Borsodi RC Modell Fórum
Helikopterek => Versenyek, rendezvények => A témát indította: Rella_m - 2013. November 28. - 13:55:44
-
Kedves Fórumozók!
Egy érdekes előadásra szeretném felhívni a figyelmet, melyet a NymE Geoinformatikai Karának egyik végzős hallgatója tart Székesfehérváron a Kari Tudományos Diákköri Konferencia keretein belül.
A hallgató bemutatásra kerülő előadásának címe: Adatgyűjtés pilóta nélküli repülőeszközökkel - jogi és pontossági kérdések
További érdekesség, hogy a hexacopter és gazdája is jelen lesz a rendezvényen. :)
A TDK időpontja: 2013. december 3., 1300 és 1700 között
A TDK helyszíne:
NymE Geoinformatikai Kar "B" épülete, Székesfehérvár Budai u. 43., fsz. nagyelőadó
WGS84 (GPS)
N(É) 47° 11' 27.5"
E(K) 18° 25' 37.4"
A GEO Tudományos Diákköri Konferenciájáról írtak megtekinthetőek az alábbi weboldalakon:
http://www.geo.info.hu/portal2007/images/stories/hirek/2013/tdk2013_geo-meghivo.pdf
és
http://www.geo.info.hu/portal2007/index.php?option=com_content&task=view&id=1690&Itemid=257
A konferencia nyilvános a GEO-ban, minden érdeklődőt szeretettel várunk, akinek kedve/ideje/lehetősége van rá, hogy eljöjjön és meghallgassa a TDK-án résztvevő hallgatók előadásait. :)
És akkor megjegyzés gyanánt néhány mondatban arról, hogy... ... mi is az a TDK? ::)
A TDK a Tudományos Diákköri Konferencia szavak kezdőbetűiből áll össze, és a diákok önképző, önfejlesztő tudományos munkáját hivatott összegyűjteni, ezen kívül lehetőséget adni számukra a tehetségük megmutatásában. Az OTDT (Országos Tudományos Diákköri Tanács – A kari és országos TDK mozgalmak összefogó szerve) honlapjáról (www.otdt.hu) kiemelem a TDK lényegére vonatkozó sorokat:
“A magyar iskolaügyben, a felsőoktatásban mélyen gyökerező önképzőköri tevékenységet, mintegy tovább hagyományozva az ötvenes évek elején a hallgatók egy részében megnyilvánult önképzési szándék, a minőségi képzés iránti igény, a felsőoktatási tudományos utánpótlás elősegítésének szándéka hívta életre. A hazai felsőoktatásban a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája a tudományos diákköri tevékenység, a TDK.
A több évtizedes múltra visszatekintő tudományos diákköri mozgalom a felsőoktatás terén zajló tehetséggondozás leghatékonyabb formájaként bontakozott ki hazánkban. Az önképzés, az elitképzés és a tudósképzés színtere, ahol a kiemelkedő tudósok, mesterek körül kialakuló, serkentő és demokratikus légkör iránt fogékony, tehetséges hallgatóknak az első tudományos sikerek élményét adja.
Arra, hogy valóban tehetséges, kiváló képességű szakemberek kerülnek ki ezekből a tudományos diákkörökből, igen meggyőző bizonyíték, ha az MTA doktorainak, valamint a rendes- és levelező tagjainak névsorát, és írásos bemutatkozásukat megnézzük. Ekkor kiderül, hogy szinte mindenki diákkörben kezdte tudományos pályafutását, itt írta első dolgozatát, s köztük szép számmal vannak olyanok, akik ma is TDK-témavezetők, s olyanok is, akik kiemelkedő diáktudományos tevékenységet segítő tanári munkájukért Mestertanár Aranyérem elismerésben részesültek, vagy az OTDT egyéb rangos kitüntetéseinek birtokosai.
A tudományos diákkörökben tevékenykedő tehetségekkel való foglalkozás az oktatásért felelős minisztérium számára is kiemelten fontos feladat. Ezen kívül a tudományos diákköri munkát egyre szélesedő támogatói kör segíti: különböző szakalapítványok, minisztériumok, közéleti személyiségek, illetve cégek, vállalkozások."
Köszönöm szépen a lehetőséget a téma indítására és a türelmet a bejegyzésem olvasásához. :)
Üdvözlettel:
Rella
-
Húúúú!
Ez nagyon tuti előadás lehet! ;)
Ebből is látszik, hogy mi mindenre felhasználható egy hexacopter, vagy akár egy más típusú repülő modell, legyen szó földmérésről, környezetvédelemről, vagy akár hobby videó készítéséről.
Igaz, h ez egy borsodi fórum, de sosem lehet tudni, h épp ki olvassa, olvashatja!
Aki teheti menjen el!!!
Remélem az előadásról lesz majd videó, vagy egyéb elérhetőség! :)
Üdv!
Jani
-
Kedves Fórumozók!
Ahogyan előttem Jani is elmondta (idézni ugye csak a legjobbaktól! 8) ;) ) :
"Igaz, h ez egy borsodi fórum, de sosem lehet tudni, h épp ki olvassa, olvashatja!"
És az is igaz, ezt az eseményt nem borsodiak szervezték/rendezték, mégis úgy gondoltuk helye van itt, a Borsodi RC Modell fórumán.
A Tudományos Diákköri Konferencia előadásai idén is érdekesek, újszerűek, sokrétűek, izgalmasak és legfőképp elgondolkodtatóak voltak. ::) :o
A rendezvény végén láthattuk repülni is a hexacoptert pár perc erejéig. :)
A NymE GEO Kar honlapján ez áll összefoglalóan a TDK-ról, kiegészítve néhány képpel:
http://www.geo.info.hu/portal2007/index.php?option=com_content&task=view&id=1697&Itemid=1
Videó a Fehérvár Televízió esti Híradójában 2013. december 3-án a GEO Tudományos Diákköri konferenciájáról (konkrétan 10:32-nél indul az ide vonatkozó rész):
http://www.fehervartv.hu/index.php?pg=video&cid=266&vid=9882&autoplay=false
Saját fotók közül néhányat hamarosan felteszek.
Üdvözlettel:
Rella
-
Szia Rella_m!
Nagyon tetszik! ;)
Ugye, ugye, ez már nem csak játék ahogy sokan ezt gondolják rólla. ::)
-
Hát igen, nagyon sokrétű ez a modellezés!
Valakinek hobby, játék, de ez a példa mutatja, h komoly, speciális dolgokra lehet használni a repülő modelleket, legyen szó hexacopterről, helikopterről vagy repülőről.
Gratulálok személy szerint is a TDK-ás hallgatónak, aki ezt a témát, ill. a modellezést hívta segítségül! :D
Így tovább! ;)
-
Kicsit mesze van sajnos a helyszín de minden információ értékes és hasznos lehet Főleg a jogi szabályozásos része .