Szerző Téma: Rc kamion  (Megtekintve 32006 alkalommal)

compcenter

  • Vendég
Re:Rc kamion
« Válasz #30 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 14:39:01 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VuYwG48upiQ&feature=related[/youtube]

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Rc kamion
« Válasz #31 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 16:39:33 »
Ez egy kicsit túl van már spilázva!  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Rc kamion
« Válasz #32 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 20:33:30 »
Jah jah  ;D ;D ;D

Meg hát úgy nézem az utánégető is elbírna még egy kis hangolást  :-\

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc kamion
« Válasz #33 Dátum: 2010. Október 03. - 12:45:37 »
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Rc kamion
« Válasz #34 Dátum: 2010. Október 03. - 20:33:00 »
Nagyon szépek!  ;) Grat!  ;D
Írsz majd többet a projektről?  ??? ??? ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc kamion
« Válasz #35 Dátum: 2010. Október 04. - 08:59:26 »
Kössz
Persze. Majd megpróbálok haladni vele, és képeket csinálni. Mert úgy nézz ki, hogy a nagy CAT árokásóba fogtam bele, meg az nekem könnyebb meló, mint a 10x10 Billencs. Azzal is haladok, de még csak kisérletezés fázisban, hogy milyen motor és hajtás legyen benne.
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc kamion
« Válasz #36 Dátum: 2010. Október 14. - 14:47:46 »
Csomagom érkezett ;D 8)









:o Igen, ez a Robigó féle Man.
Gyárilag 80 körül van ez a gép, és szerintem a Tamiya részletesebb, többet kap az ember a pénzéért. Nem láttam még Tamiya-t, meg nem fikázni akarom a Robbe-t, csak ez az első benyomásom róla ! :)
De én nagyon örülök neki, olyan volt a doboznyitás, mintha üldöznének, úgy dobogott a szivem :-[
A kerékfelfogatások nagyon élethűek, ezt azért csak dicsérni tudom. Meg full csapágyozott az egész, pl elől oldalankét 2-2 csapágy van, így simán forog 2 percig is a kerék, ha meglököm. Ez nekem meglepő volt, hogy ennyire... hogy mondjam, működik, jó :P
Látszik a Bruderhoz vagyok szokva ::) ;)
A kerék is élethű a Bruder-en, csak rossz a felfogatása, meg nincs csapágy :-\
Nagyon jó a rugózása, vagy fél centit olyan szépen rugózik, utána már keményedik a laprugó. Nagyon nagyon jó.
Gondoltam rá, hogy előre kormány szervónak egy kicsi 9 grammos szervót teszek be...
De ahogy letettem a szőnyegre, és kézzel "kormányoztam" elég nehézkes volt, meg utána lenyomtam, terheltem a tengelyt, még nehezebben mozgott a kerék. Tuti erős, nagy szervó kell oda.
Kezdetben a legelső lépés, hogy darabjaira szedem, átnézem mit hogy raktak össze, mindent benne van-e, mert sok a maradék csavar, beolajozom, amit kell, meg átalakítom, amit gondolok.
A másik benyomásom a drága árán kívül az az, hogy semmin se spórolnak "Robiék". Értem arra, hogy minden olyan "vaskos". A kompresszor tartálya, ami az oldalán van, az tömör műanyag, a fülke is kb 1 mm vastag. Sokkal strapabíróbb, mint a Bruder. Bár meg kell vallanom, aki ismeri a Brudert, az tudja mit kibír :o ;D
Vannak ötleteim, hogy milyen lesz ez a gép.
A magasított fülkét lehet le akarom majd vágni. Jó nekem az alap is. De egyelőre meghagyom, mert nem tudom minek hol lesz a heje, és lehet hasznát veszem még annak ott fent. Csak magas lesz a súlypont, tudom.
Nah a színnel megint gondba vagyok, mint mindig. Ezt még egyiknél se döntöttem el. Ezen nagyon szépen mutat a narancssárga :P és nagyon gondolkozok rajta, hogy teherautó lesz belőle ;D
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc kamion
« Válasz #37 Dátum: 2010. Október 14. - 19:38:25 »
Alig várom, hogy belekezdjek, de jelenleg máson dolgozok, a trélert ügyködöm. Meg most találtam más dolgot, teljesen más, és azt szeretném megvalósítani, amibe holnap bele is fogok.
Pontosan ezt szeretném, vagyis ilyet. Nem ilyen jeep-be, ilyenem nincs is, de ezt a játékmódot szeretném megvalósítani, és majd ezt használni.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zzs6mUcvueY[/youtube]
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Rc kamion
« Válasz #38 Dátum: 2010. Október 15. - 09:36:26 »
FPV-nek hívják modellező berkekben

http://borsodircmodell.hu/index.php/board,91.0.html

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc kamion
« Válasz #39 Dátum: 2010. Október 15. - 09:53:08 »
Tudom, láttam a a masinát. Már elkezdtem magamnak megcsinálni. Tegnap folyt egy kis kisérletezés, és minden jól sikerült. Csak a kamerának természetes fény kell, az érzékenysége miatt, így este nem tudtam jó felvételt csinálni. Meg még nincs gépem, amire rátegyem, csak egy tankom, tehát ugyan ilyen lesz, mint a jeep-en van, csak tankon fog ülni a Pilóta. Ugyan így körbe tud nézni, nem csak egy egyszerű kamera lesz rajta. Ez a terv... és majd meglátjuk mennyire sikerül
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc kamion
« Válasz #40 Dátum: 2010. Október 15. - 18:31:08 »
Szép Jó Estét Urak!

Csináltam gyújtáskapcsolót és bele kulcsot, kulcstartóval. A Man TGA-ba.
Úgy akartam, hogy ez legyen a főkapcsoló, tehát kulcs nélkül nem indul a kamion, nem tudod elvezetni. Csak ha bedugod a kulcsot, ami összezár belül még két rezet. De nem csináltam meg, úgy gondoltam, hogy ez nem bírna el annyi áramot, és főleg ampert nem. Így megmaradt egy jó tervnek. Elég jól nézz ki, még festeni kell. Vagy marad így, és így igen szembetünő :o 8) :)
Tettem oda bajuszkapcsolót is. Tudjon már a sofőr Tempomat-ot kapcsolni :D
És hogy jól látható is legyen, ezért nyithatóvá tettem a Bruder Man fülkét, kivágtam az ajtót.
Majd az ülés mögé/mellé (egy jól látható helyre) teszek egy poroltót is. Meg MAN feliratú szőnyeget is a pedálhoz.











Ha már nyithatóvá csináltam az ajtót, akkor legyen benne letekerhető ablak is. Elkezdtem megvalósítani. Megmondom őszintén, abbahagytam, és feladtam! Megvalósítható terv, de én nem akarom... Az volt a baj, hogy az ablak nem kocka, vagyis az üveg amikor csúszik le, tekered le, akkor elfordul benne. Ezt egy kocka/téglalap ablakkal megtudod csinálni, mert ott a két keret a vezető sín. Nah ebbe a Man fülkébe csak 1 vezető sín lenne, és így el tud fordulni, el is fordul.
Így marad egy ablak, ami le van tekerve. Üveg imitáció van, be van ragasztva lenti állapotába. Erről képet később teszek fel. Az ajtóval vannak még terveim, ezt majd képekkel be is mutatom. De azt még építgetem, csak most máson dolgozok, amit nemsokára láthattok.
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Rc kamion
« Válasz #41 Dátum: 2010. Október 15. - 19:19:21 »
DreamsT, nagyot alkotsz te is!
Midig csodálattal nézem az ilyen emberek munkáját.  :o :o :o

Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

compcenter

  • Vendég
Re:Rc kamion
« Válasz #42 Dátum: 2010. Október 15. - 19:31:58 »
Alakul ;)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Rc kamion
« Válasz #43 Dátum: 2010. Október 16. - 06:43:01 »
Szerintem is nagyon jó !

Bár a kulcsal kapcsolatban fentartásaim vannak. Ha mondjuk terepre merészkedsz valószínű, hogy a kulcs kicsúszik majd és megáll a tudomány... Meg az sem kizárt, hogy melegszik majd ha azon viszed át az áramot...

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Rc kamion
« Válasz #44 Dátum: 2010. Október 16. - 08:40:25 »
Köszi szépen mindenkinek!

Igazad van, erre nem is gondoltam, hogy kicsúszhat. De ha a két rézzel bent érintkezik, akkor lenne annyi nyomás és surlódás, hogy az ne essen ki. A melegedés se kizárt! Lehet meg is olvasztaná a kb 40 A  ;D

De mindez megoldva, mert be van olvasztva a kúlcs a helyére ;)
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69