Szerző Téma: hobbyking  (Megtekintve 79760 alkalommal)

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:hobbyking
« Válasz #105 Dátum: 2010. November 09. - 10:05:01 »
A pü nem tudom hogy működik, de elég furcsán. Mindegy, írom ide:
Hogy működik ez a vámos áfás dolog? Meddig van vámmentesség? Ha egy árunál az látod hogy 0 van belőle lesz-e? mennyi idő alatt érkezik meg? Ha van vám hogy kell fizetni (átutalás, csekk, futárnak)? Kb mennyi a szállítási díj? Átutalással ha nem paypallal fizetek azt láttam hogy ők vonják le a pénzt és meg kell adni a bankártyaadatokat. Van internetkártyám elvileg pont erre találták ki. Lehet-e itt használni?
A válaszokat köszönöm.

A Pü-ben nem tudom mi neked a furcsa. fejtsd ki.
-Olyan hogy vámmentesség olyan nincs. Gyakorlatban annyi, hogy kisebb értékü és méretű csomagokat általában nem szokták megvámolni. De mindíg benne van a kockázat.
-Hogy lesz-e valamiből valami és mikor atr tőlük kérdezt, mi hogy tudnánk erre válaszolni. Az esetek felében lesz, a másikban egy idő után leveszik. Ha egy terméket ráteszel a Watchlist-edre (regisztráció után van ilyen is) akkor alapból be van pipálva az az opció, hogy e-mailben értesítenek, ha érkezik a termékből.
- Kb 1 hét mire feladják és kb 2 mire ideér, de ettől eltérhet jó pár héttel, ha mégis elvámolják. Általálában a lassuságot az okozza, hogy lassan adják fel és hogy a magyar posta bitang lassú.
- Ha van vám, akkor a már itt leírtak szerinte kell eljárni. Vgay személyesen és akkor ott kell fizetni, vagy kérni kell, hogy postázzák a címedre és akkor kézbesítéskor kell a postásnak fizetni a vám és áfa összegét, ami 25% áfa és 3,5% vám.
- Szállítási díj súlyra megy. Ha regisztrálsz, bedobod a termékeket a kosárba, kiválasztod az országot és pontosan kiirja neked, hogy a 2-3 féle postázási móddal mennyi az annyi.
- Lehet átutalással fizetni, de ennek úgy tudom van néhány százalék külön díja

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #106 Dátum: 2010. November 09. - 12:03:03 »

- Lehet átutalással fizetni, de ennek úgy tudom van néhány százalék külön díja

Igen felszámolnak, nekem a 99 dolláros helimre+ a 29 dolláros postaköltségre, rájött 1,29 dollár banki banki költség.

Lehet megjön a csomagom a héten, 9 nap után változott a helyzet a csomagkövetőn, már a tranzitban van, ami mondjuk nem tudom mit jelent, talán most van vagy megy a postázóba. 

compcenter

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #107 Dátum: 2010. November 09. - 15:39:50 »

Vámmentesség
Az unió területére harmadik országból érkezők adó- és vámmentes termékbehozatalával kapcsolatban az alábbi szabályok érvényesek 2009. január 1-től:

A szárazföldi, vagy belső vízi úton érkezőkre 300 euró, míg a légi és tengeri úton érkezőkre a vámmentes értékhatár 430 euró.
Nincs már mennyiségi korlátozás a kölnire, parfümre, kávéra és teára (az értékhatárokat azonban továbbra is figyelembe kell venni).
A vámmentesen behozható bor mennyiségi korlátja 4 liter.
A sör importjára 16 literes mennyiségi korlátozás kerül bevezetésre.
Egyes tagállamok csökkenthetik a mennyiségi korlátokat az új jogszabályok értelmében a vámmentesen behozható dohánytermékekre vonatkozóan. Az az utas, aki olyan területről érkezik, ahol nem alkalmazandók az uniós áfa- és jövedéki adó szabályok, (például a Kanári-szigetek, Franciaország tengeren túli területei, az Aland-szigetek, Gibraltár, Büsingen, Livigno stb.), arra is érvényes az előbbi szabály.

2009-től hatályos értékhatárok:

Dohánytermékek

200 szál cigaretta vagy
100 szivarka vagy
50 szivar vagy
250 gramm vágott dohány
Alternatív határértékek egyes tagállamokban

40 szál cigaretta vagy
20 szivarka vagy
10 szivar vagy
50 gramm vágott dohány
Alkoholos italok

Összesen 1 liter tiszta alkohol vagy ennek megfelelő, 22%-nál több alkoholt tartalmazó alkoholos ital, vagy nem denaturált, minimum 80% alkoholtartalmú etil-alkohol, vagy
Összesen 2 liter alkohol vagy ennek megfelelő, 22%-nál kevesebb alkoholt tartalmazó alkoholos ital.
Ezen túlmenően, 4 liter bor és maximum 16 liter sör (csak az áfa és a jövedéki adó szempontjából)
Üzemanyag

Bármely motoros közlekedési eszköz esetén a normál üzemanyag tartályban lévő üzemanyag és egy maximum 10 literes hordozható tartályban lévő mennyiség

Egyéb árufajták (beleértve a parfüm, kávé, tea, és elektronikai eszközök stb. értékét is)

Légi vagy tengeri úton érkezőknek 430 euró értékhatárig.
Más utasoknak 300 euró értékhatárig.
Az utas számára nélkülözhetetlen gyógyszerek vámmentesek.
Egyes tagállamok a 15 éven aluli gyermekek esetében korlátozhatják a fenti vámmentes határértéket 150 euróra ( a gyermekre vonatkozóan).

Ezen érték- és mennyiségi határokat meghaladó árura a normál vám- és adószabályok alkalmazandók, de egyedi áruk értéke nem osztható meg a határ túllépése esetén.

adó ajándék alkoholos ital Amerika árú behozatal dohánytermék EU export import külföld parfüm tagország USA vám vpop Többet szeretne tudni?




Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:hobbyking
« Válasz #108 Dátum: 2010. November 09. - 18:26:02 »

Vámmentesség
Az unió területére harmadik országból érkezők adó- és vámmentes termékbehozatalával kapcsolatban az alábbi szabályok érvényesek 2009. január 1-től:

A szárazföldi, vagy belső vízi úton érkezőkre 300 euró, míg a légi és tengeri úton érkezőkre a vámmentes értékhatár 430 euró.

430euró? hát én més sosem rendeltem ilyen drága holmit, de számtalanszor elvámolták a 100USD-t meghaladó csomagomat. Akkor ez most hogy van? amit te leirál abból nem ez jön le.

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #109 Dátum: 2010. November 09. - 23:44:31 »
Szerintem ez nem a csomagokra vonatkozik, hanem ha jövök haza külföldről akkor ilyen értékben hozhatok magammal dolgokat vámmentesen. Az írásban egyszer sem olvasni, hogy csomag, viszont annál többször hogy  az utas. Vagyis ez az írás, nem a mi Hong-Kong-i  rendeléseinkre vonatkozik, hanem a turisták külföldi bevásárlásaira, és hogy onnan mit, és milyen értékben hozhatnak be vámmentesen.

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:hobbyking
« Válasz #110 Dátum: 2010. November 10. - 07:11:49 »
A vámmentesség utasként 170$ nem 300ojró. Teljesen mind1, ha akarják az 1eurós vagy dolláros xart is ugyanúgy megvámolhatnák, csak gondolom nekik 8 órából áll egy munkanap...
"Okos legyél, ne bátor!"

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #111 Dátum: 2010. November 10. - 12:55:32 »
annyi van a dobozon ami a 30%os számlán (posta is).

Megjött a csomagom, teljes áru postaköltség volt a dobozon feltüntetve, vagyis 29,84 dollár

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #112 Dátum: 2010. November 15. - 19:07:08 »
annyi van a dobozon ami a 30%os számlán (posta is).

Megjött a csomagom, teljes áru postaköltség volt a dobozon feltüntetve, vagyis 29,84 dollár

Helyesbíteni szeretnék, mert "benéztem", a postaköltség is majdnem pont ennyi volt (29.54$), ez tényleg az "akciós" (30%) gép ára volt.

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:hobbyking
« Válasz #113 Dátum: 2010. November 19. - 23:40:45 »
annyi van a dobozon ami a 30%os számlán (posta is).

Megjött a csomagom, teljes áru postaköltség volt a dobozon feltüntetve, vagyis 29,84 dollár

Helyesbíteni szeretnék, mert "benéztem", a postaköltség is majdnem pont ennyi volt (29.54$), ez tényleg az "akciós" (30%) gép ára volt.

De azért megéri nem?  ???

T
Az ég a bátraké!

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:hobbyking
« Válasz #114 Dátum: 2010. November 20. - 00:44:59 »
annyi van a dobozon ami a 30%os számlán (posta is).

Megjött a csomagom, teljes áru postaköltség volt a dobozon feltüntetve, vagyis 29,84 dollár

Helyesbíteni szeretnék, mert "benéztem", a postaköltség is majdnem pont ennyi volt (29.54$), ez tényleg az "akciós" (30%) gép ára volt.

De azért megéri nem?  ???

T

repülőt csak akkor vennék náluk, ha itthon nem kapható éppen az a típus.. amibe beleszerettem..

 olcsóbb addíg míg meg nem vámolják.. vámmal pont annyi mint itthon... kb ez a tapasztalat.. kevés kívétellel.

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:hobbyking
« Válasz #115 Dátum: 2010. November 21. - 08:56:48 »
Ok!  ::) :-[
Az ég a bátraké!

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:hobbyking
« Válasz #117 Dátum: 2010. November 24. - 19:32:21 »
rendel valaki mostanában a hk-ról, beszállnék, mert én még sosem rendeltem onnan!
Én nem sok olyan 10-15000ft-t értékben!
Ha netán akar valaki karácsony előtt, akkor légyszi szóljon!!
(ha megéri) turnigy szervot úgy látom megéri.
Szabályzót, motort?
Mennyi lehet ekkora összegnél a postaköltség?
Vám ilyesmi itt is lehet? Olvastam az előzményeket, de nem világos!
Akkor is megéri, ha megvámolják?
Előre is köszönöm a válaszokat!!

[move]Szép időt, jó repülést![/move]
II.Kiss Endre

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19627
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:hobbyking
« Válasz #118 Dátum: 2010. November 24. - 20:16:43 »
Szerintem megéri rendelni úgy állt 200USD-ig nem nagyon kell vámot fizetni!l  ;)
Meg már Uniós országban is nyitottak Németben is egy raktárat.  ;D
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:hobbyking
« Válasz #119 Dátum: 2010. November 24. - 20:51:29 »
És az mind1, hogy hol rendelem meg a legközelebbi helyről küldik?
II.Kiss Endre