Szerző Téma: hobbyking  (Megtekintve 79780 alkalommal)

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:hobbyking
« Válasz #135 Dátum: 2010. November 27. - 19:23:57 »
Gyér angol tudásomból kifolyólag szeretnék segítséget kérni a hk-s regisztrációhoz.
First Name      * Kiss
Last name    *Endre, vagy fordítva?
Phone    *minek, ha úgysem értem őket?


Address    *milyen címet: az utca házszám
Zip    * valami olyat jelent, hogy süvítés
State    *állam, na ide mit????

Valamint mi kell még ahhoz, hogy rendeljek erről a honlapról!
Ja és hol lehet megnézni, illetve kiválasztani, hogy az eu-s raktárról küldjenek, csak hogy ne nézegessék a vámosok  ;)

Hát lehet, hogy nektek egyértelmű, de nekem nem >:(
 :(

Azt a számlát hogy kell csinálni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Szép időt, jó repülést!!


First Name  : Endre
Last name  : Kiss
Phone : add meg, úgy sem hívnak!
Address  : utca, házszám (ide jön a csomagod)!
Zip : irányítószámod!
State : Megyéd!!!
Country: Hungary
Sity: Városod!

És PayPal-al fizess (az olcsóbb)!

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:hobbyking
« Válasz #136 Dátum: 2010. November 28. - 10:01:39 »
Köszönöm szépen, már csak a paypall, vagy mi a szösz érdekel.
Mennyit vesznek le egy fizetésért, vagy hogy  kell adakozni nekik?
Előre is köszi!
II.Kiss Endre

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:hobbyking
« Válasz #137 Dátum: 2010. November 28. - 10:53:59 »
Nem tőled "veszik le", hanem az eladótól (kb. 3%-ot)!
Te annyit fizetsz, amennyit a weblapon kikalkulál majd (termékek ára + posta).
A PayPal létrehozásáról sok infó van (Magyarul is) a Netten, keress rá (google...)!
Pl. Magyar PayPal Fórum: http://www.ebay-forum.hu/index.php?s=bb6ef41f35c7244cffc401f9d06f5b26&showforum=21

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:hobbyking
« Válasz #138 Dátum: 2010. November 28. - 17:29:23 »
Köszönöm szépen, már csak a paypall, vagy mi a szösz érdekel.
Mennyit vesznek le egy fizetésért, vagy hogy  kell adakozni nekik?
Nem tőled "veszik le", hanem az eladótól (kb. 3%-ot)!
Te annyit fizetsz, amennyit a weblapon kikalkulál majd (termékek ára + posta).

Azért az átváltáson sem járnak rosszul. Amikor kalkulálsz, néhány forintot adj hozzá az általad gondolt árfolyamhoz (valuta függő, pl dollár esetén MNB árfolyam + 5-10Ft), hogy nehogy meglepetés érjen.
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #139 Dátum: 2010. November 28. - 18:46:02 »
Ha nem akarsz nyűglődni a paypal-al akkor nem muszály , lehet simán bankkártyával is fizetni. Amúgy is baromi tortúrás megcsinálni, ha az ember nem beszél angolul. Én is megcsináltam, de csak a regisztráció, majd 1 hetet vett igénybe. Mivel hasonló az eljárás mint pl a vateránál,  vagyis első körben regisztrálnod kell a folyószámlás bankkártyádat (vateránál számlaszámot), majd az új paypal számládra át kell utalnod 400Ft-ot. Amikor ez megvan, akkor a banki folyószámládon is megjelenik a levonás, és itt lesz egy hivatkozási kód, amivel meg tudod erősíteni a regisztrációdat, és csak ekkor jelenik meg a paypal számládon a 400Ft, persze ezután egyből rinyálnak hogy utalj még rá mert van egy minimum összeg aminek rajt kell lennie(10-20$). De hiába van az embernek online számlája, még így is 1 hét volt nekem mire megkaptam a kódot.
Én töröltem és maradtam a bankkártyás fizetésnél, tudom, hogy ez nem annyira biztonságos,és felszámolnak az átutalásért is( 100$ után legutóbb 1$-t)  mert ha nem jön meg akkor bukja az ember a pénzt, de eddig akivel beszéltem annak minden megjött. Peszre az ördög nem alszik lehet majd egyszer megint megcsinálom, csak ez a tortúrás átutalgatás elveszi az ember kedvét, ja és persze én sem beszélek angolul, sokkszor kellett használni a wenfordítás.hu-t

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:hobbyking
« Válasz #140 Dátum: 2010. November 28. - 19:10:57 »
Ha nem akarsz nyűglődni a paypal-al akkor nem muszály , lehet simán bankkártyával is fizetni.

Hát a HK-nál lehet, hogy jó a kártyás fizetés, de nem csak a hk van világon. Paypallal nyugodtan fizetek bármilyen online shopban, kártyával viszont ezt nem tenném meg. Szóval aki elhatározza, hogy külföldről vásárol, annak szerintem mindképp érdemes a Paypalt használnia. Én annyira nem érzem macerásnak, aki meg nem beszél angolul annak a vásárlást sem ajánlom, mert fényképen minden szép, de a részletek a termék leírásában vannak.  (Ha nem olvasod el a leírást, előfordulhat, hogy a  képen virító gyönyörű modell helyet, csak valamelyik alkatrészét, tervrajzát esetleg egy képeslapot vagy használati útmutatót kapsz. )
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:hobbyking
« Válasz #141 Dátum: 2010. November 28. - 19:38:23 »
Az enyém és a környezetemben jó néhány embernek a PayPal létrehozása kb. 24h volt! Online bankártyával használom (virtuális kártya, melynek alapból 1Ft a limitje és vásárlás előtt kell egy ingyenes telefonszámon kérni a limit emelését 24h vagy 48h-ra).
A számla létrehozásánál beterheli a bankkártyát kb. 500 Ft-al, melyet a legelső vásárláskór jóvá is írja. A beterheléskor a banknak megjegyzésben át ad egy 4 jegyű kódot, melyet neked ki kell olvasni és a PayPal-nak megadni. Ezzel ellenőrzi le, hogy a megadott kártya valóban a tiéd e?! Ezt csak 1× kell elvégezni. Ha eladsz valamit és 250 E Ft felett lesz a PayPal-on pénzed, akkor lesz egy külön űrlap, melyet Angolul kell kitölteni (terolista ellenes nyilatkozat, mint nálunk a bankoknál van). De ez csak akkor kell, ha el is adsz dolgokat a Netten (pl. eBay-en)!
A PayPal számlán nem kell (de lehet) semmi pénznek lennie. Ha nincs rajta elég pénz automatikusan a hozzá kapcsolt bankkártyához nyúl (ez legyen a virtuális kártya)!
Ha a netten vásárolni akartok ne kerüljétek ki a PayPalt, mert az ad némi biztonságot (főleg ismeretlen eladóknál fontos)! Az eBay-en nem is lehet kikerülni (nekem 2× volt komoly disputám és mind a 2× a PayPal vissza szerezte a pénzemet)!
A PayPal-nak van Magyar számlaszáma (UnitCredit-ben), így ide ráutalni, vagy róla levenni belföldi átutalás dijjával lehet (bár nem szükséges használni).

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #142 Dátum: 2010. November 28. - 20:20:32 »
Én Erste-s vagyok, nekem kb 1 hét volt, mire megvolt a tényleges tarnzakció, és megkaptam a 4 jegyű kódót amivel meg lehetett erősíteni a bankkártya regisztrációját. Ezt az Online bankkártyát nem ismerem, én a Visa kártyámat regisztráltam be hozzá. Mondjuk egy sima bankok közötti átutalás is 2 nap náluk.
Paypallal amúgy hogy megy a vásárlás menete, mert odáig már nem jutottam el, mert ez az 1 hetes átfutás elvette a kedvemet,  mit kell megadni a vásárlásnál? Ha jól tudom, csak amikor megjön a csomag akkor engedhetem, hogy levegyék a pénzt a számláról, ez hogyan megy?

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:hobbyking
« Válasz #143 Dátum: 2010. November 29. - 06:29:00 »
Én is Erstés vagyok (privátban) és náluk lehet igényelni VISA Virtual kártyát, ha jól emlékszem 500Ft/éves jelképes összegért (persze kell egy igazi VISA mellé)! Én igényeltem mellé (a virtuálra is) SMS értesítést is, így azonnal értesülök minden pénzmozgásról és összegről (én fogadok is PayPal-on pénzt).
Amikor megtörtént az 500 Ft-os teszt beterhelés a PayPal-on (Netten láthatod), akkor fel kell hívni a bankot (NetBankot) és a tranzakció azonosítója alapján kérni kell a hozzá küldött megjegyzéseket (mondjuk még nélam így kellett, de már a kollégáimnál szépen látható volt a beterhelés megjegyzései a NettBankba belépve is, így már nekik nem kellett telefonálni sem). Ebben a megjegyzésben lesz egy 4 jergyű kód (pl így: paypal3456). ezt kell a PayPalnak az űrlapjára beírni (csak a 3456-ot) és kész.
Mindig előre utalás van! Vásárláskor kijelölöd a PayPal opciót és a vásárlás végén elugrik a PayPal oldalára. Itt bejelentkezel az e-mail címeddel és paypal jelszavaddal, majd már ott kitöltve látod a számládat amit jóvá kell hagyni! Ez után paypal leveszi az összegnek megfelelő Ft-ot (ha nem volt elég pénz a paypal-os számládon), persze minden előtt a virtuális kártyádra be kell állítani az összegtől kicsivel többet (a biztonság kedvéért, mert a virtuálison csak így lehet fizetni)! A végén kapsz egy igazolást a paypal-tól a fizetett összegeddel és az eladó adataival (ez ha szükséges a VÁM-on számlaként is funkcionálhat).
Nekem van magán és céges PayPal-om, amivel nemzetközi kereskedelmet bonyolítunk Netten keresztül (köztük eBay-en is)! Nagy előnye, hogy biztonsággal tudsz e-mailre küldeni és fogadni pénzt! Hivatalos könyvelésre is alkalmas, így könyvelhető is!

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #144 Dátum: 2010. November 29. - 08:42:25 »
Köszi szépen, hogy ezt leírtad nekem. A netbankon nekem is látszott a megjegyzés, csak több napra rá, addig ha jól emlékszem  függö tételként volt könyvelve. Néha nagyon lassúak, van, hogy hétvégén vásárolok a vaterán, tudom, hogy ez csak hétfőn teljesül (ekkor jön az SMS, már banknyitáskor), az eladóhoz mégis csak kedden van ott a pénz.
 Azt megtudnád mondani, hogy mitől függ az, a HK-nál, hogy kapok-e normális csomagkövetést vagy sem. Most ilyenre gondolok, hogy nemrégiben rendeltem egy 500-as helikoptert, és annál lépésről lépésre láttam, hogy hol jár, tehát így
Posting Date    Drop-off Point    Origin
25-Oct-2010    Air Mail Centre (Counter Section)    Air Mail Centre (Counter Section)
Date #    Location    Delivery Status
25-Oct-2010    Hong Kong    Item posted.
26-Oct-2010    Hong Kong    Processed for departure.
27-Oct-2010    Hong Kong    The item left Hong Kong for its destination on 28-Oct-2010
30-Oct-2010    Hungary    Arrived.
30-Oct-2010    Hungary    Pending customs inspection.
9-Nov-2010    Hungary    In transit.
10-Nov-2010    Hungary    Arrived the delivery office.
10-Nov-2010    Hungary    Delivered.

Viszont az összes többi(jelenlegi , és megérkezett) rendelésemnél, csak azt látom, hogy mikor idult el Magyarországra ( Destination - Hungary), függetlenül attól, hogy csomagként vagy levélként jön. Lehet, hogy ez függ a vásárlás összegétől is? A heli postával volt 130 dolcsi, ebből 29 a posta. A többi rendelésem, postával is mind 100 dollár alatt van.

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:hobbyking
« Válasz #145 Dátum: 2010. November 29. - 09:11:14 »
Ez teljesen attól függ, hogy milyen szállítási megoldással jön a cucc (sok helyen írják is, hogy registered mail). Gyorscsomag minden esetben követhető (tracking), de sima mail nem. Regiszter nélküli mail elvileg csak olcsó és könnyű kis csomagok lehetnek (a HK-nál).

Victor

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #146 Dátum: 2010. November 29. - 16:20:20 »
Na ma délutánra kiderült az igazság. Van egy 25.-én leadott rendelésem, amit úgy ahogy a helit is, légi csomagként küldik. Eddig azt hittem, ennél sem lesz csomagkövetés, mert a múltkor azért gyorsabbak voltak, és már másnap postán volt. De  ma délután a csomagkövetőn megjelent, hogy a postára került. Viszont vannak nemzetközi, regisztrált légi levélként rendelt csomagjaim, aminél végig csak annyi írnak, hogy uticél Magyarország, még akkor is amikor már rég megérkezett. 

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:hobbyking
« Válasz #147 Dátum: 2010. November 29. - 16:25:11 »

Line 2 / City    rendesen a várost?
State    
ZIP/Postal Code tehát ide a paypal-os kódot?
Country
II.Kiss Endre

compcenter

  • Vendég
Re:hobbyking
« Válasz #148 Dátum: 2010. November 29. - 16:43:05 »

First Name  : Endre
Last name  : Kiss
Phone : add meg, úgy sem hívnak!
Address  : utca, házszám (ide jön a csomagod)!
Zip : irányítószámod!
State : Megyéd!!!
Country: Hungary
Sity: Város



Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:hobbyking
« Válasz #149 Dátum: 2010. November 29. - 16:55:37 »

Line 2 / City    rendesen a várost?
State    
ZIP/Postal Code tehát ide a paypal-os kódot?
Country

Ne keverd a szezont a fazonnal!
Kérlek olvass vissza egy kicsit!