Szerző Téma: hobbyking  (Megtekintve 79818 alkalommal)

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #90 Dátum: 2010. November 05. - 20:32:40 »
valszi jönni fog a levél a vámról. Kérik majd a számla másolatát. Nó para, a HK az általad a rendeléskor megadot % os értékben fogja feladni. Ha írsz nekik egy levelet ekkor, akkor adnak egy linket, amin a %os csökkentett értékek vannak, ezt kinyomtatod faxolod és pár nap múlva apod a csomagod.

Köszi a gyors választ!

Az a baj, hogy nemigazán tudok angolul, valami rémlik hogy a fizetésnél van valami TAX dolog, de ahhoz nem szoktam  nyúlni,  mivel nem tudtam mi az. Jól értem, hogy a HK-tól is megkérik a számlát?
Sajna angol nyelvtudás hiján nem is tudok levelet írni nekik, viszont ha az alap számlán rákattintok a Status sorban a   Paid Customs Inv szövegre ami ki is van kékítve akkor már nyomtani is akarja a százalékos számlát, csak sajna az mivel alapon azthiszem 30% körül volt ezért senki nem fogja elhinni nekem hogy egy 500 as kardános T-rex klón 30 dollárba kerül.
A postaköltség ilyenkor hogy kerül a dobozra feltüntetve, a valódi felszámolt, vagy a százalékosan csökkentettet írják rá, mert akkor az nem lehet bukta, nekem 29 dollárt számoltak fel, de a százalékos számlán csak 9 dollár van. Ezt azért nem merem elküldeni. Őszintén megvalvan nem figyeltem eddig mennyi postát írtak rá a dobozra.

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:hobbyking
« Válasz #91 Dátum: 2010. November 06. - 18:18:14 »
annyi van a dobozon ami a 30%os számlán (posta is).

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #92 Dátum: 2010. November 06. - 18:45:15 »
Nemtudom, azért bennem van a para, hogy esetleg megkérdőjelezik, tényleg 30 dollárba került a gép, mert ennyi van a számlán

compcenter

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #93 Dátum: 2010. November 06. - 18:53:04 »
Nyugodtan parázzál mert csak a PayPal vagy a banki kivonatot fogadja el ;)

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:hobbyking
« Válasz #94 Dátum: 2010. November 06. - 19:35:23 »
valami  ;D
"Okos legyél, ne bátor!"

compcenter

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #95 Dátum: 2010. November 06. - 19:47:54 »
Próbáld meg ;D

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:hobbyking
« Válasz #96 Dátum: 2010. November 06. - 19:50:26 »
Én a helyetekben nem termelném nyíltan a bizonyítékokat egy nyílt fórumon!
Nem hiszem, hogy itt kéne kibeszélni azt, hogy kell a vámon csalni! Ere a PÜ való!
Még a google is kidobja az adott hozzászólásokat!
Szerintem visszamenőleg töröljétek!

Bocsi az ugatásért!
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:hobbyking
« Válasz #97 Dátum: 2010. November 06. - 20:26:16 »
ebben igazad van, de lassan eljutunk így a kapitalizmusig, és majd ők megmondják,h mi mennyit ér...
"Okos legyél, ne bátor!"

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #98 Dátum: 2010. November 06. - 21:04:04 »
Szeretek nyugodtan aludni,( ha az ikrek hagynak ;) ) így megkapják a rendes számlát, vagy a banki kivonatot amelyiket kérik. Nézzük pozitívan a helyzetet, még mindig olcsóbb így megvámolva is, mintha itt vettem volna meg Magyarországon

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:hobbyking
« Válasz #99 Dátum: 2010. November 07. - 10:35:37 »
Nyugodtan parázzál mert csak a PayPal vagy a banki kivonatot fogadja el ;)
ez amúgy nemigaz. de nem álok le veled vitatkozni :)

compcenter

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #100 Dátum: 2010. November 07. - 12:39:13 »
Tudom te különleges vagy tőled elfogadtak mindent csak velem szívóztak tavaly meg másik40 emberrel

mg

  • Vendég
segítség
« Válasz #101 Dátum: 2010. November 07. - 15:09:09 »
Sziasztok.
Láttam elég jó árak vannak HK-nél ezért szeretnék rendelni tőlük. Lenne néhány kérdésem ha valaki válaszolna azt megköszönném (de lehetőleg emailben).

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:segítség
« Válasz #102 Dátum: 2010. November 07. - 18:29:37 »
Sziasztok.
Láttam elég jó árak vannak HK-nél ezért szeretnék rendelni tőlük. Lenne néhány kérdésem ha valaki válaszolna azt megköszönném (de lehetőleg emailben).

Szerintem itt is megteheted pü-ben!  ;)
Az ég a bátraké!

mg

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #103 Dátum: 2010. November 07. - 19:21:36 »
A pü nem tudom hogy működik, de elég furcsán. Mindegy, írom ide:
Hogy működik ez a vámos áfás dolog? Meddig van vámmentesség? Ha egy árunál az látod hogy 0 van belőle lesz-e? mennyi idő alatt érkezik meg? Ha van vám hogy kell fizetni (átutalás, csekk, futárnak)? Kb mennyi a szállítási díj? Átutalással ha nem paypallal fizetek azt láttam hogy ők vonják le a pénzt és meg kell adni a bankártyaadatokat. Van internetkártyám elvileg pont erre találták ki. Lehet-e itt használni?
A válaszokat köszönöm.

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #104 Dátum: 2010. November 08. - 23:43:24 »
Sziasztok!

Felhivtam ma a vámosokat, mi a helyzet a csomaggal. de igazából nem tudtak válaszolni, mivel ilyenkor a posta adja át vámolásra nekik a csomagokat, majd vámolás után kerül a megrendelőhöz, kaptam egy telefonszámot, meg azok is adatak egyet, amit szerintem félreértettem mert nem volt ilyen szám. Viszont az kiderült, hogy el vannak havazva, így nem kizárt, hogy a 30-adikán az országba érkezett csomagom még mindig a konténerben van. Sejtésem szerint megindult a boltok karácsonyi rendelése, és ez miatt lassú az ügyintézés
Az internetkártyát nem ismerem, de én a sima folyószámlás visa elektron kártyámmal szoktam fizetni, meg időnként a visa hitelkártyámmal.
A szállítási dij pedig mindig attól függ , hogy milyen szállítást kérsz, és mennyi a csomag súja
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_postagetable.asp  (országot be kell állítan !i)
Ha az adott áruból nincs raktáron és mégis berakom a kosárba, akkor nekem mindiga zt írja ki, hogy 7-30 nap lehet a beszerzési idő, és csak akkor postázzák ha minden termék megvan amit rendeltél, és természetesen mindet ki is kell fizetni ha van raktáron ha nincs.  De állítólag ki lehet venni fizetés után is, és ezt az összeget levásárolhatod.