Szerző Téma: Felújítás és újra üzembe helyezés.  (Megtekintve 78738 alkalommal)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #255 Dátum: 2016. December 29. - 19:01:51 »
Szia Viktor!

Nagyon szép ez a járgány!  :o :o :o
Ez sem mai darab...  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #256 Dátum: 2017. Január 18. - 18:16:39 »
Megérkezett minden alkatrész az autóhoz! Minden eredeti Tamiya. Lancia Delta Hf Integrale krosszéria, Rally Car beltér, Lancia Delta felnik, Rally Block gumik és nem utolsó sorban egy 0 MÉTERT FUTOTT Tamiya TA01 alváz eredeti állapotában. Az alvázban már van egy golyóscsapágy szett, ezt még ki kell cserélnem a gyári műanyag csapágyakra hogy olyan legyen mint egy dobozos új modell. De fene se tudja, lehet hogy benne hagyom, végül is lehetett kapni gyári tuningkészletként csapágyszettet. Bár ilyen alapon belerakhatnám a Tamiya Sport Tuned motoromat is.

A kaszni festésével még várok mert elég hideg van a műhelyben, máshol pedig nem tudom fújni és nem szeretném elrontani. A beltér festésére van valakinek ötlete, hogy milyen festékkel fessem? Kell hozzá jópár szín és szerintem az nem lexan. Esetleg sima makettfesték? Vagy valami akril hobbyfesték?



Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #257 Dátum: 2017. Január 18. - 20:00:29 »
 :o :o :o :o :o :o :o

Mikor láthatjuk?  ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #258 Dátum: 2017. Január 19. - 07:58:12 »
Ha jövő héten sikerül valahol lefújnom a kasznit akkor talán a szombati autózásra el tudom vinni. Bár a beltér biztos nem lesz kész addigra.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #259 Dátum: 2017. Január 19. - 19:29:53 »
Felkerültek a kerekek! A gátlókat majd még szét kell szednem mert az egyik valamiért hosszabb mint a többi és mindegyikben valami kőkemény olaj van ezért nagyon lassan jönnek vissza, úgyhogy le kell cserélni benne.

Hát nem gyönyörű?! Gyerekkori vágyam most teljesül. Csupán 20 évet kellett várnom rá  :)

Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #260 Dátum: 2017. Január 19. - 21:13:12 »
 :o :o :o

Nagyon tetszik! ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #261 Dátum: 2017. Január 26. - 17:48:12 »
Üdv ismét!

Tegnap előtt sikerült lefújnom a kasznit és lefestenem a tükröket, a hűtőrács fekete részeit, valamint a piros díszcsíkot. Ez utóbbit kézzel pingáltam fel, majd később észrevettem, hogy adják hozzá matricaként. De nem bántam hogy pepecseltem vele mert szerintem a vékony csíkot matricaként nagyon nehéz lett volna felragasztani és talán nem is lett volna olyan szép. 




Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #262 Dátum: 2017. Január 26. - 18:42:26 »
Tegnap délután elkészült a matricázás is. Nem volt egyszerű felragasztani a piros és kék csíkokat, néhol nem is sikerült olyan szépen rásimítani de talán majd egy hajszárítós kezelés javít rajta. Ettől függetlenül az összkép szerintem szép lett.
A lengéscsillapítókat is szétszedtem és kiderült hogy nem is volt bennük olaj. Sajnos miután feltöltöttem őket azután sem javult a helyzet. Gondolom az "O" gyűrűk már annyira megkeményedtek, hogy nem engedték simán járni a becsúszószárakat ezért egy az egyben átemeltem a gátlókat a TA02-ből. Ezek szépen mozognak és nem is eresztik az olajat mivel kb 1 éve lettek felújítva. A rugóstagok alsó szemeit is kicseréltem mivel eltérőek voltak és ez okozta a gátlók eltérő hosszát. Egy két apróságon még változtattam. Helyére került az antenna tartó, találtam itthon egy motor alátét lemezt is ami valami papírszerű anyagból van és a gyári manualban is benne van. Érdekes módon a kaszni matricaszettjén van egy ON-OFF matrica is ami az alvázra való, ezt is felragasztottam a helyére. Kicseréltem a mechanikus szabályzó tolórúdját mert az hosszabb volt a kelleténél de találtam itthon egyet ami stimmelt. Az elvázról még egy dolog hiányzik (ezt elfelejtettem megrendelni) gyárilag a szabályzón van egy lexan porvédő burkolat. Ezt még be fogom szerezni. Illetve még hátra van a beltér festése és beszerelése.
És most beszéljenek a képek:










Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #263 Dátum: 2017. Január 26. - 19:33:32 »
Szia Viktor!

Nagyon szép! ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető djdobo

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 391
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #264 Dátum: 2017. Január 26. - 21:00:26 »
Szia!

Olyan, mint az igazi, nagyon jól sikerült!  :D

GRATULA!

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #265 Dátum: 2017. November 20. - 19:25:03 »
Köszönöm. Azóta is nagy becsben őrzöm a szekrényen. Bár a beltér még nem készült el bele. Nem találok olyan festéket amivel le tudnám festeni. Sima akrilt ajánlottak rá de amit én vettem az nem áll meg rajta, ugyanis ez nem lexan anyag hanem valami más PET vagy olyasmi mint a tejfölösdoboz.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

blak

  • Vendég
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #266 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 22:01:59 »
Szia Viktor!

Ha esetleg még aktuális, Tamiya X vagy XF festéket próbáltad a belsőhöz?

https://www.tamiya.com/english/products/list/acrylic_gloss/kit81001.htm
https://www.tamiya.com/english/products/list/acrylic_flat/kit81301.htm

Üdv,
B