Szerző Téma: Impeller felfogatás... de hogyan ?  (Megtekintve 2229 alkalommal)

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Dátum: 2010. Július 13. - 11:41:48 »
a kérdés adott, va az alján és a tetején egy-egy kiálló lap furatokkal.

Ezekkel nemtudom sajnos felfogatni,mert nem férni hozzá, ill. az egyiket el is kell távolítanom.



akkor hogyan  ?
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #1 Dátum: 2010. Július 13. - 12:01:38 »
a kérdés adott, va az alján és a tetején egy-egy kiálló lap furatokkal.

Ezekkel nemtudom sajnos felfogatni,mert nem férni hozzá, ill. az egyiket el is kell távolítanom.



akkor hogyan  ?

Hát jó lenne tudni, hozzá hogy hova is akarod betenni pontosan...

Ha megoldható, akkor támasztó tartó konzolt építeni a géptestbe az ív kitöltéséhez és melegragacs pisztollyal beragasztani... vagy epoxival.. az impeller külső palástját a ragasztás előtt " felületkezelni" a jobb tapadás érdekében.. a konzolnak tökéletes depron hulladék is... vagy ha nehezíteni akarsz akkor fa és epoxi.. 

Jellemzően egy 64-es impellert 4800KV-s mocival csak a füleknél fogva 6 mm-es depronlapba melegragaccsal ragasztottam be kb 10-15 start után a ragasztás mellett repedt a depron... a gép kb 400-500 g volt felszállóba..

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #2 Dátum: 2010. Július 13. - 19:24:39 »
1.2kg nak írják majd ha elkészül egyszer a vas. a moci egy HXT 2835 (380S) 3900kv-s moci.
a lényeg,h nem szeretném nagyon fixre beépíteni,mert ha nem elég neki az impeller,akkor megcsinálom tolósnak. a 2 befogatóból 1-et betudok sűlyeszteni a testbe, de a másik oldalt pont kiállna a testből, uh az már le is operáltam róla. tépőzár??
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #3 Dátum: 2010. Július 13. - 23:43:08 »
1.2kg nak írják majd ha elkészül egyszer a vas. a moci egy HXT 2835 (380S) 3900kv-s moci.
a lényeg,h nem szeretném nagyon fixre beépíteni,mert ha nem elég neki az impeller,akkor megcsinálom tolósnak. a 2 befogatóból 1-et betudok sűlyeszteni a testbe, de a másik oldalt pont kiállna a testből, uh az már le is operáltam róla. tépőzár??

Tépőzár felejtős...   ragacsold mindenképpen!!!  a tépő mozgást enged neki... és szépen kidolgozza magát...

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #4 Dátum: 2010. Július 14. - 12:47:54 »
bevettem a lexarom tablettát. összerakom  padon megnyígatom rendesen,ha robban robban ha nem,akkor beépítem. ha nemsül lesz tolós. EZEK Ma.o.-on hülyék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! egy qva impeelleren akarnak meggazdagodni...
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #5 Dátum: 2010. Július 14. - 13:46:16 »
bevettem a lexarom tablettát. összerakom  padon megnyígatom rendesen,ha robban robban ha nem,akkor beépítem. ha nemsül lesz tolós. EZEK Ma.o.-on hülyék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! egy qva impeelleren akarnak meggazdagodni...

Türelem tornaterem.....  :-) rendeld meg kintről és várd meg!  Szerintem :-)

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #6 Dátum: 2010. Július 14. - 17:30:42 »
kihajítottam... képletesen. legalábbis a gépből. megteszteltem, kitágult, csinált magának helyet, bizalmam vesztette. tolós lesz és kész. azért köszi
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #7 Dátum: 2010. Július 15. - 00:36:16 »
kihajítottam... képletesen. legalábbis a gépből. megteszteltem, kitágult, csinált magának helyet, bizalmam vesztette. tolós lesz és kész. azért köszi
  nincs mit :-(

Nem elérhető Zoli 72

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #8 Dátum: 2010. Július 16. - 22:37:01 »
a kérdés adott, va az alján és a tetején egy-egy kiálló lap furatokkal.

Ezekkel nemtudom sajnos felfogatni,mert nem férni hozzá, ill. az egyiket el is kell távolítanom.



akkor hogyan  ?

Hát jó lenne tudni, hozzá hogy hova is akarod betenni pontosan...

Ha megoldható, akkor támasztó tartó konzolt építeni a géptestbe az ív kitöltéséhez és melegragacs pisztollyal beragasztani... vagy epoxival.. az impeller külső palástját a ragasztás előtt " felületkezelni" a jobb tapadás érdekében.. a konzolnak tökéletes depron hulladék is... vagy ha nehezíteni akarsz akkor fa és epoxi.. 

Jellemzően egy 64-es impellert 4800KV-s mocival csak a füleknél fogva 6 mm-es depronlapba melegragaccsal ragasztottam be kb 10-15 start után a ragasztás mellett repedt a depron... a gép kb 400-500 g volt felszállóba..

Csak azért repedt  meg, mert rezonált az impeller, vagyis nem volt centirozva. A "bálnában" 2 depron kockát vágtam közepére két kört, és abba ültettem az impellereket. A kocka széleit meg műanyag ragaccsal a törzshőz.
Tökéletesen tart, nincs mozgása a gépben

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Impeller felfogatás... de hogyan ?
« Válasz #9 Dátum: 2010. Július 16. - 23:33:23 »
a kérdés adott, va az alján és a tetején egy-egy kiálló lap furatokkal.

Ezekkel nemtudom sajnos felfogatni,mert nem férni hozzá, ill. az egyiket el is kell távolítanom.



akkor hogyan  ?
majd lesz!!

Hát jó lenne tudni, hozzá hogy hova is akarod betenni pontosan...

Ha megoldható, akkor támasztó tartó konzolt építeni a géptestbe az ív kitöltéséhez és melegragacs pisztollyal beragasztani... vagy epoxival.. az impeller külső palástját a ragasztás előtt " felületkezelni" a jobb tapadás érdekében.. a konzolnak tökéletes depron hulladék is... vagy ha nehezíteni akarsz akkor fa és epoxi.. 

Jellemzően egy 64-es impellert 4800KV-s mocival csak a füleknél fogva 6 mm-es depronlapba melegragaccsal ragasztottam be kb 10-15 start után a ragasztás mellett repedt a depron... a gép kb 400-500 g volt felszállóba..

Csak azért repedt  meg, mert rezonált az impeller, vagyis nem volt centirozva. A "bálnában" 2 depron kockát vágtam közepére két kört, és abba ültettem az impellereket. A kocka széleit meg műanyag ragaccsal a törzshőz.
Tökéletesen tart, nincs mozgása a gépben