Szerző Téma: Felújítás és újra üzembe helyezés.  (Megtekintve 18245 alkalommal)

Nem elérhető BK_Attis

• Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Felújítás és újra üzembe helyezés.
« Válasz #255 Dátum: 2016. December 29. - 19:01:51 »
Szia Viktor!

Nagyon szép ez a járgány!  :o :o :o
Ez sem mai darab...  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #256 Dátum: 2017. Január 18. - 18:16:39 »
Megérkezett minden alkatrész az autóhoz! Minden eredeti Tamiya. Lancia Delta Hf Integrale krosszéria, Rally Car beltér, Lancia Delta felnik, Rally Block gumik és nem utolsó sorban egy 0 MÉTERT FUTOTT Tamiya TA01 alváz eredeti állapotában. Az alvázban már van egy golyóscsapágy szett, ezt még ki kell cserélnem a gyári műanyag csapágyakra hogy olyan legyen mint egy dobozos új modell. De fene se tudja, lehet hogy benne hagyom, végül is lehetett kapni gyári tuningkészletként csapágyszettet. Bár ilyen alapon belerakhatnám a Tamiya Sport Tuned motoromat is.

A kaszni festésével még várok mert elég hideg van a műhelyben, máshol pedig nem tudom fújni és nem szeretném elrontani. A beltér festésére van valakinek ötlete, hogy milyen festékkel fessem? Kell hozzá jópár szín és szerintem az nem lexan. Esetleg sima makettfesték? Vagy valami akril hobbyfesték?

Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető BK_Attis

• Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
    • Flying Angel
« Válasz #257 Dátum: 2017. Január 18. - 20:00:29 »
 :o :o :o :o :o :o :o

Mikor láthatjuk?  ???
0670/325-6476

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #258 Dátum: 2017. Január 19. - 07:58:12 »
Ha jövő héten sikerül valahol lefújnom a kasznit akkor talán a szombati autózásra el tudom vinni. Bár a beltér biztos nem lesz kész addigra.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #259 Dátum: 2017. Január 19. - 19:29:53 »
Felkerültek a kerekek! A gátlókat majd még szét kell szednem mert az egyik valamiért hosszabb mint a többi és mindegyikben valami kőkemény olaj van ezért nagyon lassan jönnek vissza, úgyhogy le kell cserélni benne.

Hát nem gyönyörű?! Gyerekkori vágyam most teljesül. Csupán 20 évet kellett várnom rá  :)

Nem elérhető BK_Attis

• Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
    • Flying Angel
« Válasz #260 Dátum: 2017. Január 19. - 21:13:12 »
 :o :o :o

Nagyon tetszik! ;)
0670/325-6476

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #261 Dátum: 2017. Január 26. - 17:48:12 »
Üdv ismét!

Tegnap előtt sikerült lefújnom a kasznit és lefestenem a tükröket, a hűtőrács fekete részeit, valamint a piros díszcsíkot. Ez utóbbit kézzel pingáltam fel, majd később észrevettem, hogy adják hozzá matricaként. De nem bántam hogy pepecseltem vele mert szerintem a vékony csíkot matricaként nagyon nehéz lett volna felragasztani és talán nem is lett volna olyan szép. 

Nem elérhető viktor58

• Padawan
« Válasz #262 Dátum: 2017. Január 26. - 18:42:26 »
Tegnap délután elkészült a matricázás is. Nem volt egyszerű felragasztani a piros és kék csíkokat, néhol nem is sikerült olyan szépen rásimítani de talán majd egy hajszárítós kezelés javít rajta. Ettől függetlenül az összkép szerintem szép lett.
A lengéscsillapítókat is szétszedtem és kiderült hogy nem is volt bennük olaj. Sajnos miután feltöltöttem őket azután sem javult a helyzet. Gondolom az "O" gyűrűk már annyira megkeményedtek, hogy nem engedték simán járni a becsúszószárakat ezért egy az egyben átemeltem a gátlókat a TA02-ből. Ezek szépen mozognak és nem is eresztik az olajat mivel kb 1 éve lettek felújítva. A rugóstagok alsó szemeit is kicseréltem mivel eltérőek voltak és ez okozta a gátlók eltérő hosszát. Egy két apróságon még változtattam. Helyére került az antenna tartó, találtam itthon egy motor alátét lemezt is ami valami papírszerű anyagból van és a gyári manualban is benne van. Érdekes módon a kaszni matricaszettjén van egy ON-OFF matrica is ami az alvázra való, ezt is felragasztottam a helyére. Kicseréltem a mechanikus szabályzó tolórúdját mert az hosszabb volt a kelleténél de találtam itthon egyet ami stimmelt. Az elvázról még egy dolog hiányzik (ezt elfelejtettem megrendelni) gyárilag a szabályzón van egy lexan porvédő burkolat. Ezt még be fogom szerezni. Illetve még hátra van a beltér festése és beszerelése.
És most beszéljenek a képek:

Nem elérhető BK_Attis

• Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
    • Flying Angel
« Válasz #263 Dátum: 2017. Január 26. - 19:33:32 »
Szia Viktor!

Nagyon szép! ;)
0670/325-6476

Nem elérhető djdobo

• Jedi