel, árulással
délre körülvették őket,
meg nem adta magát székely,
mint a szálfák, kettétörtek.
Elámult az ellenség is
ekkora bátorság láttán,
zászlót hajtva temette el
a hősöket a hegy hátán.
Úgy haltak meg a székelyek,
mind egy szálig, olyan bátran,
mint az a görög háromszáz
Termopüle szorosában.
Nem tud róluk a nagyvilág,
hőstettükről nem beszélnek,
hírük nem őrzi legenda,
dicsőítő harci ének,
csak a sírjukon nőtt fenyők,
fönn a tetőn, a nyeregben,
s azért zöldell az az erdő
egész Csíkban a legszebben.
(1965)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 30. - 10:07:11 »
Igaz, nem vagyok nagyon vallásos és hívő.

Isten, Haza, Család!

Ezekben kellene hinni a legerősebben de már ezt a hitet is kiakarják ölni belőlünk!

Tettike
Az ég a bátraké!

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 30. - 12:17:20 »
Úgy látom nem csak én látom így.

Sokkal egyszerűbb a dolga a sok hazaáruló pénzsóvár gerinctelen stb. atyáinknak, ha nincs összetartozás érzés.

Egy Osztrák barátom azt mondta hogy egy főnöknek egy szabályt kell megjegyezni és megtanulni jól ahhoz, hogy minden jól működjön a cégénél.

ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI !

Hát itt Magyar országon még a vezetőink sem tudják, de még csak nem is hallottak róla. Akkor mit várunk a politikusoktól!

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #27 Dátum: 2010. Május 30. - 12:42:28 »
Atvaj kint voltam egy kicsit a Lajtán lúl itt a sógoroknál. Egy kemping asztalon megakadt a szemem egy gyufás dobozon.

Az volt az egyik oldalára írva, hogy: Gondolok a munkahelyemre.
A másik oldalra pedig, hogy: Ausztriában vásárolom a cigarettám.

A következő ami melbe vágott és elgondolkodtatott, hogy mennyire eladtak minket az EU piacának.....

Egy kis boltban ebédet vettem és kértem az eladót a húspultnál, hogy legyenszíves felvágni a zsemlémet. NEm küldött el a p...ába és nem vágott pofákat. Hanem megkérdezte, hogy megkennye-e a tömlős sajtal a zsemlémet és hogy milyen felvágottat kérek a zsemlébe.
Szóval megcsinálta a szendvicseket és gusztusosan becsomagolta a bolt céges csomagolópapírjába.

Mikor kibontottam azt olvasgattam amíg majszoltam a szendót:
-cégnév- (direkt nem reklámozom) az ön eredeti és kizárolag Steyermark termékeket forgalmazó üzletlánca.

Hogy miért is akadtam fent a dolgon? Mi még addig sem jutottunk el, hogy a magyar termékéket vásároljuk a Sógorok még azt is figyelemmel kísérik hogy honnan jön az országból a termék amit megvesz.

Mi meg zapáljuk az ízetlen Spanyol paradicsomot és vedeljük az olcsó olasz tejet. És, hogy miért mert a mert az EU-s cégek megvették a magyar tejipart és olyan drágán adják a kiszipolyozott tejnek nevezett feljavított írót, hogy még vélletlenül se vegyük meg amikor ott áll mellete a boltban az ő terméke. A tejtermelőinktől meg SZARÉRT HUGYÉRT veszi tejet, hogy inkább levágják a tehenet mielőtt még rászáradna a bőre szegény jószágra mert nem jut pénz takarmányra. De az EU-s állattartási normát meg tartani kell.


Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 30. - 19:42:44 »
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Politika avagy szabad száj!
« Válasz #29 Dátum: 2010. Május 31. - 10:52:54 »
A tőlünk rabolt földön élő honfitársaink nem szavazati jogot akarnak és még csak nem is földhözjutni.
Azok a vajonkik. A vajonkik fölben kapnak kárpótlást az elnem követett ránkhazudott "bűneinkért"!!!
2011!!!!!!! Na mi lessz akkor?


Naivul ezekre nem gondoltam  :-[, és ez tényleg veszély.