Szerző Téma: A legjobb kezdő gépek!  (Megtekintve 31815 alkalommal)

pittyu

  • Vendég
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 05. - 12:40:43 »
Szia. Te tényleg naaaggyon profi vagy. 8) 8) Én viszont, ha lassan is --de haladok az amatörizmus felé. ;D ;D
13.00 A sárga csikónál.

Elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 07. - 20:54:04 »
Szia. Te tényleg naaaggyon profi vagy. 8) 8) Én viszont, ha lassan is --de haladok az amatörizmus felé. ;D ;D
13.00 A sárga csikónál.

Ez így nem igaz, ugye pittyu?  :-[  ;D ;D ;D
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

pittyu

  • Vendég
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 07. - 23:14:01 »
Az előzmény. Gyuri barátunk öt perc alatt tud összetörni  négy repülőt. ;D Ő profi--" épít -- tör -- épít. Ő profi.. ;D ;D Én öt repülésből egyet török.. idáig volt hogy kettőt-- hármat.Most javuló tendenciát mutatok , tehát az amatörizmus felé haladok. 8) 8)

Nem elérhető tocsahifi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 192
    • pioneermiskolc
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 08. - 07:56:16 »
ezt én is tanúsíthatom!!!!  Gyurka kijön-------bekapcsol-------felszáll------anyázás(mindíg szarozik vmi)mondja ő------zuhanás, de nagyon látványosan (sztem ő egy modellrepülő kaszkadőr, vagy kamikáze suliba járt)-----------ÁÁÁÁÁÁ semmi baja hétvégére meglesz a melóm---------másik gép------és minden kezdődik az elejéről !!!!!!!!. ::) ::)

Driver

  • Vendég
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 08. - 17:37:47 »
Öröshöz , vagy miskolchoz laksz közelebb. Szerintem biztos lehetsz abban, hogy kapsz segítséget.

Öröshöz lakok közelebb (tiszaujváros), de irtam krissznek,lehet segiteni tudna.
ha mégse akkor keresek mást
 ;D

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 08. - 19:08:53 »
Jolvan srác...
Majd holnap dumálunk.

Elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19615
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #21 Dátum: 2010. Január 25. - 19:13:18 »
Aki most kezdené a repülős modellező pályafutását, nézze meg ezeket a videókat!  :o
Ajánlom!  ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NWQg1rLN7hc&feature=channel[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PRNZnIz-rYs[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nPX5tpxId-M[/youtube]
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető sweex

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 148
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #22 Dátum: 2010. Január 26. - 20:33:11 »
NA ez az igazi kezdögép ez mindent kibir http://www.3dhabvagas.hu/webshop/product_info.php?cPath=112&products_id=172

Én is személy szerint erre szavazok.Nekem nem volt trénerkábel csak az első pár alkalommal felvitték magasra aztán már át is adták,azután szépen lassan ráéreztem a trénerre.Eleinte az első pár akksi (2200mah)elég volt fél óráig is.Persze szimulátorozni azért nem árt egy kicsit.Én ezért javaslom ezt kezdő gépnek.
"Gyáva népnek nincs hazája"

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #23 Dátum: 2010. Január 27. - 14:51:24 »
Hy
Valóban jó kis gép. Én is valami hasonlóval tanultam. Bár nem tudon nézted e az árát!
Én úgy kezdtem modelezni, hogy végig olvastam egy csomó fórumot, gyüjtöttem az infókat.
Aztán építetten egy sárkányt. Kevesebből mint 1000ft.
Nó szmulátor és egyéb maszlag. A harmadik nekifutásra megértettem a helyes súlypont beállítást, és a motorlehúzásról is elkezdtem kapisgálni...

Egy szó mint száz én filléres saját építésű gépet ajállanék. Ezért nem kár. ha nem betonon gyakorolsz jó eséllyel az elektronika is megússza.

Jótanács még hogy ne egy ici-pici géppel kezdj! A nagyobb gép stabilabb. A másik ami egyszerűsíti a dolgot a "V" szárny mivel ön stabilizáló. Bár ezzel ellent mond hogy csűrős géppel jobb kezdeni mert az után könnyebb tovább lépni. Ennek ellenére mégis a "V" szárnyast ajánlom mert előbb lesz siker élmény ami fontos, hogy el ne veszítsd a lelkesedést!

Pédának itt egy ki videó:http://video.xfree.hu/?n=gzax|1bee28aaa0791e7d9128c2b3db59ef34

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 14. - 11:51:54 »
A Focus jó választás és később is élvezni fogja a kezdő pilóta. Nekem is volt, szerettem is.. bár a gyári kefés konfiggal csak a szélcsendben tudtam érvényesülni.. amúgy is úgy kellett vele lopni a magasságot :-) A videón írt konfigra építettem át én is. A költsége kb moci 2300, ft szabályzó 3000 ft. Később még megspékeltük két csűrő szervóval is kb a hosszabbítókal stb.. együtt 3 e.

A depron saját építésű bi-plane nagyon jó és kedves volt, DE akkor még egyszerű rádióm volt EPA,EXPO stb beállítása nem volt lehetséges így a kezemen múlt az irányítása.. elsőre nagyon durva volt mert iszonyatosan dolgoztak a nagy kitérésű kormánylapok / 4 csűrő,magassági és az oldal/ kár hogy nincs róla videóm :-D Nem estem le vele, de elég annyi, hogy beléptem neki az oldalt és "helyben" fordult... a csűrésről nem is beszélve. kb 10 percig rángattam mire összeszedtem magam :-D és a repcsit is..  Ez egy Pitts 800-as volt :-)

AZ Easy Starról nincs tapasztalatom, de nem állhat távol a Focus-tól.

A Wing Dragon nagyon barátságos gép, nekem csak kollegán keresztül mérhető tapasztalatok jutottak.
Szintén érdemes a Focus szerű olcsóbb konfoggal feljavítani. A későbbiekbe, ha túlél mindent kezdeti nehézséget kva jó kis belépő fotós,videós repcsi lehet belőle.

Én javaslom a kezdő pilótáknak, ha van lehetőségük nézegesség a használt modell hírdetéseket ... "olcsón" lehet jó gépeket kifogni.

A magam részéről ajánlom  a styro trénert!!! 2 év repülgetés után vele volt a leges legelső szép landolásom.... :-) kb egy hete :-D

Hajrá! :-D

 

compcenter

  • Vendég
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 25. - 06:56:00 »
Aki most kezdené a repülős modellező pályafutását, nézze meg ezeket a videókat!  :o
Ajánlom!  ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NWQg1rLN7hc&feature=channel[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PRNZnIz-rYs[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nPX5tpxId-M[/youtube]

Nem elérhető Richy

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #26 Dátum: 2010. Október 12. - 17:58:06 »
Én cessnával kezdtem, de úgy hogy sohasem tetszett a cessna, csak sokan mondták, hogy nagyon jó tanuló ill első modellnek. Azóta is ezzel a típussal repkedek és nagyon szeretem. Kezesbárány de ha kérek tő alapvető műrepülő figurákat megcsinálja. Azóta beszereztem egy asw-28-as típusú vitorlázót is. Ezt már inkább kicsit haladóbb pilótáknak javaslom.

A cessnám:

http://www.youtube.com/watch?v=RPFt4_2LqJg&feature=channel

Én ezt ajánlanám. Persze mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne.
Szőrös hörcsög szörpöt szörcsög, s rátörnek a hörcsög görcsök.
Hogy ne járj úgy mint a hörcsög, igyál inkább pezsgős fröccsöt.

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #27 Dátum: 2010. Október 19. - 18:08:48 »
Nekem is cessna182-esem van szerintem nem nehéz vezetni, eddig egy kisebb bukás volt csak akkor is csak a propi tört :-\
Ezt szettben vettem, mert nem volt távom, így 2,4GHz-en működő 7csatis deltamixes(sajna gépről programozható) távirányítóval, és 7ch-s vevővel, 3cellás 1100mAh-s lipo aksival(ez kicsit kevés, már van több :o) 25A-es szabival 1530KV-s BL Moci, és a szervók, na meg persze a géptest 8)!
Nah ez volt 45000!
Nah ha most kezdenék akkor vennék egy távot és építenék 1 gépet. Hát a kezdetekben nem tudtam hogyan működhetnek ezek belülről, így nem mertem belevágni. most már bele fogok egybe!
Szép időt, jó repülést!
II.Kiss Endre

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #28 Dátum: 2010. Október 20. - 11:18:15 »
A CSesznával egy nagy baj van..  ha nincs aszfaltos, vagy sima kifutód leszálláskor mindíg orrabukik. Fateromnak vettem egyet kezdeni az rc repülést.. tényleg jól repül..de a leszállásnál még ha szépen kétkerék majd lassan az orrfutót teszem le.. a legkisebb enyenetlenség felborítja.

Egyébiránt nem rossz csak bosszantó. :-) mert ha az irányok mennek már jól, akkor sokat kell gyakorolni a fel és leszállást.. és nem szép ha orra áll a gép. 


Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:A legjobb kezdő gépek!
« Válasz #29 Dátum: 2010. Október 20. - 16:17:17 »
Hát igen én futó nélkül használom a földünkön van vagy 15 hektáros ott aztán mehet, ahová akar  8)
Bár már én is gondolkodtam, hogy kipróbálom a futóval, de nincs hol, pedig jó érzés lehet :P
Szép időt jó repülést!
II.Kiss Endre